Προς το περιεχόμενο

Νote ii 349 euro


stamatisj1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι ποτε κανενα samsung galaxy s η note δεν εχει πεσει τοσο μετα απο φυσιολογικο διαστημα. Συνηθως πρωτα αποσυρονται. Το note 1 πχ ακομα 280 κανει. Κοιταξτε τις πορειες των τιμων στο skroutz για ν καταλαβετε τι εννοω.

Eχεις χάσει επεισόδια όπως λέει και ο @giorginho!

 

199 Euro αγόρασε το ...μισό forum πριν λίγο καιρό

από το Πλαίσιο το Samsung Galaxy Note 1!

http://www.insomnia.gr/topic/499657-smartphone-samsung-galaxy-note-199€-plaisiogr-τελοσ/

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις χάσει επεισόδια όπως λέει και ο @giorginho!

 

199 Euro αγόρασε το μισό forum πριν λίγες μέρες από το Πλαίσιο το Samsung Galaxy Note 1!

http://www.insomnia.gr/topic/499657-smartphone-samsung-galaxy-note-199€-plaisiogr-τελοσ/

 

Aυτο ηταν μια προσφορα 2-3 ημερων μονο μεσω  newsletter στα μελη,και οποιος προλαβε τον κύριον είδε που λεμε.Οι ψαγμενοι οπως εμεις στα forums εχει καλως ,αλλα ο περισσοτερος κοσμος μη ψαγμενος ουτε που το πηρε χαμπάρι γιατι στο ράφι η τιμη ηταν 299 ευρω.

 

 

Γιατι ποτε κανενα samsung galaxy s η note δεν εχει πεσει τοσο μετα απο φυσιολογικο διαστημα. Συνηθως πρωτα αποσυρονται. Το note 1 πχ ακομα 280 κανει. Κοιταξτε τις πορειες των τιμων στο skroutz για ν καταλαβετε τι εννοω.

 

Εν μερη συμφωνω ,αλλα οταν θελει καποιος  να ξεστοκαρει το κατεβαζει αρκετα χαμηλα,απλα πρεπει να ειμαστε σε εγρηγορση και να κοιταμε 2 φορες την μερα τι παιζει απο τιμες.

Απο την αλλη ενα κουφο παραδειγμα  ειναι οτι το Galaxy 2 εχει φτασει να ειναι πιο ακριβο απο το Galaxy 3  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ηταν μια προσφορα 2-3 ημερων μονο μεσω  newsletter στα μελη,και οποιος προλαβε τον κύριον είδε που λεμε.Οι ψαγμενοι οπως εμεις στα forums εχει καλως ,αλλα ο περισσοτερος κοσμος μη ψαγμενος ουτε που το πηρε χαμπάρι γιατι στο ράφι η τιμη ηταν 299 ευρω....

Eρευνες αγοράς αυτές τις εποχές που ζούμε κάνουν πλέον οι πάντες, και ειδικά για  προϊόντα αυτών των κατηγοριών τιμής... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρευνες αγοράς αυτές τις εποχές που ζούμε κάνουν πλέον οι πάντες, και ειδικά για  προϊόντα αυτών των κατηγοριών τιμής... 

 

Aλλο η έρευνα αγοράς,καί άλλο τό newsletter που ήταν μόνο πρός  τά μέλη του Πλαίσιο.Ξαναλέω ούτε κάν στο ράφι δεν ήταν με 199 ευρώ μόνο prive ήταν στα μέλη τού καταστήματος.Και αν δεν το εκανε θεμα εδω ο TS χαμπαρι δεν θα πέρναμε.

 

Μεσα στην κριση πιστευω ολοι ψαχνονται. Εμενα το πηραν 3 ατομα που ξερω και που ενημερωσα ;)

 

Μονος σου έδωσες τήν απάντηση σε αυτο που επιμένω να αναφέρω .

Το πηραν 3 ατομα που τα ενημέρωσες εσύ ο ψαγμένος (η το ειδες απο τον TS εδω,η σου ηρθε newsletter),αν δεν ησουν εσυ,δεν θα ειχαν παρει χαμπάρι την προσφορα οι 3 φιλοι σου.

 

Εν ολιγης θελω να πω οτι αλλο μια προσφορα πριβέ σε μελη,και αλλο μια προσφορα για ολο τον κοσμο μεσω μιας διαφημισης στην τηλεοραση η και στο site του εκάστοτε καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος έχει χασει επεισόδεια...

