Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική οδοντόβουρτσα υπερήχων Sanitas SZA80 με 3 ανταλλακτικές κεφαλές 16.99 € στα Lidl


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περισσότερα τρόφιμα του Lidl  παράγονται στην Ελλάδα και επομένως ενισχύονται οι παραγωγοί της χώρας.

Οι δε συσκευές τους είναι μεν made in China αλλά σου δίνουν και 3 χρόνια εγγύηση.

Η ένστασή μου είναι η εξής:

Αντί τα τρόφιμά τους να είναι πιό φθηνά απο αντίστοιχα προιόντα ιδιωτικής ετικέτας άλλων σούπερ μάρκετ, αυτά κοστίζουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο, λες και οι άνθρωποί τους κάνουν τιμοληψίες μην τυχόν και τους ξεφύγει κάτι και είναι πιο φθηνοί.

Βέβαια στη Γερμανία οι τιμές των αντιστοίχων Lidl δεν έχουν καμμία σχέση με αυτές στη Ελλάδα. Εδώ πωλούνται 30% -100% ακριβότερα. Εξακριβωμένο αυτό.. 

Άρα γιατί να μην πάω στον Μαρ.., στον ΑΒΓ.. ή στον Μασ..; που  έχουν και κάθε μέρα πραγματικές προσφορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινησα οτι δεν ξερω σε τι αναφερθηκατε για αυτο ανεφερα και τα ειδη διατροφης. Αλλα και τα αλλα εθναι αθλιας ποιοτητας σε οτι εχω παρει. Δεν ειμαι απο αυτους που θελω να σπρωξουν τους αλλους σε αθλιες αγορες αθλιων προιοντων απο ενα αθλια γερμανικο πανακριβο μαγαζι

 

Αποστολή από το Star N920e με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι και να λέτε για τις συσκευές τους εγώ τις βρίσκω αξιοπρεπέστατες και μάλιστα για τα λεφτά που δίνεις μη ξεχνάμε τα 3 χρόνια εγγύηση που δίνει σε όλα. Κάτι που δεν κάνουν ούτε οι μεγάλες και γνωστές μάρκες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προιοντα και ποιοτικα βγαζει η ALDI και κριμα που εφυγε απο την Ελλαδα

Δεν μπορεσε να χτυπησει την LIDL γιατι πουλουσε ακριβοτερα (αν και με διαφορα ποιοτικοτερα) προιοντα απο τους "τσαμπατζηδες" και χωρις ποιοτητα προιοντα.

Στη Γερμανια παλι..ειδικα στο νοτο ..συμβαινουν εντελως τα αναποδα . Α και οπως επιπλεον αναφερθηκε οι τιμες του lidl εκει ειναι πολυ πολυ χαμηλοτερες απο εδω. 

(σορρυ για το off topic)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το lidl φερνει 2ης και 3ης κατηγοριας προιοντα ..πως να συγκριθει με τη braun ...ε με τρελαθουμε κιολας

Και η braun και η lidl απο την κινα τα περνουν τα προιοντα. Πολλες φορες πουλανε το ΙΔΙΟ προιον, μονο που το braun κανει 2-3 φορες ακριβοτερα. Μεχρι τωρα εχω βρει 3 παραδειγματα.

1)Εσπρεσσιερα lidl  50E, η ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ σε Delongi 120Ε

2)Αλυσοπριονο florabest ιδιο ακριβως με επωνυμο(shtil η καποιο που δεν θυμαμαι) διαφορα 80Ε

3)Μεσηνεζα lidl 120Ε ενω την ιδια ακριβως την βρισκεις σε αλλη γνωστη μαρκα με 90Ε διαφορα.

 

Εκτος απο την καλη ποιοτητα η lidl ειναι η μονη που θα εχει ανταλακτικα για αρκετα χρονια και θα τα βρεις ευκολα και φθηνα, στην εσπρεσσιερα μου χαλασε ενα κουμπι και το εστειλαν σε 2 μερες δωρεαν.

Ακομα και καποιος αν δεν του αρεσουν τα τροφιμα, στης ηλεκτρικες συσκευες ειναι οτι καλυτερο σε value for money o γερμανος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...