Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα καποιος με νεοτερο τσιπακι θα παρει higher density chips. Το p35 απο την αλλη βλεπει μεχρι δυο ανα ντιμ. Για αυτο το ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Πως κατάφερες να χαλάσεις cpu? Μόνο για μπρελόκ κάνει, ή έχω ένα φιλαράκι που είχε μαζέψει κάποια κομμάτια για προθήκη, να τα πάει σε σχολή, σαν εκπαιδευτικό αντικείμενο. Θα ρωτήσω αν τον ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κατάφερες να χαλάσεις cpu? Μόνο για μπρελόκ κάνει, ή έχω ένα φιλαράκι που είχε μαζέψει κάποια κομμάτια για προθήκη, να τα πάει σε σχολή, σαν εκπαιδευτικό αντικείμενο. Θα ρωτήσω αν τον ενδιαφέρει.

 

 

 

εμενα ρωτας πως το καταφερα?

 

την αγορασα αψογη και λειτουργικη και σε 3 λαπτοπ δεν επαιξε οπου καποιο απο αυτα εχει συμβατοτητα σιγουρη

 

ρωτησα και ατομα με γνωση παραπανω και εκει κατεληξαν και εκεινοι.

 

σκεφτηκα να ζητησω απο εναν αλλο πωλητη τον ιδιο επεξεργαστη να τον δοκιμασω και αμα δε μου κανει μου προτεινε να πληρωσει αυτος τα εξοδα. οποτε ειπα να κανω τραμπα τον δικο μου με τον δικο του  :P

 

αλλα δεν κανω μλκιες

Πως κατάφερες να χαλάσεις cpu? Μόνο για μπρελόκ κάνει, ή έχω ένα φιλαράκι που είχε μαζέψει κάποια κομμάτια για προθήκη, να τα πάει σε σχολή, σαν εκπαιδευτικό αντικείμενο. Θα ρωτήσω αν τον ενδιαφέρει.

 

 

βρηκα εναν σε αγγελιες που αγοραζει χαλασμενα εξαρτηματα υπολογιστη και του εστειλα μηνυμα.

 

θα δω τι θα μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ψαχνω για καρτα γραφικων και λεω να βαλω αγγελια ζητησης για r9 280/280x 3gb ποσο να δωσω για καποια με εγγυηση και ποσο για καποια χωρις?

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις έχω...


 


1. Xiaomi Redmi Note 2 , με Nilkin + tempered glass,χωρίς γρατζουνιά, με το κουτί του κτλ. και εξτρά θήκη hybrid armor πόσο πάει λέτε;


 


 


και 


 


2η :


IPS LED 23EA63 LG με το κουτί της άριστη , πόσο να πηγαίνει;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ψαχνω για καρτα γραφικων και λεω να βαλω αγγελια ζητησης για r9 280/280x 3gb ποσο να δωσω για καποια με εγγυηση και ποσο για καποια χωρις?

ευχαριστω!

120-100.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου ειπα οτι δεν ισχυει αυτο που λες, σου ειπα οτι ισχυει και αυτο που λεω εγω ομως... Ας τον δωσει οσο θελει ο ανθρωπος γιατι αυτο ειναι το θεμα μας και ναι εννοειται οτι δινονται Ε8400 στα 10 αλλα και στα 15 τι να κανουμε τωρα? Και σου ξανα επαναλαμβανω οτι την γνωμη μου λεω και οποιος θελει την δεχεται κι οποιος δεν θελει απλα προσπερναει... Σιγα μην κατσουμε τωρα να παιξουμε την κολοκυθια για το + - 5 ευρω...

 

Από τη στιγμή που μονίμως υπάρχουν στις αγγελίες του insomnia E8400 με 10€ κανείς δεν πρόκειται να δώσει 15... Μερικοί τους ζητάνε και 15, και 20, και 25, ΔΕΝ φεύγουν όμως. Αυτά από εμένα.

Απλά εδώ να πούμε ότι το 99% αυτών των περιπτώσεων είναι από μεταπωλητές, οι οποίοι αγοράζουν τους συγκεκριμένους επεξεργαστές στη μισή τιμή από Κίνα και τους μεταπωλούν εδώ στις αγγελίες. Δεν το λέω για να επικρίνουμε αυτά τα άτομα απλά πληροφοριακά για όσους δεν γνωρίζουν.

 

Και ποια η διαφορά αν προέρχεται από μεταπωλητή ή όχι? Ποια η διαφορά αν ο επεξεργαστής ήταν σε ένα pc στην Κίνα αντί στην Ελλάδα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας

 

έχω έναν υπολογιστή για πούλημα στις αγγελίες, είναι λογική η τιμή που έχω βάλει λέτε?

