Προς το περιεχόμενο

H Samsung προορίζεται να ανακοινώσει το Galaxy S5 τον Ιανουάριο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά φήμη είναι και μπορεί να μην γίνει, αλλά αν το έχουν αποφασίσει είναι υπερβολικοί. Ας περιμένουν 1 χρόνο, να βάλουν οτι features μπορούν στο τηλέφωνο και να το βγάλουν. Δεν έχει νόημα να βγάζουν κάθε μερικούς μήνες μια συσκευή που αναγκαστικά θα είναι σχεδόν ίδια με την προηγούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ολοι μας καποια στιγμή μπαινουμε στο τριπακι της συνεχους αναβάθμισης αλλαζοντας κινητα καθε χρονο μέχρι που τελικα ή βρισκουμε ενα κινητό που μας καλύπτει ή αντιλαμβανομαστε το ματαιο της υποθεσης.

 

Παλιοτερα που οι επιδοτήσεις ηταν παχυλες και λογω των 4 συνδεσεων στην οικογένεια καθε χρονο καποιος έπαιρνε καινουργιο τηλέφωνο. Εκεινη την εποχή και μετά απο αρκετες αλλαγες ειχαν κρατήσει το Omnia 2 για σχεδον 3 χρονια μέχρι που το αλλαξα με το Note 1.

 

Εκει λοιπον καπου κόλλησα με τις επιδοσεις, τα εξτρα features κτλ και μολις βγηκε το Note 2 το αγορασα. Ε, λοιπον νομιζω οτι θα το κρατησω για αρκετα χρονια καθως απο αποψη επιδοσεων σε σχέση με τις υπαρχουσες εφαρμογες με καλυπτει απολυτα. Ο μονος λογος που ισως το αλλαζα θα ηταν αν εβγαινε ενα παρα πολυ καλο φωτογραφικό κινητο που να τρεχει Android και πραγματικά να έχει τεραστια διάφορα απο το Note μου.

 

Κατα τα αλλα ακομα και αν βγαζει ενα Note τον μηνα δεν με πειράζει. Κακο δικο της κανει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αν είχαμε 600-700 ευρώ για κινητό που θα άξιζε να τα επενδύσουμε ;) χαχαχα

 

Θα αξιζε να τα "επενδυσεις" σε ενα κινητο με υψηλα specs που να σου αρέσει με σκοπο να το κρατησεις καποια χρονια. Βεβαια οσο πιο γνωστο μοντελο ειναι τοσο υψηλοτερη μεταπωληση θα εχεις μεσα στον χρόνο αν τελικα αποφασισεις οτι δεν σου κάνει. Μην φανταστείς τιποτα τρελο. Και 50% μια χαρά ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως τη κακό πράγμα αυτό;;;εγώ πάντως θα περιμένω το samsung galaxy note 4. Τις ενημερώσεις προφανώς δε της βγάζει για να αγοράζουν όλοι s5. πάντως από γνωστους και φίλους ελάχιστοι αγόρασαν σ4 οι περισσότεροι έμειναν στο σ3 και όλοι μου έλεγαν το ίδιο αφού δε προσφέρει κάτι παραπάνω ποιος ο λόγος; και τώρα η samsung έχει γερούς ανταγωνιστές θα πρέπει το σ5 να κάνει παπάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αξιζε να τα "επενδυσεις" σε ενα κινητο με υψηλα specs που να σου αρέσει με σκοπο να το κρατησεις καποια χρονια. Βεβαια οσο πιο γνωστο μοντελο ειναι τοσο υψηλοτερη μεταπωληση θα εχεις μεσα στον χρόνο αν τελικα αποφασισεις οτι δεν σου κάνει. Μην φανταστείς τιποτα τρελο. Και 50% μια χαρά ειναι.

εγω προσωπικα προτιμω να αλλαζω κινητο καθε χρονο παιρνοντας φτηνα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα προτιμω να αλλαζω κινητο καθε χρονο παιρνοντας φτηνα μοντελα.

 

Τα φθηνα μοντελα εκ των πραγματων θα έχουν καποιες ελλειψεις. Στον επεξεργαστη, στην ram, στην καμερα, στην υλοποιηση, στις αναβαθμίσεις κτλ. Επιπλεον πχ το S4 η το Note 3 λιγους μηνες μετα την κυκλοφορια τους τα βρισκεις στα skroutzομαγαζα στα 500 ευρω (πανω κατω). Αρα αν υποθεσουμε οτι ενα φθηνο κινητο κανει περιπου 200 ευρω, τοτε προτιμω να κρατησω ενα καλο κινητο 2-3 χρονια παρα να εχω κατι μετριο καθε χρονο. Ειλικρινα δεν μπορω να βρω κάποιο πλεονέκτημα σε αυτο που κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φθηνα μοντελα εκ των πραγματων θα έχουν καποιες ελλειψεις. Στον επεξεργαστη, στην ram, στην καμερα, στην υλοποιηση, στις αναβαθμίσεις κτλ. Επιπλεον πχ το S4 η το Note 3 λιγους μηνες μετα την κυκλοφορια τους τα βρισκεις στα skroutzομαγαζα στα 500 ευρω (πανω κατω). Αρα αν υποθεσουμε οτι ενα φθηνο κινητο κανει περιπου 200 ευρω, τοτε προτιμω να κρατησω ενα καλο κινητο 2-3 χρονια παρα να εχω κατι μετριο καθε χρονο. Ειλικρινα δεν μπορω να βρω κάποιο πλεονέκτημα σε αυτο που κάνεις.

 

Πάντως κινητα σαν το ativ s δεν τα λες και μετρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...