Προς το περιεχόμενο
Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;

Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με την τιμη πωλησης ενος σχεδον καινουργιου λαπτοπ με γερμανικο πληκτρολογιο QWERTZ. 

SATELLITE PRO A30-C-10R  http://www.toshiba.c...-pro-a30-c-10r/

i3 6100u

4gb Ram 

Windows 10 pro

HDD 500gb / 7200 rpm

13,3 " 

1,5 kg

Μπαταρια full capacity 

Edit: Σκεφτομαι για 300 - 350e

Ευχαριστω 

πριν το πουλησεις θα σου προτεινα να αγορασεις ενα πληκτρολογιο αμερικανικο απο ebay και να κανεις τραμπα.

πιο ευκολο θα ειναι η πωληση ετσι. το πληκτρολογιο 10 ευρω εχει.

το γερμανικο μπορει διωξει κοσμο

υπαρχει και κολπο να το παρεις τσαμπα αλλα δεν λεω κατι περισσοτερο

εγώ θα πάω σε 8πυρηνο επειδή το θέλω για video editing

για ryzen σε κοβω εσενα

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 25,4k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

• Sheogorath

1653

• benign

1235

• LLLEFTERIS

1217

• spy94

792

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Γεια χαρά fellow insomniacs   Μιας και βλέπω συχνά, αρκετά άτομα να προσπαθούν να πουλήσουν μεταχειρισμένο hardware σε πολύ λάθος τιμές, και αναφέρομαι σε αυτούς που το κάνουν από άγνοια - όπως δια

Γουστάρω, σαν σαπουνόπερα είναι.^^

Ε ναι..αν γράψεις οτι είναι φανταστικό και ανεπανάληπτο ή 'ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ', θα φύγει αέρα το part..

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκέφτομαι να διώξω από το pc1 της υπογραφής, μητρική, επεξεργαστή και μία hyper 212 evo για να πάω σε x79 με Xeon. Ποσο πιάνουν τα δικά μου και πόσο να δώσω για

Χ79 μητρική; Oc θα γίνει φυσικά! Γλυκοκοιταω την Asus p9x79 κάπου στα 240€ + 100 ο Xeon.

Πείτε απόψεις και προτάσεις. Γενικά αξίζει να το κανω την αναβάθμιση και να το κρατήσω μερικά χρόνια ακόμα;

Θέλω να ακούσω γνώμες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Κουτί NZXT Tempest

Tempest_Cover2.jpg

,στο οποίο έχουν χαλάσει οι πάνω ανεμιστήρες και ο πλαϊνός , αλλά δουλεύουν

οι 2 μπροστά και ο πίσω (επίσης τα led φωτάκια είναι εκτός, δεν θυμάμαι αν δεν τα είχα συνδέσει ή έχουν χαλάσει). Σε αυτή την κατάσταση ο i3 6100 δουλεύει στους 22 C

Από κάρτες γραφικών παίρνει ... τα πάντα, δεν έχει cable managment να περνάνε καλώδια πίσω από mobo .

Ο διακόπτης on-off ο δικός του που ήταν της πλάκας, αλλάχτηκε με βιομηχανικού τύπου (αθάνατο)

R13502.jpg

Πουλιέται 15 ευρώ ή όχι ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σκέφτομαι να διώξω από το pc1 της υπογραφής, μητρική, επεξεργαστή και μία hyper 212 evo για να πάω σε x79 με Xeon. Ποσο πιάνουν τα δικά μου και πόσο να δώσω για

Χ79 μητρική; Oc θα γίνει φυσικά! Γλυκοκοιταω την Asus p9x79 κάπου στα 240€ + 100 ο Xeon.

Πείτε απόψεις και προτάσεις. Γενικά αξίζει να το κανω την αναβάθμιση και να το κρατήσω μερικά χρόνια ακόμα;

Θέλω να ακούσω γνώμες.

Τι χρήση κάνεις ; Εγώ vga θα άλλαζα !

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ποσο πιάνει το παρακατω συστηματακι;

MB: ASUS Z77-A 1155

CPU: i7-3570K

RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600MHz

GPU: Saphire HD7950 Venom-X

Le bump

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Le bump

350 ευρω

Κουτί NZXT Tempest

Tempest_Cover2.jpg

,στο οποίο έχουν χαλάσει οι πάνω ανεμιστήρες και ο πλαϊνός , αλλά δουλεύουν

οι 2 μπροστά και ο πίσω (επίσης τα led φωτάκια είναι εκτός, δεν θυμάμαι αν δεν τα είχα συνδέσει ή έχουν χαλάσει). Σε αυτή την κατάσταση ο i3 6100 δουλεύει στους 22 C

Από κάρτες γραφικών παίρνει ... τα πάντα, δεν έχει cable managment να περνάνε καλώδια πίσω από mobo .

