Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθαρα για επιδοσεις μιλησε και η διαφορα δεν ειναι τετοια ωστε να προκυπτει 50ε απο 970 σε 780ti. γι αυτο και σχολιασα, γιατι με αυτη την λογικη η διαφορα τιμης ειναι ακυρη.

 

anyway..

Εγώ όπως λες κάνω λάθος, εγώ θα σου πω ότι ίσως είμαι και γενναιόδωρος.

Αλλά μιας και μου αρέσει να συζητάω εγώ έχω αποδείξεις (που βέβαια δεν είναι επί του παρόντος θέματος) να δείξω.

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Hitman_Beta/Hitman_в_DirectX_12_/test/new/hi_12.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Εγω διαβασα για τις τιμες στα μεταχειρισμενα και το τι αποδιδουν και με τι κοστος(καταναλωση) γιατι αν η 780 ειναι παλιοτερη και θελει και περισσοτερο ρευμα, και ελαχιστα να υστερει  καπου η 970 τοτε πιο συμφερουσα αγορα  ειναι αφου και πιο καινουργια ειναι και λιγοτερο καιει και δεν ειναι το ιδιο dx11.2   με dx 12...

 

Αρα πρεπει να υπαρχει καποια διαφορα στην τιμη...

 

Αυτο μαλιστα. Θα ελεγα οτι ειναι καπως καλυτερη επεξηγηση αλλα αν  ο αλλος σου μιλαει καθαρα για θεμα επιδοσεων τοτε δεν στεκει αυτο που λεει γιατι σιγα την διαφορα. 

Εγώ όπως λες κάνω λάθος, εγώ θα σου πω ότι ίσως είμαι και γενναιόδωρος.

Αλλά μιας και μου αρέσει να συζητάω εγώ έχω αποδείξεις (που βέβαια δεν είναι επί του παρόντος θέματος) να δείξω.

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Hitman_Beta/Hitman_в_DirectX_12_/test/new/hi_12.png

Δεν ειχα σκοπο και ουτε εχω να κατσω να συζητησω για το ποιος ειναι λαθος η οχι. Σχολιασα απλα γιατι αυτο που ειπες δεν στεκει, οχι η διαφορα τιμης, αλλα ο λογος. 

Και καθεσαι τωρα εσυ και μου ποσταρεις bench απο dx12? Εισαι σοβαρος? ποιος παιζει σε dx12? Τελοσπαντων. Δεν ειναι το καταληλο θεμα για να συνεχισουμε την συζητηση. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=POStI8zuqZ0&t=2s

 

Και εχω αρκετα ακομα αν σου δειξω που η 780ti ειναι μπροστα με διαφορα. Αλλα δεν εχει νοημα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου αλλωστε. Καλο ξημερωμα να εχετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Mirrors_Edge_Catalyst_/new/me_1920.png

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Far_Cry_Primal/test/new/fcp_1920.jpg

 

Άστο σου λέω από το κακό στο χειρότερο, πες βρε αδερφέ έχω 780 να σου πω οκ, αλλά λαγό από το καπέλο δεν βγάζεις φίλε μου.

Έτσι λέει ο άλλος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Mirrors_Edge_Catalyst_/new/me_1920.png
http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/Far_Cry_Primal/test/new/fcp_1920.jpg

Άστο σου λέω από το κακό στο χειρότερο, πες βρε αδερφέ έχω 780 να σου πω οκ, αλλά λαγό από το καπέλο δεν βγάζεις φίλε μου.
Έτσι λέει ο άλλος!!!

Πάντως η δικιά μου στα 165 έφυγε άνετα, με 3-4 προσφορές. Πριν καμιά εβδομάδα.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PS Η μπάρα όσο μεγαλύτερη είναι τόσο καλύτερα, κάνε και τον κόπο να βλέπεις τι ποσταρεις!!! Στο τέλος βγάζει και το best buy.

Ναι για το δικό σου video λέω ;)

 

 

Πάντως η δικιά μου στα 165 έφυγε άνετα, με 3-4 προσφορές. Πριν καμιά εβδομάδα.

 

 

Άσχετο.... Με την ίδια λογική ο καθένας πουλάει όσο θέλει. Είπα σε σχέση με απόδοση και το έχω πει και εδώ παλαιότερα, είναι κρίμα κάρτες τέτοιου κόστους να απαξιώνονται τόσο πολύ τόσο σύντομα.

