Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Καλησπέρα και πάλι. Επισυνάπτω φωτογραφίες διότι δεν μου ανέβασε σε κανένα άλλο format αρχείου από το πρόγραμμα που μου έστειλες.

 

Κανα 300αρι με 320 νομιζω καλα ειναι. Ειναι και χωρις τροφοδοτικο κιολας... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι. Επισυνάπτω φωτογραφίες διότι δεν μου ανέβασε σε κανένα άλλο format αρχείου από το πρόγραμμα που μου έστειλες.

το τροφοδοτικο ειναι για τα αζητητα.

Αν μπορεις να το μπουλησεις κομματι κομματι θα πιασει περισσοτερο. ολα μαζι κανενα 280-300

ο 2600 ι7 κανενα 170-180

μητρικη 30-40 πες

gpu 40 αν ειναι η 6790--για 6750/6770 πες 30

25-30 ευρω ο σκληρος

5 το dvd

40 για τις ram

αν το κλειδι των windows ειναι αυθεντικο, κανενα 40

το τροφοδοτικο 5-10 ευρω κι αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 ευρω

 

Σε καμια περιπτωση οταν βρισκεις τον G440 40-45 ευρω με εγγυηση και ελαχιστο χρονο λειτουργειας

 cpu pentium g3258 με στοκ ψυξη, χωρις χαρτια -κουτια εγγυησεις, ποσο πιανει

 

Αν σκεφτεις το επομενο μοντελο G4400 με εγγυηση πιανουν 40-45 αναλογισου οτι δεν θα ξεπερνας τα 40 ευρω, (εαν τον δωσεις με ενδιαφερει παντως)

μια 8 αρα ραμ ddr3 1600 ποσο μπορω να την βρω ?

 

Μαρκα και μοντελο (αποδειξη εγγυηση εχει?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Δηλαδή με συμφέρει να τα πουλήσω κομμάτια αντί για όλο το σύστημα?

αν ξερεις να το αποσυναρμολογησεις το συστημα, και εχεις διαθεση να το πουλησεις κομματι κομματι και να καθαρισεις λιγο τα κομματια, πιστευω θα κερδισεις λιγο παραπανω, αλλα σιγουρα θα περιμενεις κι λιγο παραπανω για να φυγουν ολα. Αν δεν σε νοιαζει τοσο τα δινεις ολα μαζι κοντα στο 300 και περιμενεις καποιον αγοραστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ξερεις να το αποσυναρμολογησεις το συστημα, και εχεις διαθεση να το πουλησεις κομματι κομματι και να καθαρισεις λιγο τα κομματια, πιστευω θα κερδισεις λιγο παραπανω, αλλα σιγουρα θα περιμενεις κι λιγο παραπανω για να φυγουν ολα. Αν δεν σε νοιαζει τοσο τα δινεις ολα μαζι κοντα στο 300 και περιμενεις καποιον αγοραστη.

Ωραία σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά να είστε καλά! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα κάποιο θέμα στο οποιο ταίριαζε οποτε το ρωτάω εδώ. Βρήκα το κινητό που ενδιαφέρομαι από ένα group στο facebook αλλα σφραγισμένο. Ο πολίτης λέει ότι το IMEI είναι κομπλέ (και έχει και screenshots τα οποια δείχνουν το check αλλα ένα μέρος του IMEIείναι καλυμμένο). 

 

Το ερώτημα μου είναι κυρίως πιο είναι το etiquette σε τέτοιες αγορές? Ακόμα και εφόσον τσεκάρω το IMEI του κουτιού και το δω ok, που ξέρω ότι δεν μου πουλάει ένα κενό κουτί η κάτι τέτοιο τέλος πάντων? Συνήθως σε περιπτώσεις πώλησης "σφραγισμένων" κουτιών, γίνετε άνοιγμα πριν την ανταλλαγή των χρημάτων? Η πρέπει να αρκεστώ στο κουτί πρώτου δώσω τα λεφτα?

 

Εναλλακτικά, ρωτάμε το IMEI πριν την συνάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα κάποιο θέμα στο οποιο ταίριαζε οποτε το ρωτάω εδώ. Βρήκα το κινητό που ενδιαφέρομαι από ένα group στο facebook αλλα σφραγισμένο. Ο πολίτης λέει ότι το IMEI είναι κομπλέ (και έχει και screenshots τα οποια δείχνουν το check αλλα ένα μέρος του IMEIείναι καλυμμένο). 

