Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις κοιταζω αρκετα συχνα φιλε μου αλλα παιζει και κατι αλλο στην μεση... Δεν γινεται ρε συ να πουλιουνται c2d 8400 στα 15 ευρω και ο τετραπυρηνος να παει στα 20... Το οτι καποιοι απλα τα ξεφορτωνονται, δεν σημαινει οτι πρεπει να το κανουν ολοι!Σε καναν χρονο ακομα, ναι θα παει πλεον στο 20ρικο δεν το συζηταμε.....  Παντα την γνωμη μου λεω κι εννοειται κι εσυ την δικη σου... Τιποτε αλλο.... :-)

 

Σίγουρα δεν τις κοιτάζεις τόσο συχνά, E8400 συνέχεια βλέπω στα 10€, Q6600 συνέχεια βλέπω στα 20€, και μάλιστα αυτή τη στιγμή που γράφω υπάρχουν εδώ στο insomnia αγγελίες που ζητάνε τόσο ακριβώς όσο λέω(link με pm αν θέλεις). Τα παραπάνω είναι γεγονός, και όχι προσωπική άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

 

Σίγουρα δεν τις κοιτάζεις τόσο συχνά, E8400 συνέχεια βλέπω στα 10€, Q6600 συνέχεια βλέπω στα 20€, και μάλιστα αυτή τη στιγμή που γράφω υπάρχουν εδώ στο insomnia αγγελίες που ζητάνε τόσο ακριβώς όσο λέω(link με pm αν θέλεις). Τα παραπάνω είναι γεγονός, και όχι προσωπική άποψη.

 

Δεν σου ειπα οτι δεν ισχυει αυτο που λες, σου ειπα οτι ισχυει και αυτο που λεω εγω ομως... Ας τον δωσει οσο θελει ο ανθρωπος γιατι αυτο ειναι το θεμα μας και ναι εννοειται οτι δινονται Ε8400 στα 10 αλλα και στα 15 τι να κανουμε τωρα? Και σου ξανα επαναλαμβανω οτι την γνωμη μου λεω και οποιος θελει την δεχεται κι οποιος δεν θελει απλα προσπερναει... Σιγα μην κατσουμε τωρα να παιξουμε την κολοκυθια για το + - 5 ευρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σίγουρα δεν τις κοιτάζεις τόσο συχνά, E8400 συνέχεια βλέπω στα 10€, Q6600 συνέχεια βλέπω στα 20€, και μάλιστα αυτή τη στιγμή που γράφω υπάρχουν εδώ στο insomnia αγγελίες που ζητάνε τόσο ακριβώς όσο λέω(link με pm αν θέλεις). Τα παραπάνω είναι γεγονός, και όχι προσωπική άποψη.

 

Απλά εδώ να πούμε ότι το 99% αυτών των περιπτώσεων είναι από μεταπωλητές, οι οποίοι αγοράζουν τους συγκεκριμένους επεξεργαστές στη μισή τιμή από Κίνα και τους μεταπωλούν εδώ στις αγγελίες. Δεν το λέω για να επικρίνουμε αυτά τα άτομα απλά πληροφοριακά για όσους δεν γνωρίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις έχω...

 

1. Xiaomi Redmi Note 2 , με Nilkin + tempered glass,χωρίς γρατζουνιά, με το κουτί του κτλ. και εξτρά θήκη hybrid armor πόσο πάει λέτε;

 

 

και 

 

2η :

IPS LED 23EA63 LG με το κουτί της άριστη , πόσο να πηγαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΣΟ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΚΑΤΙ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.

 

Και κλασικό παράδειγμα που έχω ξαναπεί,πριν 10 χρόνια αγόρασα το αμάξι μου εγώ 25.000€

 

Τώρα το δίνω 5000€ λόγω χρήσης και παλαιότητας και και και

 

Δεν γίνεται να το δώσω πχ 15.000€ επειδή το πήρα ακριβά.Πάντα τσεκαρουμε τι παίζει στην αγορά.μην το ξεχνάτε αυτό.

 

Το ίδιο ισχύει σχεδον για όλα τα ηλεκτρονικά είδη και παιχνίδια και pc και για όλα.

 

Αν κάτι το πήρατε 100€ και τώρα έχει 50€ δεν μπορείς να το δώσεις πχ 80€ και είναι λογικό.βαζετε λογικές τιμές.

 

 

Όλοι χάνουμε έτσι είναι η αγορά.

