Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, μια χαρά είναι. Επειδή είναι λίγο ακριβό σαν μοντέλο, απλά κάνε υπομονή να βρεθεί ενδιαφερόμενος ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες, εχω ενα δεινοσαυρακι απο το 2009 και δεν ξερω καν αν αξιζει να το πουλησω. Αν και η αληθεια ειναι οτι για τα χρονια του μια χαρα παιζει αρκετα παιχνιδια ακομη και τωρα εστω σε medium - low.

 

CoolerMaster Elite 335 Black Case (RC-335-KKN1-GP)

Corsair CMPSU-550VXEU PSU (550W)

Geil B-Dragon 4GB DDR2-800 Ram Kit (2 x 2GB, PC2 6400, 5-5-5-15, GB24GB6400C5DC)

AMD Phenom II X4 940 Black Edition (AM2+, 3GHz, Cache 2MB L2+ 6MB L3, Box)

Asus M4A78 PRO (AM3, DDR2, 780G, VGA)

 

Σκληρο δισκο και καρτα γραφικων θα τα κρατησω εγω μιας και ειναι πιο καινουρια.

 

 

Σε μενα δεν απαντησε κανεις, ξερω μονο οτι οι ραμ πανε κανα 25αρι ανετα. τα υπολοιπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρως λειτουργικό set, βγήκε χθες από το PC μου:

 

Mobo: Asrock 939A790GMH με backplate, usb extension, manual και καλώδια
CPU & Cooler: Athlon x2 4400+ 939 με Xigmatek Apache II CPU cooler

2 GB RAM: 2x Corsair XMS4400 CMX512-4400C25 & 2x Kingston KVR400X64C3A/512

 

Πόσο μπορώ να το δώσω?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες, εχω ενα δεινοσαυρακι απο το 2009 και δεν ξερω καν αν αξιζει να το πουλησω. Αν και η αληθεια ειναι οτι για τα χρονια του μια χαρα παιζει αρκετα παιχνιδια ακομη και τωρα εστω σε medium - low.

 

CoolerMaster Elite 335 Black Case (RC-335-KKN1-GP)

Corsair CMPSU-550VXEU PSU (550W)

Geil B-Dragon 4GB DDR2-800 Ram Kit (2 x 2GB, PC2 6400, 5-5-5-15, GB24GB6400C5DC)

AMD Phenom II X4 940 Black Edition (AM2+, 3GHz, Cache 2MB L2+ 6MB L3, Box)

Asus M4A78 PRO (AM3, DDR2, 780G, VGA)

 

Σκληρο δισκο και καρτα γραφικων θα τα κρατησω εγω μιας και ειναι πιο καινουρια.

180 ευρω το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Insomniacs! Πώς πάει; Όλα καλά;

Okay, μερικές γρήγορες ερωτήσεις γιατί δεν είμαι πολύ σίγουρος.

Θα βάλω μερικά κομμάτια που θέλω να ξεφορτωθώ και θα βάλω και δίπλα την τιμή που πιστεύω. Οπότε με βάση αυτό, πείτε μου αν θέλετε, αν σας φαίνεται σωστή, υψηλή ή χαμηλή ανάλογα.

Πάμε:

 

1) i7-3770k/Z77X-UD3H/16GB RAM (σετ χωρίς εγγύηση πλην RAM που πάνε κλασσικά lifetime - μαζί και το κλειδί των Win. 10 Prof. x64) = 350€ (..μαζί με την Nepton 120xl με υπόλοιπο 4 χρόνια εγγύηση, στα 400€)

 

2) Corsair AX760 80+ Platinum - 100€ (με υπόλοιπο 5 χρόνια εγγύηση)

 

3) NZXT 530 Phantom - 70€ (1 χρόνο εγγύηση)

 

4) Ηχοσυστήματα 5.1 (δεν θυμάμαι ποια μάρκα είναι, αλλά συνολική έξοδος μαζί με το woofer είναι 25W) - 15€

 

5) Κάρτα γραφικών Gigabyte GTX 980 Ti xtreme gaming - 400€ (με άλλον έναν χρόνο και 2-3 μήνες εγγύηση)

 

Όλα φυσικά είναι με τις αποδείξεις τους (τα εντός εγγύησης) καθώς και με ότι παρελκόμενο είχε μέσα η συσκευασία τους η αρχική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Insomniacs! Πώς πάει; Όλα καλά;

Okay, μερικές γρήγορες ερωτήσεις γιατί δεν είμαι πολύ σίγουρος.