Not my fault!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS Η μπάρα όσο μεγαλύτερη είναι τόσο καλύτερα, κάνε και τον κόπο να βλέπεις τι ποσταρεις!!! Στο τέλος βγάζει και το best buy.

Ναι για το δικό σου video λέω ;)

Ουτε ειχα και ουτε εχω σκοπο να παρω ποτε 780 φιλε μου. Δεν στο ποσταρα για  να μας πει το τι πιστευει αυτος αλλα για τα νουμερα. Τεσπα δεν μπαινω καν στον κοπο να σου δειξω το αλλο που την ριχνει και 10fps στο κεφαλι. θα τρελαθεις και θα μας διξεις τιποτα bench απο dx13 και ας μην υπαρχει.

 

Im out. 

Άσχετο.... Με την ίδια λογική ο καθένας πουλάει όσο θέλει. Είπα σε σχέση με απόδοση και το έχω πει και εδώ παλαιότερα, είναι κρίμα κάρτες τέτοιου κόστους να απαξιώνονται τόσο πολύ τόσο σύντομα.

Not my fault!!

Κατσε να δεις τι εχει να γινει και με τους επεξεργαστες τωρα που θα βγουν ryzen αν ισχυουν οι τιμες που βγηκαν στην φορα. εχει να πεσει γελιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε ειχα και ουτε εχω σκοπο να παρω ποτε 780 φιλε μου. Δεν στο ποσταρα για να μας πει το τι πιστευει αυτος αλλα για τα νουμερα. Τεσπα δεν μπαινω καν στον κοπο να σου δειξω το αλλο που την ριχνει και 10fps στο κεφαλι. θα τρελαθεις και θα μας διξεις τιποτα bench απο dx13 και ας μην υπαρχει.

 

Im out.

 

Κατσε να δεις τι εχει να γινει και με τους επεξεργαστες τωρα που θα βγουν ryzen αν ισχυουν οι τιμες που βγηκαν στην φορα. εχει να πεσει γελιο .

Βρε αδερφέ σε δίνω ένα δεν σου αρέσει , μου δείχνεις video που χάνει, μου ζητάς dx11 σου δίνω 2 ακόμη και πάλι εγώ έχω άδικο....

 

Τα CPU που κολλάνε τώρα. Έλειψη ύπνου;

Σοβαρεψου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αδερφέ σε δίνω ένα δεν σου αρέσει , μου δείχνεις video που χάνει, μου ζητάς dx11 σου δίνω 2 ακόμη και πάλι εγώ έχω άδικο....

 

Τα CPU που κολλάνε τώρα. Έλειψη ύπνου;

Σοβαρεψου

Ναι ρε συ σε αλλα χανει σε αλλα οχι, για την διαφορα ομως μιλαμε που δεν τηνν λες και τρελη διαφορα. Εκει θελω να καταληξω.

Διαθεση για τρολ βλεπω εδω και ωρα.  

 

"είναι κρίμα κάρτες τέτοιου κόστους να απαξιώνονται τόσο πολύ τόσο σύντομα."

 

Το ιδιο θα ισχυσει και στους επεξεργαστες σε λιγο καιρο. εκει κολλαει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/WATCH_DOGS_2/new/w3_1920.png

 

Όλα καλά βρε 4 στα 4 μέχρι στιγμής και χάνει μέχρι και απο 470 ή είναι οριακά.

Να σου πω και πόσο κάνει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ 470 4Gb ή να δείξω έλεος;

Τρολ εγώ;

Άντε το 5 στα 5 να μας πεις καληνύχτα πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Action/WATCH_DOGS_2/new/w3_1920.png

 

Όλα καλά βρε 4 στα 4 μέχρι στιγμής και χάνει μέχρι και απο 470 ή είναι οριακά.

Να σου πω και πόσο κάνει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ 470 4Gb ή να δείξω έλεος;

Τρολ εγώ;

Άντε το 5 στα 5 να μας πεις καληνύχτα πάλι

Για την 780Τι μιλαμε οχι για την απλη. Αυτο που ποσταρες διχνει να ειναι στα ισια με την 970. Τι 5 στα 5 και 30 στα 8700 μου λες? 

 

Ναι ξερω ποσο κανει η 470. σε ευχαριστω πολυ.

 

Ας πω και εγω μια εξυπναδα οπως λες και εσυ.

 

Τι πινεις και δεν μας δινεις ρε μεγαλε? 

 

Αστο δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο, εχεις δικιο σε οτι και να λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό απάντησα

Πολλά.

