Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους ssd τα έχουμε πει Λευτέρη.

Εγγύηση εγγραφές ή ημερομηνία, ότι έρθει πρώτο είναι.

 

Κάνε λιγο ενα καλό και πες που τα βλέπουμε αυτά; έχω εναν στο σύστημα της υπογραφής, 100% μεν υγεία, αλλά ας έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

(είναι στο πρόγραμμα για αλλαγή πάντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Παλια δουλευε σημερα σιγουρα εχουν σφιξει τα πραγματα και οχι μονο δουλευε αλλα ο καινουριος δισκος ειχε εγγυηση απο την αρχη λες και τον αγοραζεις ενω τωρα αν πας δισκο που εχει υπολοιπο 2 μηνες αυτο το υπολοιπο θα εχει και ο καινουριος που θα σου δωσουν απλα θα ειναι με μηδεν εγραφες.

Παράνομο είναι αυτό ;)

Κάνε λιγο ενα καλό και πες που τα βλέπουμε αυτά; έχω εναν στο σύστημα της υπογραφής, 100% μεν υγεία, αλλά ας έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

(είναι στο πρόγραμμα για αλλαγή πάντως)

Μπορείς να το δεις και με το software που συνοδεύει τον δίσκο και 3rd party software.

Όποιο σε βολεύει και έχεις εγκατεστημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά,
 
Αξίζει να δώσω 75€ και να πάρω τον i5-2500s για να αντικαταστήσω τον i3-2120; Ο υπολογιστής είναι ο HP Touchsmart Elite 7320
Ο πωλητής πώς σας φαίνεται;
 
(Ο i3-2120 σε συνέχεια θα μπει στη θέση του Pentium G2030 σε αλλο μηχάνημα)
 
Ευχαριστώ.

 

 

Καμιά γνώμη για το παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεί έστω κάποιος να μου ρίξει μια ιδέα πάνω κάτω για ένα laptop το κόστος το οποίο θα μπορούσα να δώσω ; Απλά να δώ αν το πάω σωστά.

 

Toshiba L50-B 4005U i3 + 320 GB (100% Western Digital Blue) + 6 GB DDR3 (L ) από αναβάθμιση , 15.6" οθόνη , χωρίς Optical Drive καθώς ερχόταν από την εταιαρία με caddy ώστε να βάλεις 2ο σκληρό , και χωρίς μπαταρία ,με καινούργιο φορτιστή ;

 

Πόσο το βάζεις; Είναι 2 ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράνομο είναι αυτό ;)

 

Μπορείς να το δεις και με το software που συνοδεύει τον δίσκο και 3rd party software.

Όποιο σε βολεύει και έχεις εγκατεστημένο.

 

Eχω το hdd sentinel, αλλά μπορείς να με βοηθήσεις στο να εντοπίσω τις ινφο; Αν δεν αρκεί, να εγκαταστήσω κάποιο άλλο;

 

Στην αρχικη οθόνη, μου αναφέρει το 100%, τα συνολικά ΤΒ εγγραφής, ημέρες ενεργοποίησης και ημέρες που απομένουν (που κρινοντας απο άλλος δίσκους, ειναι πολυυυυύ υποκειμενικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους ssd τα έχουμε πει Λευτέρη.

Εγγύηση εγγραφές ή ημερομηνία, ότι έρθει πρώτο είναι.

 

Στους 850 pro στα ποσα TB ειναι η εγγυηση;

 

Ακυρο το βρηκα εδω.

 

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/M2M/html/support/warranty.html

 

Εμενα εχει 13.15TBW οπως λεει το Magician απο τα 150TBW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους 850 pro στα ποσα TB ειναι η εγγυηση;

 

Ακυρο το βρηκα εδω.

 

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/M2M/html/support/warranty.html

 

Εμενα εχει 13.15TBW οπως λεει το Magician απο τα 150TBW

Ε ναι βρε ;) 98% είναι χεχε.

