Προς το περιεχόμενο

Νote ii 349 euro


stamatisj1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι προσφορα!

Οταν κατέβει κάτω από τα 250 € το συζητάμε...

Sorry αλλά δεν άντεξα.

 

Προσφορά είναι κάτι που κυμαίνεται σε τιμές χαμηλοτερες (λίγο ή περισσότερο) της αγοράς

 

και όχι η τιμή που ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ (ή θα έπρεπε) να είχε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με κλειστα ματια το 2.Λογοι:

 

1.Καλυτερη οθονη non-pentile

2.Τετραπυρηνο στα 1.6Ghz

3.2GB Ram(τεραστια διαφορα)

4.Πολυ μεγαλυτερη μπαταρια

5.Ιδιο μεγεθος σχεδον

6.Και το πιο σημαντικο απο ολα ειναι πως συνεχιζει να υποστηριζεται απο τη samsung σε αντιθεση με το Note1 το οποιο απο οτι φαινεται δε θα δεχθει αλλη αναβαθμιση.

Ελπιζω να βοηθησα.

 

 http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4135

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι value for money;

 

Το ξέρω ότι το 2 είναι καλύτερο από το 1 πως ποσοτικοποιείς όμως αυτή τη διαφορά; 

Το vfm είναι αρκετά προσωπικό. Δεν μπορεις π.χ. να διαιρέσεις τους πηρύνες με τις τιμές και να βγάλεις ένα συντελεστή. Βλέπεις τις παραπλήσιες συσκευές (σε τιμή ή χαρακτηριστικά), ζυγίζεις τις ανάγκες σου και αποφασίζεις. 

Άμα οι ίντσες, το s-pen, η εγγύηση αντιπροσωπείας είναι προταιρεότητά σου και μπορείς να διαθέσεις 350€, ναι μπορείς να το πεις vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τη δυνατότητα να πάρω καινούργιο το ΝΟΤΕ 1 στα 220€. Να πάρω το 1 στα 220€ ή το 2 στα 350€ ?

Παρακαλώ θέλω την άποψη σας με επιχειρήματα. 

 Tο 1 στα 220 και με τα υπόλοιπα + λίγα παραπάνω αγοράζεις του χρόνου και το 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά δεν άντεξα.

 

Προσφορά είναι κάτι που κυμαίνεται σε τιμές χαμηλοτερες (λίγο ή περισσότερο) της αγοράς

 

και όχι η τιμή που ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ (ή θα έπρεπε) να είχε.

Αυτό το "λίγο" είναι που "καίει" κάθε φορά. Πχ 5€ στα 400 δεν είναι "λίγο" αλλά "καθόλου".

Αλλά ακόμα κι αν εκεί τα 'βρούμε', το άλλο που λες (το πόσο "θα έπρεπε" να έχει) ειδικα οσον αφορά παλιά τεχνολογικά προϊόντα, είναι εντελώς λάθος. Εκτός αν θέλεις να σου δώσω σε "υπερπροσφορά" 300€πχ μια 37αρα LCD TV που πήρα το 2011 και που τώρα στην "αγορά" 'έχει' 600 ευρώ.

και μην πεις για μεταχειρισμένο, πες ότι την έχω στην κούτα της ακόμα

Και κάτι τελευταιο, επειδή φαίνεται να εχεις διατυπώσει τον "ορισμό" της προσφοράς, κι αυτό λάθος είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά δεν άντεξα.

 

Προσφορά είναι κάτι που κυμαίνεται σε τιμές χαμηλοτερες (λίγο ή περισσότερο) της αγοράς

 

και όχι η τιμή που ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ (ή θα έπρεπε) να είχε.

 

Με +12  € ή και λιγότερο το βρίσκεις πλέον σε αρκετά καταστήματα...

Και στην τελική γιατί να πληρώσω 350 € για ένα προϊόν όχι πρώτης ανάγκης που ΣΙΓΟΥΡΑ σε λίγο καιρό θα πωλείται 200?

 

P.S: Λάθος o ορισμός προσφοράς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 ευρώ δεν προκειται να φτάσει ποτέ.270 αντε 250 στην καλύτερη των περιπτώσεων. Το θέμα είναι να διαλέξεις πότε θες να το πάρεις σε σχέση με την πτώση της τιμής. Το κινητό πάντως το έχω και είναι ότι καλύτερο είχα. Και έχει τεράστια διαφορά απο το note 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 ευρώ δεν προκειται να φτάσει ποτέ.270 αντε 250 στην καλύτερη των περιπτώσεων. Το θέμα είναι να διαλέξεις πότε θες να το πάρεις σε σχέση με την πτώση της τιμής. Το κινητό πάντως το έχω και είναι ότι καλύτερο είχα. Και έχει τεράστια διαφορά απο το note 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 ευρώ δεν προκειται να φτάσει ποτέ.270 αντε 250 στην καλύτερη των περιπτώσεων...

Aπό πού συμπεραίνεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τη δυνατότητα να πάρω καινούργιο το ΝΟΤΕ 1 στα 220€. Να πάρω το 1 στα 220€ ή το 2 στα 350€ ?

Παρακαλώ θέλω την άποψη σας με επιχειρήματα. 

ελπιζω να μην εμπλεξες με κανα σιτε αφρικης,ντουμπαι κτλ...

αν ειναι απο αυτα που δεινουν καποιοι εργαζομενοι χωρις εγγυηση τοτε παιρνεις ρισκο.

αν εχουν εγγυηση βαλε αγγελια 200ε νοτε 1 και δες αν θα το παρει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό πού συμπεραίνεται αυτό?

Γιατι ποτε κανενα samsung galaxy s η note δεν εχει πεσει τοσο μετα απο φυσιολογικο διαστημα. Συνηθως πρωτα αποσυρονται. Το note 1 πχ ακομα 280 κανει. Κοιταξτε τις πορειες των τιμων στο skroutz για ν καταλαβετε τι εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...