Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 1520, τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κέρατο...!!!!

Σίγουρα το επόμενο κινητο μιας και τελευταία η google δεν μας τα λέει καθόλου καλά....το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα βγάλουν φράγκα απο τις διαφημίσεις ενω μας έχουν σκοτίσει τα @ρχ|δ.α με την στοχευμένη διαφήμιση αντί να σοβαρευτούν να σεβαστούν το χρήστη και τα λεφτά που σπαταλάει και να βγάλουν επιτέλους μια σταθερή έκδοση (πράμα που δεν θα γίνει ποτέ γιατί το χρήμα ειναι πάνω απο όλα!) σε αντίθεση με τα υπερσταθερά windows phone.

Απο μένα απο εδώ και πέρα πακέτο στην google και θα είναι και χοντρό

Ποτέ ξανά....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτο τώρα εικόνα για desktop; Χάβρα Ιουδαίων.

Πλακάκια διαφορετικού μεγάθους, χρώματα, φωτό, αριθμοί, σύμβολα, ένα χάος. Περι ορέξεως βέβαια, αλλά κάτι τέτοια βλέπει ο κόσμος και δεν λέει να πλησιάσει.

Αν δεν trollάρεις, κάτι δεν πάει καλά με σένα...

Σε μπερδεύουν τα πλακάκια διαφορετικού μεγέθους...

Δηλαδή θα ήθελες να έχεις ίδιο εικονίδιο για ένα πρόγραμμα του Store όπως ένα ρολόι πχ και το ίδιο για τα μηνύματα και τις επαφές που τα χρησιμοποιείς καθημερινά, συνέχεια και εν κινήση... ΟΚ...

Σε μπερδεύουν τα χρώματα.... Μάλιστα...

Σε μπερδεύουν οι εικόνες... WTF dude;;; Είναι Live Tiles. Στην έκθεσή σου, σου δείχνει photos απ'τα album σου, και μάντεψε γιατί... Για να μοιάζει ζωντανή η αρχική οθόνη...

LIVE TILE!!!

Αριθμοί και σύμβολα σε μπερδεύουν... Δηλαδή αν έρχεται μήνυμα, να μην σε ενημερώσει με τον αριθμό "1" στο live tile των μηνυμάτων... ΟΚ... Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να έχεις ενημέρωση στο πάνω μέρος της συσκευής, έτσι γιατί πρέπει δηλαδή;

Απ'τα χειρότερα comments που διάβασα τον τελευταίο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλάτε τώρα, μην είστε τόσο σκληροί!

Υπάρχουν δύο σχολές για εμένα, η μία που θέλει μεγάλο όγκο πληροφοριών στην αρχική της οθόνη και μία που την θέλει όσο πιο απλή γίνεται, με λίγες, διακριτικές ειδοποιήσεις/ενημερώσεις, Και οι δύο δεκτές, υπήρχε καιρός που ήμουν υπέρ της πρώτης, τον τελευταίο καιρό είμαι υπέρ της δεύτερης.

Απλά θεωρώ ότι χρησιμοποιείται πολύς χώρος για μία απλή πληροφορία. Γιατί χρειάζομαι τόσο μεγάλο tile για να μου πει ότι έχω ένα εισερχόμενο μήνυμα; Θα αρκούσε ένα μικρό φακελάκι διάφανο με έναν αριθμό, ακόμη και το 1Χ1 tile με το συμπαγές χρώμα είναι αρκετά μεγάλο,μονότονο και "βαρύ".

Το λειτουργικό είναι γρήγορο, ευχάριστο στη χρήση και κυρίως απλούστατο, το δουλεύω συνέχεια στο 520 της γυναίκας μου. Αλλά πρέπει οπωσδήποτε να δώσουν μεγαλύτερη ελευθερία στην παραμετροποίηση. Μία καλή πρώτη κίνηση θα ήταν να εισάγουν την διαφάνεια, ώστε να κάνουν τα tiles πιο ανάλαφρα και να επιτρέψουν την εισαγωγή wallpaper. Η κατάργηση των πολλών homescreens του android είναι εξαιρετική, αλλά δεν θα μπορούσαν πχ να μας δώσουν ένα μεγάλο tile για τα email, όπου θα βλέπουμε ένα preview των εισερχομένων, όπως στο android;

Ξέρω, τα tiles είναι μία άλλη αισθητική άποψη και κάτι τέτοιο θα ακύρωνε την προσπάθεια διαφοροποίησης, αλλά πρέπει να δώσουν τέτοιες επιλογές, ώστε να προσελκύσουν περισσότερο κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλούστατα η microsoft ψάχνει την χρυσή τομή android-Ios και σιγα-σιγα τα καταφέρνει... Δεν θα εκπλαγώ να την δω στην δεύτερη θέση σύντομα αν οι αλλοι δύο δεν καινοτομήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...