 

Το ερώτημα μου είναι κυρίως πιο είναι το etiquette σε τέτοιες αγορές? Ακόμα και εφόσον τσεκάρω το IMEI του κουτιού και το δω ok, που ξέρω ότι δεν μου πουλάει ένα κενό κουτί η κάτι τέτοιο τέλος πάντων? Συνήθως σε περιπτώσεις πώλησης "σφραγισμένων" κουτιών, γίνετε άνοιγμα πριν την ανταλλαγή των χρημάτων? Η πρέπει να αρκεστώ στο κουτί πρώτου δώσω τα λεφτα?

Παίζεις με την φωτιά..Γιαυτό προτιμάμε site σαν αυτό που υπάρχουν αξιολογήσεις που και πάλι φαινόμενα εξαπάτησης δεν έχουν εξαλειφθεί τελείως.Νομίζω ότι αν η συναλλαγή γίνει χέρι-χέρι και είναι κομπλέ το τηλ δεν θα έχει πρόβλημα ο πωλητής να ανοιχτεί επιτόπου αλλά πάντα ανάλογα με άτομο και τι έχετε συνεννοηθεί.

On topic εδώ μπορείς να ρωτήσεις την τιμή που είναι λογικό να αγοράσεις και όχι τους πιθανούς κινδύνους(εξάλλου τους ξέρεις και ο ίδιος)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παρακάτω παρακαλώ μια εκτίμηση ( Αγορά 09-2014):

Μητρική GIGABYTE GA-970A-UD3P RETAIL 
RAM CRUCIAL  BALLISTIX SPORT 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-12800 1600MHZ DUAL KIT 
ATI Radeon R9 280 Dual-X OC 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Sapphire) 
CPU AMD AM3+ FX-8320 Box 
ψύκτρα CNPS10X Performa+ 
Οθόνη Dell UltraSharp U2414H

 

Το σύστημα περιλαμβάνει και τροφοδοτικό PSU XFX TS SERIES 550W, το οποίο είχε ανοιχτεί για να sleevαριστούν τα καλώδια.

Λειτουργεί άψογα, απλά έχει παροπλιστεί λόγω παιδιού οπότε σκέφτομαι να το δώσω...

και

laptop Lenovo Z70-80 17.3 IPS/ FHD i5-5200U 8GB 840M-4GB (Αγορά 06-2015)

 

για κατατοπίστε με λίγο ρε παιδιά...

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παρακάτω παρακαλώ μια εκτίμηση ( Αγορά 09-2014):

 

Μητρική GIGABYTE GA-970A-UD3P RETAIL 

RAM CRUCIAL  BALLISTIX SPORT 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-12800 1600MHZ DUAL KIT 

ATI Radeon R9 280 Dual-X OC 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Sapphire) 

CPU AMD AM3+ FX-8320 Box 

ψύκτρα CNPS10X Performa+ 

Οθόνη Dell UltraSharp U2414H

 

Το σύστημα περιλαμβάνει και τροφοδοτικό PSU XFX TS SERIES 550W, το οποίο είχε ανοιχτεί για να sleevαριστούν τα καλώδια.

Λειτουργεί άψογα, απλά έχει παροπλιστεί λόγω παιδιού οπότε σκέφτομαι να το δώσω...

και

laptop Lenovo Z70-80 17.3 IPS/ FHD i5-5200U 8GB 840M-4GB (Αγορά 06-2015)

 

για κατατοπίστε με λίγο ρε παιδιά...

Ευχαριστώ!

 

Εχει εγγυηση ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο να πουλήσω ένα turbo-x laptop Η36 με χαλασμενο σκληρο δίσκο, χαλασμένη μπαταρια, και χαρακτηριστικά της φωτογραφίας

 
έτος 2010
Επεξ/σία από cecond
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να πουλήσω ένα turbo-x laptop με χαλασμενο σκληρο δίσκο, χαλασμένη μπαταρια, και χαρακτηριστικά της φωτογραφίας

 

Ποια φωτογραφια; ξεχασες να βαλεις φιλμ μεσα στην φωτογραφικη; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...