Το ξέρω το ιστορικό. Αλλά ρε παιδιά μιλάω για τιμή σταθερή, όχι προσφοράς. Το αν θα γίνει κάποια προσφορά, το αν θα την πάρεις χαμπάρι και το αν θα τη προλάβεις είναι απρόβλεπτο. 

Επίσης η προσφορά αυτή που λέτε έγινε πάνω κάτω 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του note 1, σχεδόν όταν βγήκε note 3. 

Δηλαδή το δίλημμα είναι αν θα πάρει το note 2 κάποιος τώρα ή σε 1 χρόνο από τώρα όταν βγει το note 4? Τότε θα έχει πέσει και η τιμή του note 3 κ.ο.κ.  Για μένα τα 350ευρώ είναι μια πολύ καλή τιμή σε σχέση με το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη ενα κουφο παραδειγμα  ειναι οτι το Galaxy 2 εχει φτασει να ειναι πιο ακριβο απο το Galaxy 3  :blink:

Aυτο μονο κραταω (γιατι μιλαγαμε για 'φρεσκα' vs παλια προϊοντα τεχνολογιας...)

Οσο για τα newsletters ακομα και αν υπαρχει μελος του φορουμ που να μην τα παιρνει, συνηθως καποιοι φροντιζουν να τα κοινοποιουν και σε εμας ασχετα αν περιεχουν .... αντιπροσφορες (γενικο σχολιο αυτο, για να δουμε πχ σε ποσες ωρες θα 'μαθουμε' για την 32αρα στα 229 ευρω :)). Οι 'εκτος φορουμ / μη ψαγμενοι' δεν μετρανε προφανως, μεταξυ μας ειμαστε εδω!

Επίσης η προσφορά αυτή που λέτε έγινε πάνω κάτω 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του note 1, σχεδόν όταν βγήκε note 3. 

Δηλαδή το δίλημμα είναι αν θα πάρει το note 2 κάποιος τώρα ή σε 1 χρόνο από τώρα όταν βγει το note 4?

Ψιλομεγαλη συζητηση, θα την συνοψισω λεγοντας μονο οτι σε τετοια θεματα υπαρχουν 3 κατηγοριες αγοραστων.

1) Αυτοι που εχουν αποφασισει οτι θα το παρουν πριν βγει και με το που το βγει το παιρνουν (κανενα νοημα να ασχοληθουν με προσφορες).

2) Αυτοι που το εχουν καψουρα και περιμενουν να πεσει η τιμη σε ενα επιπεδο 40-50% κατω οσο το δυνατον γρηγοροτερα για να το παρουν. Εδω 'αυτοι' συναντουν τους αλλους που 'ανανεωνουν' τον εξοπλισμο τους σε αυτην τη συγκεκριμενη κατηγορια τιμης και ψαχνουν γενικα τα 'κορυφαια' κινητα που μειωθηκε η τιμη τους.

3) Αυτοι που ειτε το εχουν καψουρα αλλα εχουν πολυ λιγα χρηματα ειτε γενικα ψαχνονται για διαφορα μοντελα, με σκοπο να παρουν οποιο πετυχουν σε καλυτερη τιμη. Αυτοι λοιπον ισως πηραν το ΝΟΤΕ 1 στα 199 ευρω, αλλα ισως και να θεωρησαν οτι πλεον 2,5 χρονια μετα θα υπηρχε κατι καλυτερο ακομα και σε αυτα τα λεφτα. (πραγματικα μου ειχε προκαλεσει δεος οταν βγηκε το 1ο αλλα γρηγορα το 'δεος' -το μεγεθος δηλαδη- το αντεγραψαν πολλοι)

 

Με την συγκεκριμενη λοιπον περιπτωση θα ασχοληθουν μονο οι της κατηγοριας 2, αλλα απο εκει και περα το θεμα ειναι "ποσο ΠΡΟΣΦΟΡΑ ειναι τα -15 ευρω στα 360?" Ψιχουλα... αρα μονο αν καποιος μπορει να εξαργυρωσει και καμια επιδοτηση ισως ψαχτει (απο τους 'ψαγμενους' τουλαχιστον θα ελεγα).

