Προς το περιεχόμενο

Αγορά ram ddr2


Zarathustra88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα τα φώτα του φόρουμ μιας και υπάρχει περίπτωση να αγοράσω άλλες μνήμες ram για μικρή αναβάθμιση.Το pc μου είναι αρκετά παλιό αλλά κάνει μια χαρά τη δουλειά του και στα games αφού δεν μου κολλάνε απλά δεν τα βάζω ultra high settings.Το θέμα είναι ότι είμαι fan του call of duty χρόνια τώρα και το καινούργιο (ghosts) διάβασα ότι θα έχει minimum requirements 6gb ram.Εμένα το pc μου είναι το παρακάτω:Core 2 Quad 2,66 ghz --4gb ram ddr2 --- ati radeon HD 7770 1 GB.Δεδομένου ότι η μητρική μου είναι μια asus P5Q http://www.asus.com/Motherboards/P5Q/ δεν μπορώ να πάρω ddr3 των 4gb x 2 οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάρω 3 x 2gb ή 4 x 2gb.Η ερώτηση είναι η εξής:Συμφέρει να δώσω λεφτά για αναβάθμιση ram ddr2 εν έτει 2013 ή όχι ???Έχω στα υπόψιν αυτές http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552278

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τις ίδιες, αλλά στα 1066, και παίζουν 4x2=8g, στην ίδια μητρική με τη δική σου, με έναν Q9650, και λειτουργούν άψογα.

Αν σκοπεύεις να κρατήσεις το συστηματάκι σου για αρκετό καιρό ακόμα, οι συγκεκριμένες μνημούλες είναι εξαιρετικές.

Τσέκαρε μήπως έχουν κάποια διαφορά στο voltage με αυτές που ήδη έχεις, αν δεν είναι ίδιες.

Το αν αξίζει η αναβάθμιση έχει να κάνει καθαρά με το, αν το pcάκι σου, σε καλύπτει και σκοπεύεις να το κρατήσεις για αρκετό καιρό ακόμα.

Μπορείς να ψάξεις και για μεταχειρισμένες στις αγγελίες, αλλά δύσκολα θα βρεις κάποιες ανάλογης ποιότητας κάτω από 40 ευρώ και με εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να σου πω την αλήθεια σίγουρα θα το κρατήσω 1-2 χρόνια ακόμα δεδομένου ότι αν έδινα λεφτά θα έπαιρνα ps4 (λέμε τώρα...) άσε που είμαι ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο pc ακόμα μιας και δεν είμαι hardcore gamer ώστε να κάνω κάθε 2 χρόνια αγορά καινούργιου συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...