Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 5S υποφέρει από Blue Screen of Death


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2, με κινητό είσαι και δε βλέπεις υπογραφές;

Οχι ρε απλα μερικες φορες απανταω στο φτερο.

Anyway βαλτο εδω και ζητα 600 ευρω καποιος μαλακας θα το παρει ειναι της μοδας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι ρε απλα μερικες φορες απανταω στο φτερο.

Anyway βαλτο εδω και ζητα 600 ευρω καποιος μαλακας θα το παρει ειναι της μοδας :P

Αν ζωγραφίσω στο πίσω καπάκι ραφές λες να γίνει κάτι; :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο "beta testing" από άσχετους τύπους που κάνουν οποιονδήποτε πιθανό και απίθανο συνδυασμό κουμπιών (για να βρούν κάτι και να γίνουν διάσημοι μέσω youtube "ξεβρακώνοντας" την apple), ούτε η ίδια η apple δεν κάνει... αμάν πια

 

Τι λες?

 

Δηλαδή φιλαράκι μου, στο κινητό μου θα πρέπει να μην πατήσω μια ακολουθία από πλήκτρα για να μην φάω Blue-Screen?

 

Ο χριστέεεε μου τι διάβασα μόλις τώρα... αυτά ούτε ένας Apple-Fun {Android-Hater} δεν τα γράφει... οοοοοοοοοοοοο χριιιιιιιιιστεεεεεεεε μου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζωγραφίσω στο πίσω καπάκι ραφές λες να γίνει κάτι; :-D

Μπορει αμα εχει η μανα σου ραπτομηχανη θα γινει καλητερη δουλεια  :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζωγραφίσω στο πίσω καπάκι ραφές λες να γίνει κάτι; :-D

Εσύ υποστηρίζεις την apple για τα καλά και λες ότι σέρνονται οι ναυαρχίδες των android εταιριών! Το android έχει αληθινό muti-tasking! Επόμενο θέμα που θα διαβάσουμε θα είναι "κι αλλο πρόβλημα παρουσιαστηκε στο iphone5s και απογοήτευσε για ακόμα μια φορά τους πελάτες της. Αυτη τη φορά το iphone5s λαγκάρει απίστευτά". Θέλω να δω τι θα έχεις να πεις μετά! Έχεις και note 2 και καλά. Το κάνετε πολλοί τελευταία. Τρέχουν τα σαλια σας για την apple και στο τέλος πετάτε ένα "κάτοχος s4 ή note2" λες το πιστέψαμε! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο off-topic! :ph34r:

 

Όταν γράφτηκα στο φορουμ δεν υπήρχε τέτοια ένταση μεταξύ Android & iOS/Apple.

 

Μήπως έβαλα λίγο το χεράκι μου; τελευταία βλέπω ότι είναι πολλοί αυτοί που λένε κάποια πράγματα που συμφωνώ απόλυτα.

Όπως, "Η Αππλε ναι μεν έχει καλά κινητά αλλά με τις τιμές και τα specs μας κοροϊδεύει μες στα μούτρα μας".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ υποστηρίζεις την apple για τα καλά και λες ότι σέρνονται οι ναυαρχίδες των android εταιριών! Το android έχει αληθινό muti-tasking! Επόμενο θέμα που θα διαβάσουμε θα είναι "κι αλλο πρόβλημα παρουσιαστηκε στο iphone5s και απογοήτευσε για ακόμα μια φορά τους πελάτες της. Αυτη τη φορά το iphone5s λαγκάρει απίστευτά". Θέλω να δω τι θα έχεις να πεις μετά! Έχεις και note 2 και καλά. Το κάνετε πολλοί τελευταία. Τρέχουν τα σαλια σας για την apple και στο τέλος πετάτε ένα "κάτοχος s4 ή note2" λες το πιστέψαμε! 

Κανείς δε μπορεί να σε ξεγελάσει εσένα.

 

 

nECaXyQ.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο off-topic! :ph34r:

 

Όταν γράφτηκα στο φορουμ δεν υπήρχε τέτοια ένταση μεταξύ Android & iOS/Apple.

 

Μήπως έβαλα λίγο το χεράκι μου; τελευταία βλέπω ότι είναι πολλοί αυτοί που λένε κάποια πράγματα που συμφωνώ απόλυτα.

Όπως, "Η Αππλε ναι μεν έχει καλά κινητά αλλά με τις τιμές και τα specs μας κοροϊδεύει μες στα μούτρα μας".

Υπήρχε πολύ πριν τον Απρίλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες?

 

Δηλαδή φιλαράκι μου, στο κινητό μου θα πρέπει να μην πατήσω μια ακολουθία από πλήκτρα για να μην φάω Blue-Screen?

 

Ο χριστέεεε μου τι διάβασα μόλις τώρα... αυτά ούτε ένας Apple-Fun {Android-Hater} δεν τα γράφει... οοοοοοοοοοοοο χριιιιιιιιιστεεεεεεεε μου.