 

(Αν δεν θέλετε να χάσετε αγοραστέ χρυσό :P :) )

 

 

 

μεχρι την τεχνολογικη συγκλιση που ηδη διαφαινεται σε ορισμενα πραγματα, πχ επεξεργαστες

Απλά εδώ να πούμε ότι το 99% αυτών των περιπτώσεων είναι από μεταπωλητές, οι οποίοι αγοράζουν τους συγκεκριμένους επεξεργαστές στη μισή τιμή από Κίνα και τους μεταπωλούν εδώ στις αγγελίες. Δεν το λέω για να επικρίνουμε αυτά τα άτομα απλά πληροφοριακά για όσους δεν γνωρίζουν.

 

 

δεν παιζει σε ολους τους επεξεργαστες αυτο το βλεπεις και στις τιμες του ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 με 5 παιχνδια(witcher 3 goty,fifa 14,fifa15,fifa16,ac unity limited edition) και 2 χειριστηρια ποσο να το δωσω?(πρωτο μοντελο χωρις εγγυηση)

Ακουω κατι 220 και 230 και πιστευω ειναι λιγα...260 τουλαχιστον πιστευω οτι αξιζει με ταβανι τα 280 αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σου ειπανε 220-230 εγω προσωπικα μονο με 200 θα την επαιρνα ετσι την κονσολα.Καταρχας δεν εχει εγγυηση, ειναι το πρωτο μοντελο ειδικα τα παιχνιδια ειναι 3 ιδια αρα μιλαμε για 3 παιχνιδια και οχι 5.

Αλλα ετσι ειμαι εγω που για να επαιρνα μεταχειρισμενη κονσολα η θα επρεπε να ειναι σε καλη κατασταση και σχετικα καινουργια η εστω με ελκυστικη τιμη αλλιως θα προτιμησω να παρω καινουργια ποσο μαλλον αν το εβαζες 280 για 120 ευρω διαφορα πηγαινα εδω και με παιχνιδαρα.https://www.skroutz.gr/s/10395162/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-1TB-Uncharted-4-A-Thief-s-End-DualShock-4.html

Τεσπα ισως ειναι υπερβολικος ο τροπος σκεψης μου παρε κ αλλες γνωμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την οθόνη το νέο μοντέλο με Freesync παίζει στα 160-170 με ιστορικό χαμηλό στα 130.

Οπότε για μεταχειρισμένη αυτήν που λες, νομίζω τα 70 ευρώ είναι το ταβάνι της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 4 τέτοια dimm μνήμης των 2GB

Corsair XMS3 CM3X2G1333C9

Σκέφτομαι μήπως τα πουλήσω για να βάλω 4x4GB για να πάω στα 16GB.

 

Η αγορά έχει κάπου 7 χρόνια που έγινε, αλλά αυτά -λογικά- έχουν lifetime warranty. Πόσο περίπου αξίζει να τα πουλήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες , λεω να κανω σιγα σιγα το Pc Corsair Themed και αναρωτιεμαι ποσο μπορω να δοσω τα παρακατω ...

1) Logitech G700S

2) Logitech G105

3) Coolermaster 212 Evo 

 

Oλα με εγγυηση πανω απο 1 χρονο και στα κουτια τους ...

 

Τιμες σκρουτζ τωρα ειναι στα 72 περιπου keyboard και mouse και 42 περιπου το cooler ... 45 , 45 και 30 λετε να φυγουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμες σκρουτζ τωρα ειναι στα 72 περιπου keyboard και mouse και 42 περιπου το cooler ... 45 , 45 και 30 λετε να φυγουν ?

http://www.skroutz.gr/s/418744/CoolerMaster-Hyper-212-EVO.html  32 το cooler καινουργιο.20 τα δινουν απο οτι εχω δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 4 τέτοια dimm μνήμης των 2GB

Corsair XMS3 CM3X2G1333C9

Σκέφτομαι μήπως τα πουλήσω για να βάλω 4x4GB για να πάω στα 16GB.

 

Η αγορά έχει κάπου 7 χρόνια που έγινε, αλλά αυτά -λογικά- έχουν lifetime warranty. Πόσο περίπου αξίζει να τα πουλήσω;

Καλησπέρα, αυτά έχουν αξία μόνο σε κάποιον με 775 πλατφόρμα με chipset P35. Πολύ περιορισμένο δηλαδή. Θα έλεγα 35-40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αυτά έχουν αξία μόνο σε κάποιον με 775 πλατφόρμα με chipset P35. Πολύ περιορισμένο δηλαδή. Θα έλεγα 35-40.

 

Εγώ πάντως τις έχω μέχρι τώρα κουμπωμένες σε μια MSI P55-GD65. Δεν ξέρω αν αλλάζει αυτό σε κάτι την αξία τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...