Προς το περιεχόμενο

Technicolor TD5130 Main Router > Netgear DGN2000 ως AP


iFrankie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Η ερωτηση που εχω να κανω για να μπω κατευθειαν στο θεμα.
Εβαλα στο σπιτι το TD5130 ως κεντρικο ρουτερ και ειχα στην ακρη ενα μεταχειρισμενο dgn2000
H ερωτηση ειναι μπορω ασυρματα να τα συνδεσω μεταξυ τους και το dgn2000 να δεινει νετ στα μηχανηματα μου μεσω ethernet?

Το netgear εχει καποιες ρυθμισεις αλλα δεν τις κατανοησα για αυτο ζηταω τα φωτα σας.

(Στην ερωτηση γιατι θελω να το κανω η απαντηση ειναι απο καθαρη περιεργεια)
 

j0i83r.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώνε φωτογραφίες γιατί αλλιώς εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως γενικά θες την Mac Address του router που θα μεταδώσει το internet.(td5130)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ftp://downloads.netgear.com/files/DGN2000_RM_04Aug08.pdf

Σελιδα 99/126 στο adobe reader ή 5-15 στο βιβλιο. Kαι οι 3 επιλογες ειναι σαν κεντρικο το dgn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To point to point επέλεξε βάζοντας στο remote mac την mac του td . Επιπλέον βλέπω παρακάτω μιλάει και για WPS. Αν το έχεις ενεργοποιημένο καλό είναι να το κλείσεις γιατί έχει τρύπα ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω και θα σε ενημερωσω :)


Εβαλα τη mac adress, μαλιστα αντιμετωπισα και ενα bug του netgear που αμα η mac adress δεν ξεκιναει απο 00 βγαζει σφαλμα. Οποτε την ξεκινας με 00 ωστε να κανει αποθηκευση κανεις backup της ρυθμισεις του router στο pc ανοιγεις το αρχειο με notepad Και το φτιαχεις απο κει και μετα restore router απο τις ρυθμισεις. Μεχρι εκει καταφερα να φτασω μετα δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...