Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια που σας προκάλεσαν έντονα συναισθήματα


DjAde

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Breath of Fire 4,πολύχρωμος κόσμος τίγκα στη μιζέρια και στην καταδίκη!
Crisis Core FFVII,τοπ φιναλε αν και όσοι πιστοί γνώριζαν ήδη τη θα γίνει και αρκετές έντονες στιγμές κατα τη διάρκεια.

Final Fantasy VII,απο που να το πιάσεις.

TLOZ Twilight Princess,όταν φεύγει η Midna.

Final Fantasy X στο φιναλε.

Heavy Rain,Ethan Mars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Fahrenheit μεγάλη συγκίνηση, το έχω τερματίσει 9 φορές, το αγάπησα το παιχνίδι και ήλπιζα τόσο καιρό να βγει Fahrenheit 2 ή κάτι τέτοιο, τελικά βγήκε το Heavy Rain! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συγκίνησε στο Fahrenheit;

Και για τι ηλικία μιλάμε όταν το έπαιζες;

15 ήμουν, και τελευταία φορά το τερμάτισα φέτος δηλαδή στα 17. Όλη η φάση είχε δράση πολύ.. Μ'άρεσε πολύ η ιστορία του game και την κατάλαβα απόλυτα, γενικώς το τι συνέβη και σε σχέση με το τέλος ειδικά μου ανατρίχιασαν δε ξέρω γιατί. Γενικά όταν παίζω ένα game που το λατρεύω και τελικά το τερματίζω, με πιάνει μια μελαγχολία που το τερμάτισα. :P Kαι με το Fahrenheit με έπιασε αλλά δεν έχει σχέση. Γενικά με ''άγγιξε'' στο plot του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Ισως η ηλικία σου, τότε, να αποτελεί ελαφρυντικό, χωρίς παρεξήγηση. Αν μου έλεγες 25-30 θα προβληματιζόμουν :P

 

Δεν απάντησες, πάντως, στην ερώτησή μου, στο τι σε συγκίνησε. Τέλος πάντων. 


ειχα σχολιασει και εγω εδω αλλα δεν εμφανιζει/βλεπω το σχολιο μου..

τελος παντων ηθελα να προσθεσω το penumbra overture

Περίεργο, επειδή θυμάμαι να το διάβασα το σχόλιό σου για το Penumbra και τώρα όντως δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HEAVY RAIN.

Το δεσιμο με τους χαρακτηρες και γενικα ολο το story μαρεσαν πολυ, κορυφαιες ηταν οι "δοκιμασιες" οπου σε εβαζε να αντιμετωπισεις ετσι ωστε να λυσεις το "μυστηριο", αυτο μου δημιουργουσε ωρες ωρες αγχος για την συνεχεια.

 

Επεισης μαρεσε και το TOMB RAIDER (ναι το καινουριο), δεν μπορω να πω οτι με συγκινησε αλλα με κρατησε κολλημενο εκει προσπαθοντας να ξεπερασω τον γολγοθα (γιατι περι γολγοθα προκειτε) της Λαρα ετσι ωστε να φτασει στο τερμα και τα τελειωσουν (ετσω και προς το παρων με βαση την ιστορια) τα μαρτυρια.

 

Α και μην ξεχασω το φοβερο και μοναχικο ταξιδι στο αριστουργημα που φερει στο ονομα Journey.

 

Υ.Γ.Ναι @Vole Maulder κραξε με για 1ο τιτλο που εγραψα. :D :P

Υ.Γ.2. Thumbs up για το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HEAVY RAIN.

Το δεσιμο με τους χαρακτηρες και γενικα ολο το story μαρεσαν πολυ, κορυφαιες ηταν οι "δοκιμασιες" οπου σε εβαζε να αντιμετωπισεις ετσι ωστε να λυσεις το "μυστηριο", αυτο μου δημιουργουσε ωρες ωρες αγχος για την συνεχεια.

 

Επεισης μαρεσε και το TOMB RAIDER (ναι το καινουριο), δεν μπορω να πω οτι με συγκινησε αλλα με κρατησε κολλημενο εκει προσπαθοντας να ξεπερασω τον γολγοθα (γιατι περι γολγοθα προκειτε) της Λαρα ετσι ωστε να φτασει στο τερμα και τα τελειωσουν (ετσω και προς το παρων με βαση την ιστορια) τα μαρτυρια.

 

Α και μην ξεχασω το φοβερο και μοναχικο ταξιδι στο αριστουργημα που φερει στο ονομα Journey.

 

Υ.Γ.Ναι @Vole Maulder κραξε με για 1ο τιτλο που εγραψα. :D :P

Υ.Γ.2. Thumbs up για το thread.

Κι όμως, το Heavy Rain θα το έβαζα κι εγώ σε αυτή τη λίστα, αλλά για λίγο διαφορετικούς λόγους. Αν θες ρίξε μια ματιά σε ένα άρθρο που πόσταρα στο Beyond 2 Souls topic. Με βρίσκει πολύ σύμφωνω (και με γλυτώνει από το να γράψω ολόκληρη έκθεση εδώ :P ). Στα παιχνίδια του Cage βρίσκω ότι τα μικρά πράγματα και οι λεπτομέρειες είναι που λειτουργούν καλά. Οταν ασχολείται με προσγειωμένα πράγματα. Οταν δεν ξέρει πού να πάει την ιστορία κι αρχίζει τα άκυρα είναι που το χαλάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Last of Us: Με διαφορά οι καλύτεροι χαρακτήρες που έχω συναντήσει σε παιχνίδι

 

The Walking Dead: Φανταστική εμπειρία, μαζί με το the last of us, αποτελούν τα 2 πιο αγαπημένα μου ταξίδια στο χώρο των video games.

 

Journey: Δεν χρειάζονται περισσότερα λόγια. Οι περισσότεροι που το έχουν παίξει καταλαβαίνουν.

 

Heavy Rain: Φοβερές ανατροπές και εξελίξεις ,περιμένω πως και πως να ασχοληθώ και με το beyond.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...