καλά μη μας πάθεις και τίποτα...

 

μπορείς βέβαια να ξαναδιαβάσεις το σχόλιό μου να δεις αν γράφω ή όχι για blue screen. Άλλο σχολιάζω κι άλλο καταλαβαίνεις, άντε καληνύχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν όλα αυτά τα "προβλήματα" τα οποία ανακοινώνονται κάθε φορά από σαχλο πηγές ήταν σοβαρά ή πραγματικά στο σύνολο των συσκευών, να είστε σίγουροι πως δεν θα πουλούσε τίποτα η apple! :P (η φατσούλα ειναι αφιερωμένη)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όλα αυτά τα "προβλήματα" τα οποία ανακοινώνονται κάθε φορά από σαχλο πηγές ήταν σοβαρά ή πραγματικά στο σύνολο των συσκευών, να είστε σίγουροι πως δεν θα πουλιόταν τίποτα με Android! :P (η φατσούλα ειναι αφιερωμένη)

fixed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μήπως έβαλα λίγο το χεράκι μου; τελευταία βλέπω ότι είναι πολλοί αυτοί που λένε κάποια πράγματα που συμφωνώ απόλυτα.

Όπως, "Η Αππλε ναι μεν έχει καλά κινητά αλλά με τις τιμές και τα specs μας κοροϊδεύει μες στα μούτρα μας".

 

Τις τιμες των iphone τις βλεπεις και στις ναυαρχιδες των android.. Μιλαω για επισημες τιμες..

Επισης με τα specs δεν κοροιδευει εμας που εχουμε iphone αλλα οσους εχουν android.. Καθως βλεπουν τα 4πυρηνα 5ιντσα και 6ιντσα τους με το 1 κιλο ram πανω να βρισκονται πισω.

Και προσεξε.. Απο αυτο που εσυ ονομαζεις low specs..

 

galaxy s4         <          iphone 5s

 4 cores                        2 cores

  2gb ram                     1gb ram 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed

Και τί θα πουλιόταν? Aφου στις τιμές που πουλιόνται τα Android η ποικιλία και οι επιλογες σε κάτι άλλο πχ. windows phone  είναι περιορισμένες. Το Android είναι το σύγχρονο symbian....

Τις τιμες των iphone τις βλεπεις και στις ναυαρχιδες των android.. Μιλαω για επισημες τιμες..

Επισης με τα specs δεν κοροιδευει εμας που εχουμε iphone αλλα οσους εχουν android.. Καθως βλεπουν τα 4πυρηνα 5ιντσα και 6ιντσα τους με το 1 κιλο ram πανω να βρισκονται πισω.

Και προσεξε.. Απο αυτο που εσυ ονομαζεις low specs..

 

galaxy s4         <          iphone 5s

 4 cores                        2 cores

  2gb ram                     1gb ram 

Eπισης πολλοί δεν γνωρίζουν οτι η αρχιτεκτονική των πυρηνων, των  super ουαο κινητών τους είναι ARM. H  Apple συμετείχε στην ανάπτυξη  της αρχιτεκτονικής ARM απο την δεκαετία του '80...  http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architecture#History

φτιάχνοντας το Newton (pda).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το καταλαβαίνεις και αποτελεί και σοβαρό πρόβλημα, αλλά εντάξει, μη βγούμε άλλο εκτός θέματος.

Πίστεψε με είναι από αυτούς που το καταλαβαίνουν (και μάλιστα προσπαθώ να το δείξω και σε γνωστούς με iOS συσκευές για να καταλάβουν γιατί αισθάνονται ότι "είναι καλύτερο το touch", όπως λένε, και με θεωρούν ψείρα) αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να είναι πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό. Στα 300ms ναι, θα καθιστούσε ένα κινητό δύσχρηστο στα παιχνίδια ή σε εφαρμογές ζωγραφικής, αλλά όχι στα 100-150ms που έχουν οι περισσότερες αξιόλογες συσκευές Android.

 

@atheatos: Τα Windows Phone αν έχουν ένα προσόν είναι οτι οι συσκευές 150-250€ δουλεύουν πολύ πιο ομαλά από τα αντίστοιχα Android. Απο εκεί και πάνω, δεν έχει ιδιαίτερη αξία γιατί μετά βρίσκεις εξαιρετικές λύσεις Android που κάνουν πολλά περισσότερα πράγματα από τα WP.

 

Επίσης η συνεργασία της Apple με την ARM το 80 για το ARMv6 δεν έχει καμία σχέση με τους σημερινός επεξεργαστές ARM... Ξαφνικά θυμηθηκαμε εν έτει 2013 συνεργασίες πριν 30 χρόνια για να δείξουμε ότι όλα υπάρχουν χαρεί στην Apple;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...