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/851921-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82/

 

έχω καιρό να ασχοληθώ και θέλω να φύγει για να εξοικονομήσω χώρο.

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας

 

έχω έναν υπολογιστή για πούλημα στις αγγελίες, είναι λογική η τιμή που έχω βάλει λέτε?

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/851921-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82/

 

έχω καιρό να ασχοληθώ και θέλω να φύγει για να εξοικονομήσω χώρο.

 

ευχαριστώ!

Πρωτα απο ολα θα συμβουλευα να το καθαρισετε εσωτερικα με blower γιατι φαινεται πολυ σκονισμενο στην φωτο και αυτο κανει αρνητικη εντυπωση. Η τιμη που εχετε βαλει δεν ειναι καλη γιατι εφοσον γραφετε στην αγγελια οτι το συστημα ''δεν σπαει'',υποχρεωνετε τον πιθανο υποψηφιο αγοραστη να παρει αρκετο hardware που ειναι παλιο,μετριας αξιας και ταλαιπωρημενο.Τα μονα που αξιζουν για σημερα με βαση την αποδοση,ειναι cpu/μητρικη/μνημη και ο ssd. Το υπολοπο υλικο ειναι παλιο και μετριας αξιας και δεν νομιζω να ενδιεφερε πολυ κοσμο.

Το θεμα ειναι οτι στην τιμη των 750 ευρω που ζητατε, η μεγαλη πλειοψηφια του κοσμου θα προτιμουσε να αγορασει καινουργιο υλικο ισως με 50-100 ευρω παραπανω και καλυτερο σε επιδοσεις απο το δικο σας,με εγγυηση.

 

Εγω θα το εβαζα 600 ευρω και παλι λογω του οτι δεν ειναι ισορροπημενο ,πιστευω οτι δυσκολα θα φυγει.Καλυτερα να δινατε cpu/motherboard/ram/ssd ξεχωριστα και τα αλλα παλι το ιδιο ξεχωριστα.Ισως τοτε παρετε περισσοτερα.

Καμία τιμουλα εδώ;

140-150 ευρω

2η :

IPS LED 23EA63 LG με το κουτί της άριστη , πόσο να πηγαίνει;

Εγγυηση υπαρχει? Παντως 90 ευρω θα ελεγα εφοσον ειναι αριστη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/sapphire-radeon-vapor-x-hd4870-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.510698

Έχω μείνει με onboard και φίλος μου δίνει αυτη

Sapphire vapor x HD4870 2GB

Δεν υπάρχει εγγύηση. Από κοντά που την είδα σε λειτουργία για αρκετή ώρα δούλευε άψογα.

Πόσα άξιζε να δώσω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απο ολα θα συμβουλευα να το καθαρισετε εσωτερικα με blower γιατι φαινεται πολυ σκονισμενο στην φωτο και αυτο κανει αρνητικη εντυπωση. Η τιμη που εχετε βαλει δεν ειναι καλη γιατι εφοσον γραφετε στην αγγελια οτι το συστημα ''δεν σπαει'',υποχρεωνετε τον πιθανο υποψηφιο αγοραστη να παρει αρκετο hardware που ειναι παλιο,μετριας αξιας και ταλαιπωρημενο.Τα μονα που αξιζουν για σημερα με βαση την αποδοση,ειναι cpu/μητρικη/μνημη και ο ssd. Το υπολοπο υλικο ειναι παλιο και μετριας αξιας και δεν νομιζω να ενδιεφερε πολυ κοσμο.

Το θεμα ειναι οτι στην τιμη των 750 ευρω που ζητατε, η μεγαλη πλειοψηφια του κοσμου θα προτιμουσε να αγορασει καινουργιο υλικο ισως με 50-100 ευρω παραπανω και καλυτερο σε επιδοσεις απο το δικο σας,με εγγυηση.

 

Εγω θα το εβαζα 600 ευρω και παλι λογω του οτι δεν ειναι ισορροπημενο ,πιστευω οτι δυσκολα θα φυγει.Καλυτερα να δινατε cpu/motherboard/ram/ssd ξεχωριστα και τα αλλα παλι το ιδιο ξεχωριστα.Ισως τοτε παρετε περισσοτερα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές (ειδικά για τη σκόνη να σου πω δεν το πρόσεξα, συνήθως δεν είναι έτσι αλλά μάλλον το τελευταίο διάστημα λόγω μετακόμισης έφαγε σκόνη παραπάνω). Σκοπός μου είναι να μην ασχοληθώ πολύ και να φύγει πακέτο, οπότε θα κατεβάσω την τιμή ελπίζοντας σε γρήγορη αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...