Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηχείων


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Χρειάζομαι ένα ζευγάρι ηχείων γιατί τα παλιά μου πέθαναν.

 

Τα θέλω πιο πολυ για παραγωγή και επεξεργασία μουσικής. Γι αυτο λέω να πάρω στερεο 2.0 να τα κουμπώνω στην κάρτα ήχου μου (emu 0202). Δυστυχώς όμως ειμαι φοιτητής και διαθέτω 70 ευρώ το πολυ.

 

Βλέπω επίσης ταινίες , πολλές ταινίες άρα θα με βόλευαν τα 5.1 αλλα πρώτα παει η μουσική.

 

Τι έχετε να μου προτείνετε; Ψάχνω πολυ γιατί ξερω οτι ειναι λίγα τα χρήματα και θέλω να κάνω την πιο value for money επιλογή.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτη την τιμή τα behringer που πρότεινε ο veteranos ειναι μονόδρομος για παραγωγή μουσικής.

Γιατι δεν θες και sub μαζι??

 

Όταν μιλάμε για βασική χρήση , παραγωγή μουσικής θελουμε ηχεια τα οποία θα αποδίδουν όσο πιο πίστα γίνεται τον ήχο που γράφουμε.. οποιοδήποτε 2.1 παραεχει χρωματισμένος ήχο για τέτοια δουλεια ... Οπότε τα μόνιτορ ηχεια ειναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Ωραία φαίνονται τα Behringer δεν ήξερα ότι υπάρχουν, αλλά διάβασα απαίσια reviews... Μήπως να πήγαινα καλύτερα στα Creative?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα ο ηχος οποιουδηποτε ηχειου ειναι κατι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ  εαν δεν τα ακουσεις δεν ξερεις εαν σου αρεσουν

το που θα τα βρεις για να τα ακουσεις και απο τι πηγη ????  ειναι ενα προβλημα...

Σε αυτη την τιμη μην περιμενεις να ακουσεις καλες κριτικες απο μουσικοφιλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Ωραία φαίνονται τα Behringer δεν ήξερα ότι υπάρχουν, αλλά διάβασα απαίσια reviews... Μήπως να πήγαινα καλύτερα στα Creative?

 

Βρε για μονιτορ ηχεια εννοειται οτι θα διαβάσεις κακες κριτικές .. αλλα είναι τα μονο που παιζουν σε αυτή την τιμη....

 

Τα Τ20 (τα οποια τα έχω), ναι μεν ειναι πολυ καλα στην κατηγορία τους αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθήσουν στην παραγωγή μουσικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε για μονιτορ ηχεια εννοειται οτι θα διαβάσεις κακες κριτικές .. αλλα είναι τα μονο που παιζουν σε αυτή την τιμη....

 

Τα Τ20 (τα οποια τα έχω), ναι μεν ειναι πολυ καλα στην κατηγορία τους αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθήσουν στην παραγωγή μουσικής.

 

Για αυτά τι έχεις να πεις;

 

Συγγνώμη αν σε κουράζω...  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτά σε φαση Τ20 ... καλα για την κατηγορια τους αλλα όχι μονιτορ...

 

Κοιτα αν η βσική τους χρηση ειναι για παραγωγή μουσικής ψαξου για μονιτορα αλλα αν ή παραγωγη μουσικής είναι ένα 10% τις συνολικής χρησης τους πανε στα Τ20 ... τα αξιζουν τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτά σε φαση Τ20 ... καλα για την κατηγορια τους αλλα όχι μονιτορ...

 

Κοιτα αν η βσική τους χρηση ειναι για παραγωγή μουσικής ψαξου για μονιτορα αλλα αν ή παραγωγη μουσικής είναι ένα 10% τις συνολικής χρησης τους πανε στα Τ20 ... τα αξιζουν τα λεφτά τους.

 

Κοίτα απλά ξέρω ότι με αυτά τα λεφτά δεν θα μπορέσω να πάρω μονιτορ καλά. Οπότε λέω να πάρω κάτι οικονομικό για να κάνω προσωρινά την δουλειά μου και σιγά σιγά να μαζέψω να πάρω καλά.

 

Απλά αυτά τα Genius μου καρφώθηκαν γιατί διάβασα ότι είναι από ξύλο και λένε ότι παίζει μεγάλο ρόλο αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Δεν διάβασα ούτε ένα αρνητικό.

 

Και επίσης είναι και πιο φθηνά... :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω genius τα http://www.skroutz.gr/s/316475/Genius-SP-HF500A.html

εχουν πολυ ''γλυκο'' και ισοροπημενο ηχο και σιγουρα εαν χαλασουν σε αυτην την τιμη παλι τα ιδια θαπερνα

για το μοντελο που ρωτας δεν ξερω αλλα γενικα η genius εχει κανει πολλους να χασουν τον υπνο τους στις κατηγοριες κατω των 100ευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω genius τα http://www.skroutz.gr/s/316475/Genius-SP-HF500A.html

εχουν πολυ ''γλυκο'' και ισοροπημενο ηχο και σιγουρα εαν χαλασουν σε αυτην την τιμη παλι τα ιδια θαπερνα

για το μοντελο που ρωτας δεν ξερω αλλα γενικα η genius εχει κανει πολλους να χασουν τον υπνο τους στις κατηγοριες κατω των 100ευρο

 

Ναι τα είδα και αυτά. Απλά είπα να πάρω τα μεγάλα τους αδέρφια γιατί η τιμή τους δεν είναι πολύ πιο μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις διαβασα ενα review για τα genius sp-hf 1255 και ελεγε τα καλυτερα λογια ειδικα για τον ηχο της μουσικης αναπαραγωγης

παρτα με κλειστα τα ματια στα 47 ευρο ειναι τα καλυτερα για μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις διαβασα ενα review για τα genius sp-hf 1255 και ελεγε τα καλυτερα λογια ειδικα για τον ηχο της μουσικης αναπαραγωγης

παρτα με κλειστα τα ματια στα 47 ευρο ειναι τα καλυτερα για μουσικη

 

Χαχαχα αφού το λες εσύ! Αν δώσει το πράσινο φως και ο WalkerSW τα παραγγέλνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...