Προς το περιεχόμενο

auris 1.6 vs golf tsi i.4 vs leon tsi 1.4


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όλα είναι σχετικά,

 

ναι το golf έχει καλύτερη οδηγική συμπεριφορά από το auris

με το auris να είναι αρκετά ουδέτερο

 

εγώ οδηγάω 2 ώρες τουλάχιστον καθημερινά στην αθήνα, την πιο στημένη συμπεριφορά του golf που θα την βγάλω? στην κηφισίας? εκεί μια χαρά πάει και το auris.. στην εθνική θα ήθελα παραπάνω γκάζι (έχω και το καημένο το 1,33) αλλά εντάξει, με 140-150 πηγαίνει άνετα, αν και χάνει το προνόμιο της κατανάλωσης και φτάνει τον μέσο όρο

 

αντίθετα, το εσωτερικό του auris είναι πολύ πιο όμορφο και μοντέρνο.. μ' αρέσει να περνάω δυο ώρες σε ένα πιο όμορφα αισθητικά περιβάλλον

 

και επιπλέον το auris ξέρεις πως, αν του κάνεις τα κανονικά του service, κάθε πρωί θα παίρνει μπρος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά η toyota στη χώρα μας τουλάχιστον έχει σοβαρό after sales και βασικά είναι και ένας από τους λόγους που θεωρείται αξιόπιστη

 

γιατί όταν σου τύχει κάτι βγάζεις περισσότερη άκρη, συνεπώς ο άλλος δε κάθεται να πολυσκεφτεί το πρόβλημα που μπορεί να του έτυχε

 

με τα vag από την άλλη και από προσωπική μου εμπειρία και από φίλων μου έχω να καταθέσω ότι παίζει ταλαιπωρία πολύ συχνά χωρίς λόγο και αυτά λόγω των αντιπροσώπων (μιλάω για vw/audi, για τους άλλους 2 δεν έχω άποψη) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ οδηγάω 2 ώρες τουλάχιστον καθημερινά στην αθήνα, την πιο στημένη συμπεριφορά του golf που θα την βγάλω? στην κηφισίας? εκεί μια χαρά πάει και το auris.. στην εθνική θα ήθελα παραπάνω γκάζι (έχω και το καημένο το 1,33) αλλά εντάξει, με 140-150 πηγαίνει άνετα, αν και χάνει το προνόμιο της κατανάλωσης και φτάνει τον μέσο όρο

 

Θα συμφωνήσω, γι αυτό είπα ότι το θέμα είναι αν ψάχνει κανείς το παραπάνω που μπορεί να έχει ένα Golf σαν χαρακτηριστικά.

 

Όλα είναι θέμα του "τι θέλω" και σαφώς "τι μπορώ να έχω".

 

Το AURIS είναι μια πολύ καλή και value for money αγορά, ειδικά βλεποντάς το overall και με χρήση σε πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από vag μόνο τούρμπο/κομπρεσσορα μην πάρεις ή το μικρό 7αρι dsg , ειδικά το δεύτερο είναι βέβαιο ότι θα χαλάσει, και θα είσαι μια χαρά.

 

Σε σχέση με το άθλιο auris είναι καλύτερα αυτοκίνητα και το Leon και φυσικά το golf

 

Απο ποια πλευρα το θεωρεις αθλιο? γιατι στα δικα μου ματια δειχνει πιο ομορφο εσωτερικα και εξωτερικα απο το golf.

 

παιδια το 0-100 αποτι ειδα ειναι auris 10sec golf 8.5sec και leon 9.8sec

 

νομιζω και οι 3 μετρησεις αν ισχυουν ειναι πολυ καλα, ιδιως του golf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποια πλευρα το θεωρεις αθλιο? γιατι στα δικα μου ματια δειχνει πιο ομορφο εσωτερικα και εξωτερικα απο το golf.

 

παιδια το 0-100 αποτι ειδα ειναι auris 10sec golf 8.5sec και leon 9.8sec

 

νομιζω και οι 3 μετρησεις αν ισχυουν ειναι πολυ καλα, ιδιως του golf

golf με κλειστα ματια αναμεσα στα 3.κορυφαια ποιοτητα κατασκευης για την κατηγορια του,πολυ στιβαρο αμαξι και καλες επιδοσεις με νορμαλ καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απο ποια πλευρα το θεωρεις αθλιο? γιατι στα δικα μου ματια δειχνει πιο ομορφο εσωτερικα και εξωτερικα απο το golf.

 

παιδια το 0-100 αποτι ειδα ειναι auris 10sec golf 8.5sec και leon 9.8sec

 

νομιζω και οι 3 μετρησεις αν ισχυουν ειναι πολυ καλα, ιδιως του golf

Το auris 1.6 είναι γρηγορότερο απο το tsi 122. Από εκκίνηση το αφήνει πίσω. Το έχω δοκιμάσει. Βέβαια οι ρεπρίζ με την ίδια ταχύτητα είναι άλλη ιστορία.

http://www.zeperfs.com/en/match2733-3757.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το auris 1.6 είναι γρηγορότερο απο το tsi 122. Από εκκίνηση το αφήνει πίσω. Το έχω δοκιμάσει. Βέβαια οι ρεπρίζ με την ίδια ταχύτητα είναι άλλη ιστορία.

http://www.zeperfs.com/en/match2733-3757.htm

 

To leon με ενα προγραμματακι παει πολυ καλυτερα απο το auris. To auris δεν πειραζεται ευκολα.

 

Το εχει ο ξαδερφος μου ωραιο δεν λεω αλλα ειδα ενα φιλο μου που πηρε το leon 1.4 tsi revo...

 

Αστο δεν τα συγκρινεις καν ειναι αμαρτια.Το λεον με το revo μια κουκλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To leon με ενα προγραμματακι παει πολυ καλυτερα απο το auris. To auris δεν πειραζεται ευκολα.

 

Το εχει ο ξαδερφος μου ωραιο δεν λεω αλλα ειδα ενα φιλο μου που πηρε το leon 1.4 tsi revo..

 

Αστο δεν τα συγκρινεις καν ειναι αμαρτια.Το λεον με το revo μια κουκλα!

Γιά το Peugeot 308 τι γνώμη έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν...δεν αξίζει.εξωτερικα ειναι συμπαθητικο σε όλα τα αλλά δεν αξίζει.Δεν συγκρίνεται με τα αλλά που συζητάμε .

Απλά σε ρωτάω γιατί βγαίνει με παραπάνω άλογα και με 1.6 κινητήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σε ρωτάω γιατί βγαίνει με παραπάνω άλογα και με 1.6 κινητήρα.

Υπαρχουν επιλογες αναλογος ποσα δινεις και τι περιορισμους εχεις στα κυβικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...