Απλά στο είπα γιατί λες 10 χρόνια, αν το πάρει κανένας βάρβαρος και το σκίσει στις εγγραφές θα βγεις και κακός από πάνω.

Για να σε προστατέψω το είπα όχι για κακό.

Κάνε λιγο ενα καλό και πες που τα βλέπουμε αυτά; έχω εναν στο σύστημα της υπογραφής, 100% μεν υγεία, αλλά ας έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

(είναι στο πρόγραμμα για αλλαγή πάντως)

Συγνώμη που δεν απάντησα αλλά δεν μπορώ να δω υπογραφές στο κινητό φίλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεί έστω κάποιος να μου ρίξει μια ιδέα πάνω κάτω για ένα laptop το κόστος το οποίο θα μπορούσα να δώσω ; Απλά να δώ αν το πάω σωστά.


 


Toshiba L50-B 4005U i3 + 320 GB (100% Western Digital Blue) + 6 GB DDR3 (L ) από αναβάθμιση , 15.6" οθόνη , χωρίς Optical Drive καθώς ερχόταν από την εταιαρία με caddy ώστε να βάλεις 2ο σκληρό , και χωρίς μπαταρία ,με καινούργιο φορτιστή ;


 


Πόσο το βάζεις; Είναι 2 ετών. 


 


Εδώ κανείς;;;;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Corsair F120 είναι ^^

Δεν βρήκα κάπου info αλλά μιας και είναι με 3 χρόνια και MLC μάλλον τα 3 χρόνια θα έρθουν πολύ πριν βγάλει πρόβλημα ;)

Εντελώς μπακάλικα έχει 10000 writes το κάθε cell οπότε 160Gb *10000.

Αν είναι τέρμα λάθος η φόρμουλα ας με διορθώσει κάποιος μην το έχω κατα νου έτσι ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος θέλει να πουλήσει το παρακάτω PC:
 

  • AMD FX-6300
  • Raijintek Themis + stock
  • RAM 8GB DDR3 (2x4)
  • Asus M5A97-LE R2.0
  • Sapphire R7 260x 1GB
  • Corsair VX450W
  • WD5000AZRX 500GB (100% health)
  • Bitfenix Comrade Window White

Όλα χωρίς εγγύηση εκτός από case και cooler. Υπολογίζω λίγο κάτω από 300. Για πείτε μια τιμή. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαλασμενη p5b deluxe με i/o shield και manual + το wifi μαραφετι που ηταν προσθετο κανενα 15 ειναι καλα?

 

Χαλασμενη= δεν λειτουργει καμια θυρα στο πισω μερος (φαινεται στιγμιαια οτι παιρνουν ρευμα, αλλα μετα τιποτα (Usb-keyboard Κλπ)) αλλα ram-δισκους-καρτες τα βλεπει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαλασμενη p5b deluxe με i/o shield και manual + το wifi μαραφετι που ηταν προσθετο κανενα 15 ειναι καλα?

 

Χαλασμενη= δεν λειτουργει καμια θυρα στο πισω μερος (φαινεται στιγμιαια οτι παιρνουν ρευμα, αλλα μετα τιποτα (Usb-keyboard Κλπ)) αλλα ram-δισκους-καρτες τα βλεπει κανονικα

Με pci usb card δεν δουλεύει? Κανα 15άρι είναι μια χαρά. Και 20 ίσως, αν δουλεύει με άλλες καρτούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με pci usb card δεν δουλεύει? Κανα 15άρι είναι μια χαρά. Και 20 ίσως, αν δουλεύει με άλλες καρτούλες.

Η 750τι δουλευε κανονικα, δεν εχω pci usb καρτα να δοκιμασω, αλλα στις εσωτερικες συνδεσεις τα usb του κουτιου λειτουργουσαν κανονικα. θα χρειαστει και pci ethernet εκτος του usb (2 ethernet εχει κανενα δεν φαινεται να λειτουργει, Η ατυχια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...