Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 25 θα έλεγα πως είναι "κανονική" τιμή, αν τον βάλεις 30 θα δυσκολευτείς, αν τον βάλεις 20 θα φύγει άμεσα.

 

 

δηλαδη πιστευεις στα 25 δεν θα φυγει? 20 μου φαινεται αρκετα κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τι προβληματιζεσαι τοσο?Ολα τα q6600 που δινονται με το κιλο πλεον, τα δινουν 25-30 ευρω. Εγω 30 θα τον εβαζα κι αν δεν εφευγε 25.Παρα κατω θα τον κραταγα... Γνωμη μου... Αλλα νομιζω θα φυγει σιγουρα τουλαχιστον στα 25...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τι προβληματιζεσαι τοσο?Ολα τα q6600 που δινονται με το κιλο πλεον, τα δινουν 25-30 ευρω. Εγω 30 θα τον εβαζα κι αν δεν εφευγε 25.Παρα κατω θα τον κραταγα... Γνωμη μου... Αλλα νομιζω θα φυγει σιγουρα τουλαχιστον στα 25...

 

 

ενταξει ρε φιλε. απλα να ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη πιστευεις στα 25 δεν θα φυγει? 20 μου φαινεται αρκετα κατω...

 

Πιστεύω στα 25 είναι μια κανονική τιμή, μια λογική τιμή, μια τιμή που θα φύγει σχετικά εύκολα.

Ρε συ τι προβληματιζεσαι τοσο?Ολα τα q6600 που δινονται με το κιλο πλεον, τα δινουν 25-30 ευρω. Εγω 30 θα τον εβαζα κι αν δεν εφευγε 25.Παρα κατω θα τον κραταγα... Γνωμη μου... Αλλα νομιζω θα φυγει σιγουρα τουλαχιστον στα 25...

 

Εγώ πάλι έχω δει πολλές φορές πρόσφατα στις αγγελίες του insomnia Q6600 με 20€, 30 ούτε για πλάκα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ τι προβληματιζεσαι τοσο?Ολα τα q6600 που δινονται με το κιλο πλεον, τα δινουν 25-30 ευρω. Εγω 30 θα τον εβαζα κι αν δεν εφευγε 25.Παρα κατω θα τον κραταγα... Γνωμη μου... Αλλα νομιζω θα φυγει σιγουρα τουλαχιστον στα 25...

 

 

ενταξει ρε φιλε. απλα να ξερω.

Δεν στο είπε επιθετικά,βάλτο 25 να φύγει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε,

Ενδιαφέρομαι να πουλήσω το παρακάτω set:

 

CPU: AMD Phenom II X6 1075T (ποτέ overclock, μαζί με stock ψύκτρα και το κουτί)

CPU Cooler: Scythe Ninja II (με το κουτί της και όλα τα brackets)

M/B: -ASRock 980DE3/U3S3 R2.0 (100% λειτουργική, ποτέ overclock με απόδειξη και εγγύηση και το κουτί)

         ή

        -ASUS M5A78L LE (πλήρως λειτουργική εκτός του Onboard Audio, ποτέ overclock χωρίς εγγύηση)

VGA: Gigabyte Radeon HD 7950 3GB (100% λειτουργική, ποτέ overclock, με το κουτί της)

PSU: Corsair TX 850 V2 (με το κουτί του, 100% λειτουργικό)

RAM: 2x2GB 1333Mhz DDR3 (Kingston) + 1x4GB 1333Mhz DDR3

CASE: Custom γραφείο/pc (full set με τα φιλτράκια και τα fans). Φωτό εδώ: ΓΡΑΦΕΙΟ/PC

 

Πόσο είναι μια καλή τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σκεπτικό ότι πολλοί γκρινιάζουν αν τους λες χαμηλή τιμή, συν αν το δώσει γρήγορα θα μου πει "ππρ σε άκουσα και την χάρησα". Προτιμώ να του πω να την δώσει 10 ευρώ ακριβότερα, και αν θέλει, το ρίχνει.

 

Εξάλλου η 960 είναι λίγο καλύτερη αν δεν κάνω λάθος. Περισσότερο 140 πρότεινα, και τα έξτρα 20 είναι σε περίπτωση που την πήρε πρόσφατα.

 

και εγω ετσι νομιζα αλλα η gtx1050 ti ειναι καλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω στα 25 είναι μια κανονική τιμή, μια λογική τιμή, μια τιμή που θα φύγει σχετικά εύκολα.

 

Εγώ πάλι έχω δει πολλές φορές πρόσφατα στις αγγελίες του insomnia Q6600 με 20€, 30 ούτε για πλάκα.

 

Μια φορα πετυχα κι εγω μια τετοια με 20 ευρω αλλα το θεμα ειναι και ποσο πολυ θελεις να διωξεις κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΣΟ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΚΑΤΙ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.

