Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κι εγώ ένα σύστημα με κλειδωμένο 4670 και asrock B85. Δεν συμφέρει να το πουλήσεις. Για games , παίζει τα πάντα 

αν βάλεις μία τελευταία κάρτα γραφικών και 16gigabytes ram . 

Αν θέλεις να το πουλήσεις όμως, ο 4670 (non K , σαν το δικό μου) πουλιέται τώρα ακόμη 250 ευρώ.

Σε επιδόσεις σε games όμως, είναι στα επίπεδα του i3 7100 που κάνει καινούργιος 130 ευρώ. 

Οπότε το κρατάω. 

Υπερβάλλεις λίγο θεωρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είπα ότι ο 4670 (όχι Κ, όχι 4670Κ) ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ πουλιέται σήμερα 250 ευρώ.

Πάνω σε αυτό , δεν ισχυουν υποκειμενικές απόψεις.

Είναι γεγονός :

http://www.skroutz.gr/s/3404982/Intel-Core-i5-4670-Box.html

 

για το πόσο μπορεί να πουληθεί μεταχειρισμένος, ο καθένας έχει τη δική του γνώμη . Που ισχύει για το δικό του κομμάτι!

Η δική μου γνώμη για τον δικό μου (κλειδωμένο 4670 non-K) , είναι ότι δεν συμφέρει να τον πουλήσω, γιατί αν και κάνει καινούργιος 250 ευρώ, επιδόσεις σε games, έχει παρόμοιες με τον i3 7100 των 130 ευρώ. Τον δικό μου θα τον πουλήσω το 2019 κανά 50ρικο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περυσι το Καλοκαιρι το εδωσα 100 ευρω αφου δεν το πεταξα στον τοιχο λογω μη 800αρας.

Ηξερα οτι δεν εχει 800αρα και πως δεν θα ειχα 4G με την Wind αλλα ουτε 3G δεν ειχα.


Μου δινει ενας 250 για τον επεξεργαστη μου αλλα φοβαμαι οτι η μητρικη αν και ισως η καλυτερη για 1150 θα φυγει δυσκολα και δεν ξερω τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να το πουλήσεις όμως, ο 4670 (non K , σαν το δικό μου) πουλιέται τώρα ακόμη 250 ευρώ.

 

 

Βασικά είπα ότι ο 4670 (όχι Κ, όχι 4670Κ) ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ πουλιέται σήμερα 250 ευρώ.

Πάνω σε αυτό , δεν ισχυουν υποκειμενικές απόψεις.

Είναι γεγονός :

http://www.skroutz.gr/s/3404982/Intel-Core-i5-4670-Box.html

 

για το πόσο μπορεί να πουληθεί μεταχειρισμένος, ο καθένας έχει τη δική του γνώμη . Που ισχύει για το δικό του κομμάτι!

Η δική μου γνώμη για τον δικό μου (κλειδωμένο 4670 non-K) , είναι ότι δεν συμφέρει να τον πουλήσω, γιατί αν και κάνει καινούργιος 250 ευρώ, επιδόσεις σε games, έχει παρόμοιες με τον i3 7100 των 130 ευρώ. Τον δικό μου θα τον πουλήσω το 2019 κανά 50ρικο !

απλά έτσι όπως το είπες στο παραπάνω σου μήνυμα, φάνηκε σαν να εννοείς ότι μπορεί να δοθεί σαν μεταχειρισμένος στα 250€, στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να παω αργοτερα κατα Σεπτεμβρη σε Ryzen 1700X 1800X απλα φοβαμαι πως οσο και καλη να ειναι η μητρικη μου οτι δυσκολα θα πιασει τα 150-170 ευρω ασχετα αν εκανε 270

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να παω αργοτερα κατα Σεπτεμβρη σε Ryzen 1700X 1800X απλα φοβαμαι πως οσο και καλη να ειναι η μητρικη μου οτι δυσκολα θα πιασει τα 150-170 ευρω ασχετα αν εκανε 270

Και τώρα να πας και αργότερα, την απόσβεση θα την φας, είτε στον Ίντελ είτε στον AMD.