Ο διακόπτης on-off ο δικός του που ήταν της πλάκας, αλλάχτηκε με βιομηχανικού τύπου (αθάνατο)

R13502.jpg

Πουλιέται 15 ευρώ ή όχι ;

15 ευρω το σκοτωνεις νομιζω ,γιατι τοσο χαμηλα? Μπορει να ειναι παλιας σχολης αισθητικα,αλλα εργονομικα εσωτερικα μπορει να καλυψει ατομα με πολλους δισκους,να παρει μεγαλες καρτες γραφικων,τροφοδοτικο κατω,δεν βλεπω σε τιποτε να υστερει απο αποψη χωρητικοτητας απο κατι καινουργια των 100 ευρω εκτος απο το οτι δεν εχει ειδικη θεση για ssd αλλα who cares? Μπορεις να τον τοποθετησεις καπου ανετα στο μερος που βαζουν το floppy,ας πουμε. Αυτο το case εκανε το 2009 100-120 ευρω και υπο την προυποθεση οτι ειναι σε καλη κατασταση,χωρις γρατζουνιες και σπασιματα,προσωπικα δεν θα το εβαζα κατω απο 50 ευρω ποτε,ουτε με σφαιρες απο το Wild West. (αστειακι λογω του avatar που εχεις) :)

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τι χρήση κάνεις ; Εγώ vga θα άλλαζα !

Ως αναβάθμιση το θέλω sata3/usb3, gaming, video editing και DJing όταν το κουβαλαω σε κάνα μαγαζί
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ποσο φευγουν οι μνημες της υπογραφης μου με αποδειξη απο το κιτρινιαρικο;

Μου βγηκε off μητρικη μαλλον και επεξεργαστης και αναγκαστικα θα παω σε DDR4

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

15 ευρω το σκοτωνεις νομιζω ,γιατι τοσο χαμηλα? Μπορει να ειναι παλιας σχολης αισθητικα,αλλα εργονομικα εσωτερικα μπορει να καλυψει ατομα με πολλους δισκους,να παρει μεγαλες καρτες γραφικων,τροφοδοτικο κατω,δεν βλεπω σε τιποτε να υστερει απο αποψη χωρητικοτητας απο κατι καινουργια των 100 ευρω εκτος απο το οτι δεν εχει ειδικη θεση για ssd αλλα who cares? Μπορεις να τον τοποθετησεις καπου ανετα στο μερος που βαζουν το floppy,ας πουμε. Αυτο το case εκανε το 2009 100-120 ευρω και υπο την προυποθεση οτι ειναι σε καλη κατασταση,χωρις γρατζουνιες και σπασιματα,προσωπικα δεν θα το εβαζα κατω απο 50 ευρω ποτε,ουτε με σφαιρες απο το Wild West. (αστειακι λογω του avatar που εχεις)

Όπως είπα έχει χαλασμένους ανεμιστήρες. Το 2009 όντως, έκανε κάπου 110 ευρώ , αν και πρέπει να τσεκάρω την απόδειξη (που την έχω για να είμαι 100% σίγουρος. Θα το βάλω λοιπόν 25 ευρώ την άλλη βδομάδα που θα μετακομίσει το περιεχόμενο και πιστεύω να φύγει σβέλτα.

Όπως είπα έχει χαλασμένους ανεμιστήρες. Το 2009 όντως, έκανε κάπου 110 ευρώ , αν και πρέπει να τσεκάρω την απόδειξη (που την έχω για να είμαι 100% σίγουρος). Θα το βάλω λοιπόν 25 ευρώ την άλλη βδομάδα που θα μετακομίσει το περιεχόμενο και πιστεύω να φύγει σβέλτα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ποσο φευγουν οι μνημες της υπογραφης μου με αποδειξη απο το κιτρινιαρικο;

Μου βγηκε off μητρικη μαλλον και επεξεργαστης και αναγκαστικα θα παω σε DDR4

Αυτες εδω http://www.skroutz.gr/s/4017245/Corsair-Vengeance-Pro-16GB-DDR3-2400MHz-CMY16GX3M2A2400C11R.html

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • κλειδώθηκε και ακύρωση υπομνήματος αυτό το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.