Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα από σήμερα τα Windows 8.1 μέσω του Windows Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβάζουμε το iso με τον τρόπο που περιγράφεται στο 1ο Link, από το  2ο Link.

Αφού κατεβάσουμε το ISO το γράφουμε σε DVD για την εγκατάσταση.

Θα μας ζητήσει κλειδί για 8.1. Βάζουμε ένα κλειδί που κυκλοφορεί στο ιντερνετ και είναι για windows 8.1.

Διαβάζω είναι embedded key για να κάνει trial εγκατάσταση αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος αν είναι νόμιμο ή όχι δεν το βάζω. Κάντε λίγο google και δεν θα δυσκολευτείτε να το βρείτε.

Κάνουμε την εγκατάσταση και αμέσως μετά κάνουμε change product key και βάζουμε το δικό μας. Κάνουμε activate και όλα τέλεια.

Μπα δεν παιρνει το κλειδι,και ειναι γνησιο,μηπως παιζει ρολο που εχω κλειδι για media center?(το δοκιμασα παλι δεν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν παιρνει το κλειδι,και ειναι γνησιο,μηπως παιζει ρολο που εχω κλειδι για media center?(το δοκιμασα παλι δεν)

Μα αφού είπα ΤΟΣΕΣ φορές ότι δεν παίζει με κλειδί των 8 και ζητάει κλειδί 8.1. Και γράφω στο ποστ μου

"Θα μας ζητήσει κλειδί για 8.1 (ΟΧΙ 8). Βάζουμε ένα κλειδί που κυκλοφορεί στο ιντερνετ και είναι για windows 8.1. Διαβάζω ότι είναι embedded key για να κάνει trial εγκατάσταση αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος αν είναι νόμιμο ή όχι δεν το βάζω. Κάντε λίγο google και δεν θα δυσκολευτείτε να το βρείτε.Κάνουμε την εγκατάσταση και αμέσως μετά κάνουμε change product key και βάζουμε το δικό μας. Κάνουμε activate και όλα τέλεια."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ προσπαθώ να κατεβάσω το update αλλά τίποτα δεν εμφανίζετε καν στο Store ,αν και έχω κάνει όλα τα Windows Update τίποτα.

Καμιά ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επιλογή για app updates μεσα στο Store που πήγε και δεν την βλέπω;

 

btw μετα το 8.1 update :

 

ειχε χαθεί τελειως το avast

το comodo firewall δεν δούλευε

το gigabyte easy tune ειχε χασει τις ρυθμισεις μου

υπήρχε φάκελος windows.old κάνα 4GB, που ήθελε σβήσιμο .

 

προς το παρόν αυτά έχω εντοπίσει  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η επιλογή για app updates μεσα στο Store που πήγε και δεν την βλέπω;

υποτίθεται ότι γίνονται αυτόματα πλέον...

 

αλλά υπάρχει και manual επιλογές από τα options του Charm Bar...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτίθεται ότι γίνονται αυτόματα πλέον...

 

αλλά υπάρχει και manual επιλογές από τα options του Charm Bar...

 

το σήμα του download που εχει πάνω  σε μερικα tiles, σημαινει οτι εγινε updated ή οτι πρεπει να το κανω Update;

 

EDIT: ΟΚ, όντως τι εχει ηδη κατεβάσει, απλα δεν τις εχει κανει update ακόμα

post-48616-0-03242900-1382269226_thumb.jpg

post-48616-0-00065800-1382270014_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτίθεται ότι γίνονται αυτόματα πλέον...

 

αλλά υπάρχει και manual επιλογές από τα options του Charm Bar...

 

Επιβεβαιωνω. Αν εχουμε original τα 8, κανουμε το update μεσα απ'τα windows. Αν θελουμε clean install, παλι περναμε πρωτα τα 8, updates και μετα τα 8.1. Clean install κατευθειαν με 8.1 δε θα παιξει για οσους εχουν key για τα 8. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω. Αν εχουμε original τα 8, κανουμε το update μεσα απ'τα windows. Αν θελουμε clean install, παλι περναμε πρωτα τα 8, updates και μετα τα 8.1. Clean install κατευθειαν με 8.1 δε θα παιξει για οσους εχουν key για τα 8.

Παιζει μια χαρα clean install κατευθείαν σε 8.1 με κλειδι win8(οχι ομως κλειδι wmc που εχει ληξει) :

Κανεις clean install τα win8.1, για κλειδι κατα την εγκατάσταση βαζεις ενα generic που κυκλοφορεί κ αφοτου ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, κανεις activate τα win8.1 με το κλειδι των win8 που εχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει μια χαρα clean install κατευθείαν σε 8.1 με κλειδι win8(οχι ομως κλειδι wmc που εχει ληξει) :

Κανεις clean install τα win8.1, για κλειδι κατα την εγκατάσταση βαζεις ενα generic που κυκλοφορεί κ αφοτου ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, κανεις activate τα win8.1 με το κλειδι των win8 που εχεις.

Ακριβως! Το έχω γράψει ηδη 2 φορές αλλα μερικοί ακόμη δεν το καταλαβαίνουν.

η επιλογή για app updates μεσα στο Store που πήγε και δεν την βλέπω;

 

btw μετα το 8.1 update :

 

ειχε χαθεί τελειως το avast

το comodo firewall δεν δούλευε

το gigabyte easy tune ειχε χασει τις ρυθμισεις μου

υπήρχε φάκελος windows.old κάνα 4GB, που ήθελε σβήσιμο .

 

προς το παρόν αυτά έχω εντοπίσει  

 

Ο φάκελος αυτός δημιουργείται κάθε φορα που κάνεις update τα windows και όχι clean install.

Ακόμη και να μην τον πάρεις χαμπάρι, όταν θα πας να κάνεις clean up τo c:\ θα σου εμφανιστει στα αρχεια που είναι για clean up.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ τι κανουμε μ αυτον τον φακελο παιδια; ειναι ασφαλες να τον σβησουμε;

Αν εχεις ολα τα αρχεια σου,ειναι ενταξη να τον διαγραψεις!Απλα δε διαγράφεται με ενα απλο delete!Πρεπει να γινει απο τα properties του δισκου,με την επιλογη clean up system files!

http://www.sevenforums.com/tutorials/19151-windows-old-folder-delete.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν συνεχίζουμε στο Official Windows 8 Tech Support Thread μιας και είμαστε στις ειδήσεις; Γράφονται πολλά εκεί για τα 8.1, μην κοιτάμε δυο θέματα. Ή να ανοίξει ένα

Official Windows 8.1 Tech Support Thread  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,παιζει κανα bug με τον τερματισμο λειτουργιας;μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει;

Οταν κανω δεξια τον κερσορα,μετα ρυθμισεις,λειτουργια,και τερματισμος.Αντι να κλεισει το πσ μπαινει σε κατασταση αναστολης.

Τπ win+x.μετα τερματισμος λειτουργιας δουλευει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..με λίγα λόγια αν είναι σπασμένα δεν μπορείτε αναβάθμιση (εκτός απο μερικές εξαιρέσεις)

Κατα τα αλλα τα βρίσκω εξαιρετικά όπως και τα w8 μικρές αλλαγές και θετικες  ...

 

υ.γ. δεν αλλάζει τίποτα αν κάνετε αναβάθμιση απο 8 ολα τα κρατάει jet-set 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...