Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση στο Android 4.3 για το Samsung Galaxy S4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα τώρα απο το δικό μου, (ευρωπαικό) και μου λέει, already have the latest software....

 

και είμαι σε 4.2.2 unrooted (προφανώς)

 

εσείς που το κάνατε εχετε γερμανικό μοντέλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα τώρα απο το δικό μου, (ευρωπαικό) και μου λέει, already have the latest software....

 

και είμαι σε 4.2.2 unrooted (προφανώς)

 

εσείς που το κάνατε εχετε γερμανικό μοντέλο?

 

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα να το κάνω μέσα απο το μενού του κινητου. μου λέει ότι δεν υπάρχει κάτι. εχω το τελευτάιο.

 

πήγα να το τσεκάρω μέσω kies, και μου λέει θα πρέπει να διαγράψει τα πάντα..

δεν υπάρχει περίπτωση!

θα περιμένω και όποτε μπορεί να γίνει μέσα απο το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 



Την περασα κι εγω,το ρουταρα κιολας...Μια χαρα!


 


Εγω δεν εχω γερμανικο μοντελο,αλλα το περασα μεσω Odin!



 


Ρε φίλε έχω μια απορία. Το δικό μου κινητό είναι (μάλλον) από Γαλλία,μπορώ να περάσω την γερμανική αναβάθμιση; Ίσως αυτό που ρωτάω να είναι χαζό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η διαφορά των εκδόσεων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρε φίλε έχω μια απορία. Το δικό μου κινητό είναι (μάλλον) από Γαλλία,μπορώ να περάσω την γερμανική αναβάθμιση; Ίσως αυτό που ρωτάω να είναι χαζό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η διαφορά των εκδόσεων!!

 

Ναι φυσικα και μπορεις!Η διαφορα ειναι στη χωρα προελευσης!Τα ιδια πραγματα ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητό πρέπει να είναι αγορασμένο από τις γνωστές αλυσίδες για να αναβαθμιστεί ; νομίζω πως είναι γενικά για τα galaxy και δεν έχει σημασία από που. μόνο εάν τα πάρεις με τις γνωστές εφαρμογές και λογότυπο από vodafone,wind ,cosmote ξέρω πως αργούν να τα αναβαθμίζουν. για πείτε λεπτομέρειες. 

Λαθος.

 

Ισα - ισα αν εχεις ενα branded(Ετσι λεγονται τα κινητα απο εταιριες οπως vodafone & cosmote) τοτε παιρνουν ποιο γρηγορα την τελευταια android εκδοση απ' οτι τα unbranded(Δηλαδη αυτα που εχεις παρει απο αλλα καταστηματα και με το που ξεκινανε δεν εχουν κανενα λογοτυπο εταιριας).

 

Και εννοειτε οτι δεν εχει τοσο σημασια απο που αγορασες το κινητο αλλα για το ποια χωρα προοριζεται και τουλαχιστον οσο αφορα τα samsung.

 

 

Και τις Google Edition των συσκευών. One,S4

Υπαρχουν καταστηματα στην ελλαδα που πουλανε την s4 google play edition?

 

 

πήγα να το κάνω μέσα απο το μενού του κινητου. μου λέει ότι δεν υπάρχει κάτι. εχω το τελευτάιο.

 

πήγα να το τσεκάρω μέσω kies, και μου λέει θα πρέπει να διαγράψει τα πάντα..

δεν υπάρχει περίπτωση!

θα περιμένω και όποτε μπορεί να γίνει μέσα απο το κινητό.

Μηπως εκανες κατι λαθος?

Συνηθως απο samsung kies δεν σου σβηνει τιποτα αν κανεις αναβαθμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος.

 

Ισα - ισα αν εχεις ενα branded(Ετσι λεγονται τα κινητα απο εταιριες οπως vodafone & cosmote) τοτε παιρνουν ποιο γρηγορα την τελευταια android εκδοση απ' οτι τα unbranded(Δηλαδη αυτα που εχεις παρει απο αλλα καταστηματα και με το που ξεκινανε δεν εχουν κανενα λογοτυπο εταιριας).

 

 

Λάθος.

 

Οι συσκευές που είναι unbranded παίρνουν πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις γιατί δεν περνάνε οι ROM από τους carriers για να βάλουν το δικό τους bloatware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος.

 

Ισα - ισα αν εχεις ενα branded(Ετσι λεγονται τα κινητα απο εταιριες οπως vodafone & cosmote) τοτε παιρνουν ποιο γρηγορα την τελευταια android εκδοση απ' οτι τα unbranded(Δηλαδη αυτα που εχεις παρει απο αλλα καταστηματα και με το που ξεκινανε δεν εχουν κανενα λογοτυπο εταιριας).

 

Και εννοειτε οτι δεν εχει τοσο σημασια απο που αγορασες το κινητο αλλα για το ποια χωρα προοριζεται και τουλαχιστον οσο αφορα τα samsung.

 

 

Υπαρχουν καταστηματα στην ελλαδα που πουλανε την s4 google play edition?

 

 

Μηπως εκανες κατι λαθος?

Συνηθως απο samsung kies δεν σου σβηνει τιποτα αν κανεις αναβαθμηση.

το δικο μου απο Ουγγαρια skroutz εγινε πριν 3 μερες..

Ενος φιλου παλι απο skroutz, δε θυμαμαι απο ποια χωρα, του εγραφε το μνμ για τη διαγραφη αρχειων και δεν το συνεχισα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι εγινε σε ΕΣΕΝΑ δεν σημαινει οτι ειναι και ο κανονας ξερεις.....

 

Οπως προειπα ποιο πανω τα branded samsung κινητα συνηθως παιρνουν πρωτα τις ενημερωσεις android και μετα τις παιρνουν τα unbranded κινητα.

Μιλαω παντα για τα κινητα απο ελλαδα ετσι οχι απο αλλες χωρες της ευρωπης οπως π.χ. γερμανια.

 

Οσο τωρα αφορα την αναβαθμηση λογισμικου απο το samsung kies εχω κανει αναβαθμηση σε 3 κινητα samsung και σε κανενα μα κανενα δεν εχασα απολυτως τιποτα.

 

Και στο ξανα-λεω μηπως εκανες κατι λαθος ή μηπως εχεις εγκαταστησει κατι στο κινητο που δεν το αναγνωριζει το samsung kies?

 

Λεω μηπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...