Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση στο Android 4.3 για το Samsung Galaxy S4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τι εγινε σε ΕΣΕΝΑ δεν σημαινει οτι ειναι και ο κανονας ξερεις.....

 

Οπως προειπα ποιο πανω τα branded samsung κινητα συνηθως παιρνουν πρωτα τις ενημερωσεις android και μετα τις παιρνουν τα unbranded κινητα.

Μιλαω παντα για τα κινητα απο ελλαδα ετσι οχι απο αλλες χωρες της ευρωπης οπως π.χ. γερμανια.

 

Οσο τωρα αφορα την αναβαθμηση λογισμικου απο το samsung kies εχω κανει αναβαθμηση σε 3 κινητα samsung και σε κανενα μα κανενα δεν εχασα απολυτως τιποτα.

 

Και στο ξανα-λεω μηπως εκανες κατι λαθος ή μηπως εχεις εγκαταστησει κατι στο κινητο που δεν το αναγνωριζει το samsung kies?

 

Λεω μηπως.

 

 

Τσέκαρε στο Sammobile να δεις ότι δεν ισχύει αυτό που λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το μεσημερι ειμαι σε 4.3 με μια custom rom και θα ελεγα οτι ειναι αρκετα καλυτερη απο την 4.2.2 ..  δειχνει πραγματικα πιο ανετο το κινητο και πιο "ξεκουραστο"...

 

αξιζει η αναβαθμιση σε πρωτη ματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες έβαλα και εγώ την 4.3 απο τον Indie (Omega v.13)

 

Δεδομένου οτι εμπιστεύομαι πιο πολύ τον Wanam, που είναι πιο κοντά σε stock καταστάσεις, το κινητό πήρε μπρος απο την 4.2 που είχα.Πιο γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών,επίσης προστέθηκε το Handsfree Mode που το βρίσκω ενδιαφέρον.

Γενικά ύπηρξαν μικρο-αλλαγές προς θετική κατεύθυνση.Ίσως να ύπηρξαν αλλαγές και σε RAM αλλά με τόσα ελεύθερα MB, δεν έχει μεγάλη σημασία!

 

Απο όσο γνωρίζω αυτή η έκδοση με τον Kernel της,έχει ένα bug με το pedometer όμως χθες βγήκαν τα kernel sources,που με τη βοήθεια τους θα διορθωθεί το bug και θα βγουν καλύτεροι kernel.

 

Επίσης, έχει καταφέρει κανείς να κάνει dual-boot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικαρια καλησπερα μια βοηθεια αν δε σας κανει κοπο αγορασα ενα s4 t mobile το τηλεφωνο αψογο τρχει πιστολι το τσεκαρω με ενος φιλου διπλα διπλα το τηλ μ εχει αποδειξη καιζερ και ειναι 6 μηνου μετα το update σε 4.2.2 οταν παω στο τηλεφωνο/επαφες αρχιζει κ κολλαει θαρρεις κ εχω wp6.1 σε ολα τ αλλα ειναι πιστολι, φιλοι ειπαν πως στην 4.3 θα φτιαξει, εσεις την βαλατε αλλα εμενα ακομη λεει οτι ειμαι στη last version please help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

*Το firmware της κάμερας αναβαθμίστηκε

 

Μου λεει οτι δεν γινεται να ζουμαρει και επισης δεν βρισκω με τιποτα τις ρυθμισεις καμερας, καμια βοηθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...