 

Και κλασικό παράδειγμα που έχω ξαναπεί,πριν 10 χρόνια αγόρασα το αμάξι μου εγώ 25.000€

 

Τώρα το δίνω 5000€ λόγω χρήσης και παλαιότητας και και και

 

Δεν γίνεται να το δώσω πχ 15.000€ επειδή το πήρα ακριβά.Πάντα τσεκαρουμε τι παίζει στην αγορά.μην το ξεχνάτε αυτό.

 

Το ίδιο ισχύει σχεδον για όλα τα ηλεκτρονικά είδη και παιχνίδια και pc και για όλα.

 

Αν κάτι το πήρατε 100€ και τώρα έχει 50€ δεν μπορείς να το δώσεις πχ 80€ και είναι λογικό.βαζετε λογικές τιμές.

 

 

Όλοι χάνουμε έτσι είναι η αγορά.

 

(Αν δεν θέλετε να χάσετε αγοραστέ χρυσό :P :) )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω ένα spare Pc και διάφορα ακόμα parts που μπορώ να δωσω.

Δλδ

Case thermaltake soprano με window

Asus P5Q

Intel Q6600 ή xeon e5460 (χαραγμένο για να χωράει στο mobo, δεν έκοψα το mobo)

4gb η 8gb 800mhz (dimms των 2gb)

Nvidia 9500gt 512MB

Psu hec 450w η Thermaltake 400-430 ( δεν θυμάμαι ποιο είναι)

Hdd WD 500gb η Samsung 750gb

Ssd 128gb (sata 3)

Και μπορούν να δοθούν γνήσια windows 7 η γνήσια 8/10

Θα δώσω και κανένα δωράκι μαζί, πχ καινούργιο mousepad αξίας 25€ η κάτι αντίστοιχο πχ usb flash 16gb.

Με ενδιαφερει να το δώσω όλο μαζί πόσο μπορώ να το διώξω όλο?

Κάποια πρόταση για την παραπάνω σύνθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω ένα spare Pc και διάφορα ακόμα parts που μπορώ να δωσω.

Δλδ

Case thermaltake soprano με window 15

Asus P5Q 40

Intel Q6600 ή xeon e5460 (χαραγμένο για να χωράει στο mobo, δεν έκοψα το mobo) 20,40?

4gb η 8gb 800mhz (dimms των 2gb) 10-12 /2gb dimm

Nvidia 9500gt 512MB 10 βαριά 15 

Psu hec 450w η Thermaltake 400-430 ( δεν θυμάμαι ποιο είναι) 15 και 15 περίπου (λογικά το tr2 θα είναι) 

Hdd WD 500gb η Samsung 750gb 20 και 25 

Ssd 128gb (sata 3)  40

Και μπορούν να δοθούν γνήσια windows 7 η γνήσια 8/10 5

Θα δώσω και κανένα δωράκι μαζί, πχ καινούργιο mousepad αξίας 25€ η κάτι αντίστοιχο πχ usb flash 16gb.

Με ενδιαφερει να το δώσω όλο μαζί πόσο μπορώ να το διώξω όλο?

Έγραψα στο περίπου τιμές μεμονομένα,αν έχεις σκοπό να το δώσεις πακέτο πρέπει να πέσεις αρκετά γτ δύσκολα κάποιος να τα χρειάζεται όλα και συνολικά βγαίνει σε κόστος ένα pc που θα μπορούσε να στήσει καινούργιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα πετυχα κι εγω μια τετοια με 20 ευρω αλλα το θεμα ειναι και ποσο πολυ θελεις να διωξεις κατι...

 

Φαίνεται πως δεν κοιτάς συχνά τις αγγελίες, θα είχες πετύχει περισσότερες φορές τη συγκεκριμένη τιμή :)

 

Και ναι, όντως παίζει ρόλο το πόσο πολύ θέλεις να διώξεις κάτι, για αυτό είπα στον φίλο με τον 9300 πως 25 είναι μια νορμάλ τιμή, 20 αν θέλει να φύγει γρήγορα, 30 αν δεν βιάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως δεν κοιτάς συχνά τις αγγελίες, θα είχες πετύχει περισσότερες φορές τη συγκεκριμένη τιμή :)

 

Και ναι, όντως παίζει ρόλο το πόσο πολύ θέλεις να διώξεις κάτι, για αυτό είπα στον φίλο με τον 9300 πως 25 είναι μια νορμάλ τιμή, 20 αν θέλει να φύγει γρήγορα, 30 αν δεν βιάζεται.

 

 

Τις κοιταζω αρκετα συχνα φιλε μου αλλα παιζει και κατι αλλο στην μεση... Δεν γινεται ρε συ να πουλιουνται c2d 8400 στα 15 ευρω και ο τετραπυρηνος να παει στα 20... Το οτι καποιοι απλα τα ξεφορτωνονται, δεν σημαινει οτι πρεπει να το κανουν ολοι!Σε καναν χρονο ακομα, ναι θα παει πλεον στο 20ρικο δεν το συζηταμε.....  Παντα την γνωμη μου λεω κι εννοειται κι εσυ την δικη σου... Τιποτε αλλο.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...