Θα βάλω μερικά κομμάτια που θέλω να ξεφορτωθώ και θα βάλω και δίπλα την τιμή που πιστεύω. Οπότε με βάση αυτό, πείτε μου αν θέλετε, αν σας φαίνεται σωστή, υψηλή ή χαμηλή ανάλογα.

Πάμε:

 

1) i7-3770k/Z77X-UD3H/16GB RAM (σετ χωρίς εγγύηση πλην RAM που πάνε κλασσικά lifetime - μαζί και το κλειδί των Win. 10 Prof. x64) = 350€ (..μαζί με την Nepton 120xl με υπόλοιπο 4 χρόνια εγγύηση, στα 400€)

 

2) Corsair AX760 80+ Platinum - 100€ (με υπόλοιπο 5 χρόνια εγγύηση)

 

3) NZXT 530 Phantom - 70€ (1 χρόνο εγγύηση)

 

4) Ηχοσυστήματα 5.1 (δεν θυμάμαι ποια μάρκα είναι, αλλά συνολική έξοδος μαζί με το woofer είναι 25W) - 15€

 

5) Κάρτα γραφικών Gigabyte GTX 980 Ti xtreme gaming - 400€ (με άλλον έναν χρόνο και 2-3 μήνες εγγύηση)

 

Όλα φυσικά είναι με τις αποδείξεις τους (τα εντός εγγύησης) καθώς και με ότι παρελκόμενο είχε μέσα η συσκευασία τους η αρχική.

Ισορροπημενες τιμες κατα την γνωμη μου. Μια χαρα ειναι και ισως η 980τι να πηγαινε λιγο παραπανω? (420-430?)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισορροπημενες τιμες κατα την γνωμη μου. Μια χαρα ειναι και ισως η 980τι να πηγαινε λιγο παραπανω? (420-430?)

Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσε να ανέβει λιγάκι η κάρτα αλλά θέλω να τα διώξω. Τα έχω και κάθονται χωρίς λόγο.

Θα περιμένω και άλλες γνώμες πριν τα βάλω σε αγγελία.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα βλέπω και εγώ, ίσως το σετάκι μητρικής-επεξεργαστή-ραμ κανα 20άρι κάτω. Και την κάρτα κανα 20άρι πάνω.

 

Μια χαρά είναι κατα τα άλλα.


 

 

GTX 760 Windforce 85 ευρώ, όποιος νιώθει τυχερός...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα βλέπω και εγώ, ίσως το σετάκι μητρικής-επεξεργαστή-ραμ κανα 20άρι κάτω. Και την κάρτα κανα 20άρι πάνω.

 

Μια χαρά είναι κατα τα άλλα.

 

 

GTX 760 Windforce 85 ευρώ, όποιος νιώθει τυχερός...

 

 

Καιρος ηταν, επηρεασε και τους αλλους, τωρα ειδα 2 ακομα 760 στα 85-90 ευρω (msi-evga)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να διωξω το αγαπημενο μου lg g3 d855 16/2gb ram χωρις εγγυηση (εληξε) αγρατσουνιστο + tempered + 5 θηκες αξιας 40€? Κουτι, ακουστικα, φορτιστης κτλ υπαρχουν ολα!

 

Υγ: Θελω να παρω Xiaomi Mi Max 64gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου ότι έπαιξε σε προσφορά ολοκαίνουργιο σφραγισμενο αυτό με τα 3gb ram 199€ (υπάρχει τοπικ)

 

Τώρα αν πω ουτε τα μισα θα ακουστεί καπως ε; Βασικά περίπου 80-90€ θα έλεγα...

 

Πάντως το mi max θα το πάρεις περιπου 165-170€

 

(Στην θέση σου θα το κραταγα γ καβαντζα επειδή λες και αγαπημένο και θα έπαιρνα κατευθείαν το mi max)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...