Προς το περιεχόμενο

World Press


SpooF

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω να βάλω σε site που είναι φτιαγμένο το επόμενο πρόγραμμα να γράφονται χρηστες με log in και μετά να βαθμολογούν ας πούμε ταινίες και με την ιδιότητα ότι ο κάθε ένας που γράφετε να μπορεί να κάνει πρόσκλησης σε άλλους και αυτό να μου το μετράει η βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να δεις τα APIs που έχει το wordpress και να κάνεις το κατάλληλο module. ειδάλλως να ψάξεις για κατάλληλο Wordpress module/widget/plugin.

 

Για τα API δες εδώ:

http://codex.wordpress.org/WordPress_APIs

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι ζητάς να σου προτείνω ένα κατάλληλο widget /module/compoment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά έχω ένα site σε wolrdpress και θέλω να βάλω ένα plug in να βάζω εγώ προϊόντα και προσφορες και user να κάνει log in και και μπαίνει σε μια κλήρωση ανάλογα μα το τι προϊόν θέλει και να μπορεί να καλέσει κάποιον να γραφή στην κλήρωση και εγώ να ξέρω
ότι ο τάντο χρηστης κάλεσε και συμμετέχουν παράδειγμα 5 και πια είναι αυτά και όλα αυτά για όλους τους user

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου κάποιο έτοιμο plugin που να κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις, παρόλο που υπάρχουν διάφορα που κάνουν επιμέρους πράγματα (π.χ. video libraries με δυνατότητα user ratings, social network style plugins με διαχείριση και αλληλοεπίδραση χρηστών, e-commerce plugins διαφόρων δυνατοτήτων, plugins κουπονιών & προσφορών, κλπ).

 

Ίσως βέβαια να υπάρχει κιόλας και να μη το γνωρίζω εγώ.

 

Αλλιώς το φτιάχνεις μόνος σου, ή πληρώνεις να στο φτιάξει κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι custom module και πρέπει να πληρώσεις το customization. Δεν στοιχίζει πολλά η κατασκευή του .  Ενας έμπειρος προγραμματιστής μπορεί να στο κανει πολύ ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...