 

ΥΓ. Και το ΝΟΤΕ 1 πριν 12 μηνες σε αυτη την τιμη επαιζε (και ιιισως λιιιγο χαμηλοτερα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν επιδιωξα να δωσω κανενα ορισμο της προσφορας, ουτε νομιζω οτι υπαρχει καποιος (δηλαδη αν ειναι πανω απο χ% φτηνοτερο ειναι προσφορα αν οχι δεν ειναι  ;) να πιανουμε ολοι τα κομπιουτερακια καθε φορα)

και ουτε θα επανελθω στο αν ειναι ή οχι το συγκεκριμενο,

 

αλλα ποιος ειναι ο "κανονικος" ορισμος αφου ο δικος μου ειναι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα πριν μία εβδομάδα από Θεσσαλονίκη. Σε δύο ώρες το επέστρεψα στο κατάστημα γιατί δεν είχε τα 2 φωτιζόμενα κουμπιά. Απλά δεν τα είχε. Όχι δεν άναβαν ή δεν ανταποκρινόντουσαν απλά στο λευκό περίβλημα γύρω από το κεντρικό κουμπί δεν ήταν χαραγμένα στο πλαστικό... :shifty: . Απευθείας μου το άλλαξαν και η καινούργια συσκευή που μου έδωσαν που ευτυχώς άνοιξα μέσα στο κατάστημα είχε φουσκωμένη μπαταρία... :mad:. Η συσκευή δεν έκανε καν ούτε το πρώτο άναμμα. Τελικά κράτησα την νέα συσκευή με την μπαταρία από αυτήν που είχα επιστρέψει και όλα καλά εδώ και μία εβδομάδα χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα... :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα πριν μία εβδομάδα από Θεσσαλονίκη. Σε δύο ώρες το επέστρεψα στο κατάστημα γιατί δεν είχε τα 2 φωτιζόμενα κουμπιά. Απλά δεν τα είχε. Όχι δεν άναβαν ή δεν ανταποκρινόντουσαν απλά στο λευκό περίβλημα γύρω από το κεντρικό κουμπί δεν ήταν χαραγμένα στο πλαστικό... :shifty: . Απευθείας μου το άλλαξαν και η καινούργια συσκευή που μου έδωσαν που ευτυχώς άνοιξα μέσα στο κατάστημα είχε φουσκωμένη μπαταρία... :mad:. Η συσκευή δεν έκανε καν ούτε το πρώτο άναμμα. Τελικά κράτησα την νέα συσκευή με την μπαταρία από αυτήν που είχα επιστρέψει και όλα καλά εδώ και μία εβδομάδα χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα... :-D.

 

 

Κοινώς μαϊμουδιές και αμφιβόλου κατασκευής και προέλευσης παρτίδες εντελώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα πριν μία εβδομάδα από Θεσσαλονίκη. Σε δύο ώρες το επέστρεψα στο κατάστημα γιατί δεν είχε τα 2 φωτιζόμενα κουμπιά. Απλά δεν τα είχε. Όχι δεν άναβαν ή δεν ανταποκρινόντουσαν απλά στο λευκό περίβλημα γύρω από το κεντρικό κουμπί δεν ήταν χαραγμένα στο πλαστικό... :shifty: . Απευθείας μου το άλλαξαν και η καινούργια συσκευή που μου έδωσαν που ευτυχώς άνοιξα μέσα στο κατάστημα είχε φουσκωμένη μπαταρία... :mad:. Η συσκευή δεν έκανε καν ούτε το πρώτο άναμμα. Τελικά κράτησα την νέα συσκευή με την μπαταρία από αυτήν που είχα επιστρέψει και όλα καλά εδώ και μία εβδομάδα χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα... :-D.

 

Και η παραδοση του πλαισιου σ αυτο το θεμα συνεχιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα πριν μία εβδομάδα από Θεσσαλονίκη. Σε δύο ώρες το επέστρεψα στο κατάστημα γιατί δεν είχε τα 2 φωτιζόμενα κουμπιά. Απλά δεν τα είχε. Όχι δεν άναβαν ή δεν ανταποκρινόντουσαν απλά στο λευκό περίβλημα γύρω από το κεντρικό κουμπί δεν ήταν χαραγμένα στο πλαστικό... :shifty: . Απευθείας μου το άλλαξαν και η καινούργια συσκευή που μου έδωσαν που ευτυχώς άνοιξα μέσα στο κατάστημα είχε φουσκωμένη μπαταρία... :mad:. Η συσκευή δεν έκανε καν ούτε το πρώτο άναμμα. Τελικά κράτησα την νέα συσκευή με την μπαταρία από αυτήν που είχα επιστρέψει και όλα καλά εδώ και μία εβδομάδα χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα... :-D.

 

κατα τα άλλα τα σκρουτζομάγαζα ειναι διαβολικά και τα κινητά που πουλάνε ειναι παρακατιανά γι αυτό και πιο φθηνά :whistle:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...