Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 5S υποφέρει από Blue Screen of Death


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

εγώ βλέπω πως το φτηνό iphone 5c θα έχει 500-600 ευρώ,γιατί να πάω να το πάρω? δεν θα υπάρχουν αξιοπρεπέστατα κινητά και με 300?

Αμέ. Με 300 ms input lag! (Εμπρός καλό μου Samsung Omnia!)
Και εμένα το Samsung Omnia 2 ήταν τραγικό όπως και το SE G900!!!!Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν αξιόλογα κινητά στα 300 ευρώ.. ;-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εμένα το Samsung Omnia 2 ήταν τραγικό όπως και το SE G900!!!!Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν αξιόλογα κινητά στα 300 ευρώ.. ;-)

Ε όλα σχετικά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέ. Με 300 ms input lag! (Εμπρός καλό μου Samsung Omnia!)

300ms input lag σημαίνει 1/3 του δευτερόλεπτου να αντιδράσει αλλά τέσπα θα το αφήσω ασχολίαστο,εμένα το Nexus s που είναι παλιό "σχετικά" με την official rom κομπλέ είναι,δέν έχει την ομαλότητα των iphone/galaxy s4 αλλά μια χαρά είναι.

και το +95% των καταναλωτών δεν θα δίναν αυτά τα λεφτά παραπάνω για λίγο πιο ομαλό λειτουργικό γιατί δεν νοιάζονται για τα κινητά τόσο πολύ ,αυτά τα κινητά είναι για γερές τσέπες και μόνο γιατί αν δεν έχεις αν βάλεις μια 10ευρή κάρτα τον μήνα και κάνεις αναπάντητες και έχεις κινητό των 500-600 ευρώ είσαι απλά τραγικός όπως κάποιοι που ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πλέον δεν χρειάζεται να το βάψετε μπλε και να το πετάξετε στην θάλασσα... χαχαχα...

 

Για ένα πράγμα θυμάμαι να είναι περήφανοι όλοι οι apple fan boys και με ένα στόμα και μια φωνή όταν τους το συγκρίναμε με το galaxy s4 να λένε: "το λειτουργικό μας (iOS) δεν έχει προβλήματα λειτουργίας".

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε πέσει σε κατάθλιψη... Έβαλα ήδη αγγελία για το 5s στα 250 ευρώ μιας και πλεον είναι προβληματική συσκευή. Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή...

 

OK? :P

 

PS: Το iwork είναι ο ένοχος το οποίο μην ξεχνάμε πως πέρα από την επιλογή για backup στο icloud κλπ, δεν έχει ανανεωθεί ακόμη για το περιβάλλον του iOS7. 

Α δηλαδή, υπάρχουν εφαρμογές της ίδιας της Apple οι οποίες δεν έχουν ακόμα το νεο layout για το 7 και προκαλούν bugs;

 

clap.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300ms input lag σημαίνει 1/3 του δευτερόλεπτου να αντιδράσει αλλά τέσπα θα το αφήσω ασχολίαστο

Πες μου και εσύ ότι είναι λίγο!!! Καλά, το Omnia είχε σπάσει κάθε ρεκόρ. Ήταν άθλος να μεταφέρεις κάποιο widget μερικά εκατοστά πιο πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί λένε σώνει και καλά ότι είναι το 5s. Εδώ δεν αναφέρει πχ πουθενά συσκευή, το iWork δίνεται δωρεάν με τις καινούριες συσκευές που θα αγοραστούν μετά από κάποια ημερομηνία (και όχι μόνο 5s και 5c). 

 

http://www.ubergizmo.com/2013/09/iwork-causing-blue-screen-of-death-for-some-ios-users/

 

iOS users λέει όχι 5s users. Μήπως να κράξουμε απλά την εφαρμογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μήπως να κράξουμε απλά την εφαρμογή?

Οχι, γιατι μια εφαρμογη (user space) δεν θα επρεπε να μπορει να προκαλεσει καταρρευση ολοκληρου του λειτουργικου (kernel space).

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, γιατι μια εφαρμογη (user space) δεν θα επρεπε να μπορει να προκαλεσει καταρρευση ολοκληρου του λειτουργικου (kernel space).

Ε εντάξει τότε. Πάμε πίσω στο κράξιμο του 5s. 

 

(και πάω να δώσω κι ένα φιλάκι στο 5άρι μου :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπαρχει μια διαφορετικη και ισως θετικη πλευρα του θεματος.

Τετοιου ειδους bugs αποτελουν προπομπο ωραιοτατων jailbreaks. Δεν γωριζω τις τεχνικες λεπτομερειες του συγκεκριμενου και το εαν οντως μπορει να οδηγησει σε arbitary code execution, αλλα απο τη στιγμη που μπορει να αναπαραχθει, πονταρω πως εχει τραβηξει την προσοχη των καταλληλων ανθρωπων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...