 

Παίδες ένα λειτουργικό πακέτο: 4670k, Vi Hero (C2) και Ripjaws 8GB RAM (2x4GB) 1333MHz πόσο πάει; Το έχω βάλει στα ~280, έχοντας δοκιμάσει και τα 250 για λίγες ημέρες χωρίς πολύ κίνηση, παρά μόνο ένας στα 270 ο οποίος αποφάσισε να πάει σε νέο σύστημα. Τιμές ξεχωριστά;

 

Απόδειξη δεν υπάρχει για 4670k, μητρική έχει 1 μήνα ακόμη, μνήμες lifetime. Κουτιά/παρελκόμενα κομπλέ.

 

Ρωτάω μιας και βιάζομαι να το δώσω (τόσο για να αναβαθμίσω όσο και για να μη φύγει και ο μήνας εγγύησης) αλλά μη το σκοτώσω πολύ.

Ίσως αν δοκιμάσεις να πουλήσεις τις ραμ ξεχωριστά από το πακέτο μητρική+επεξεργαστή να είσαι πιο τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περυσι το Καλοκαιρι το εδωσα 100 ευρω αφου δεν το πεταξα στον τοιχο λογω μη 800αρας.

Ηξερα οτι δεν εχει 800αρα και πως δεν θα ειχα 4G με την Wind αλλα ουτε 3G δεν ειχα.

Μου δινει ενας 250 για τον επεξεργαστη μου αλλα φοβαμαι οτι η μητρικη αν και ισως η καλυτερη για 1150 θα φυγει δυσκολα και δεν ξερω τι να κανω;

Εγω στην θεση σου θα τα εδινα μονο πακετο και στην τιμη που θελω.Αν δεν εφευγαν,θα τα κραταγα,γιατι ειναι μια χαρα.Και εγω τωρα τελευταια πουλαω αργα,αλλα παντα πουλαω. Θελει υπομονη γιατι ο κοσμος δεν εχει χρηματα,ειναι πολυ ασχημη η κατασταση μην κοιτατε εμας εδω τους αρρωστους τεχνολαγνους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 απλά έτσι όπως το είπες στο παραπάνω σου μήνυμα, φάνηκε σαν να εννοείς ότι μπορεί να δοθεί σαν μεταχειρισμένος στα 250€, στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου. 

Μεταχειρισμένο θεωρώ ότι είναι ασύμφορο να τον πουλήσει κάποιος. Πουλιέται ακόμη καινούργιος 250 , οπότε βάση τιμής , θα έπρεπε να πάει στα 160 χωρίς εγγύηση (4670 non K πάντα). Από την άλλη όμως, επιδόσεις σε games έχει παραπλήσιες με τον i3 7100 που κάνει καινούργιος 130 ευρώ ! Οπότε με βάση τις επιδόσεις σε σχέση με σύγχρονα, θα έπρεπε να πουληθεί μτχ 90 ευρώ. Κρίμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στην θεση σου θα τα εδινα μονο πακετο και στην τιμη που θελω.Αν δεν εφευγαν,θα τα κραταγα,γιατι ειναι μια χαρα.Και εγω τωρα τελευταια πουλαω αργα,αλλα παντα πουλαω. Θελει υπομονη γιατι ο κοσμος δεν εχει χρηματα,ειναι πολυ ασχημη η κατασταση μην κοιτατε εμας εδω τους αρρωστους τεχνολαγνους.

 

Για να μην με ζαλιζουν μονο για τον επεξεργαστη και μονο για τις μνημες εκανα μια αλλαγη στην αγγελια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να παω αργοτερα κατα Σεπτεμβρη σε Ryzen 1700X 1800X απλα φοβαμαι πως οσο και καλη να ειναι η μητρικη μου οτι δυσκολα θα πιασει τα 150-170 ευρω ασχετα αν εκανε 270

Έχω άδικο που στα γεράματα πλέον , έχω καταλήξει στο ότι ΜΗΤΡΙΚΗ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΗ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ  ;;;;;

Στην επόμενη αναβάθμιση που θα κάνω , θα βάλω μητρική Η110 των 56 ευρώ για kaby lake.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...