Βγαίνει καινούρια 480 8gb με τόσα.

 

Εδώ είχε πάρει το μάτι μου 470 κάτω από 200 πριν λίγο καιρό και τώρα πια πιστεύω ότι μια καλή τιμή θα ήταν 170-180.

Επίσης η Sapphire Radeon RX480 4GB Nitro+ έχει 220€, οπότε δες τι σε συμφέρει.

 

Εγώ τι θα έκανα:

 

ή του λες +50€ για την 480 (και σιγουρεύεσαι 100% ότι δεν θα είναι reference ή Gigabyte),

ή δίνεις την 780 140-150€ και δίνεις όση διαφορά θες για 470 ή 480.

Και μετά πετάχτηκε ο Μιχάλης ο καληνυχτακιας (3 ή 4 μας είπες μέχρι τώρα;)

Αυτο μαλιστα. Θα ελεγα οτι ειναι καπως καλυτερη επεξηγηση αλλα αν ο αλλος σου μιλαει καθαρα για θεμα επιδοσεων τοτε δεν στεκει αυτο που λεει γιατι σιγα την διαφορα.

Δεν ειχα σκοπο και ουτε εχω να κατσω να συζητησω για το ποιος ειναι λαθος η οχι. Σχολιασα απλα γιατι αυτο που ειπες δεν στεκει, οχι η διαφορα τιμης, αλλα ο λογος.

Και καθεσαι τωρα εσυ και μου ποσταρεις bench απο dx12? Εισαι σοβαρος? ποιος παιζει σε dx12? Τελοσπαντων. Δεν ειναι το καταληλο θεμα για να συνεχισουμε την συζητηση.

 

https://www.youtube.com/watch?v=POStI8zuqZ0&t=2s

 

Και εχω αρκετα ακομα αν σου δειξω που η 780ti ειναι μπροστα με διαφορα. Αλλα δεν εχει νοημα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου αλλωστε. Καλο ξημερωμα να εχετε!

Ουτε ειχα και ουτε εχω σκοπο να παρω ποτε 780 φιλε μου. Δεν στο ποσταρα για να μας πει το τι πιστευει αυτος αλλα για τα νουμερα. Τεσπα δεν μπαινω καν στον κοπο να σου δειξω το αλλο που την ριχνει και 10fps στο κεφαλι. θα τρελαθεις και θα μας διξεις τιποτα bench απο dx13 και ας μην υπαρχει.

 

Im out.

 

Κατσε να δεις τι εχει να γινει και με τους επεξεργαστες τωρα που θα βγουν ryzen αν ισχυουν οι τιμες που βγηκαν στην φορα. εχει να πεσει γελιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό απάντησα

Και μετά πετάχτηκε ο Μιχάλης ο καληνυχτακιας (3 ή 4 μας είπες μέχρι τώρα ;)

Εγω δεν ειδα κανενα quote, ξεχασες να το κανεις μαλλον. Υπνο γιατι δεν σε βλεπω καλα. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα την παρακολουθω, τωρα εσυ η εισαι εκτος τοπου και χρονου η απλα οτι θυμασαι χαιρεσαι και το γραφεις αναμεσα σε αλλες προτασεις σου. δεν ξερω,, καληνυχτα failangel..

 

 

Συγνωμη fallen ηθελα να πω.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 780Τι μιλαμε οχι για την απλη. Αυτο που ποσταρες διχνει να ειναι στα ισια με την 970. Τι 5 στα 5 και 30 στα 8700 μου λες?

 

Ναι ξερω ποσο κανει η 470. σε ευχαριστω πολυ.

 

Ας πω και εγω μια εξυπναδα οπως λες και εσυ.

 

Τι πινεις και δεν μας δινεις ρε μεγαλε?

 

Αστο δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο, εχεις δικιο σε οτι και να λες.

Καληνύχτα boy και πρόσεχε τις μπάρες....

Και όπως τα λες 780ti vs 970 πάλι από κάτω είναι!!!!

Ένα επιχείρημα δεν είπες μόνο καληνύχτες και εξυπνάδες.

Μεγάλη μπάρα μεγαλύτερη απόδοση μεγαλύτερη τιμή!! Το νεότερη μικρότερη κατανάλωση λιγότερες θερμοκρασίες και καλύτερη υποστήριξη το αφήνω από έξω.

Αν θέλεις αφήνω και το EOF.

Όχι τίποτα μην μπερδευτείς και αρχίσεις πάλι απειλές με video ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...