Προς το περιεχόμενο

The Dead Linger


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το The Dead Linger είναι ένα FPS παιχνίδι στην κατηγορία "zombie survival" από την Sandswept Studios, με χαρακτηριστικά μεγάλα maps (procedurally generated worlds μέχρι και 64,000 τετ.χλμ). Το παιχνίδι μπήκε σε Alpha στάδιο ανάπτυξης στις 31 Οκτ, 2012. Η πλατφόρμα κυκλοφορίας είναι αρχικά τα Windows, αλλά υπάρχουν σχέδια και για μεταφορά σε Mac και Linux.

Δεν βρήκα σχετικό νήμα οπότε είπα να το φτιάξω εγώ..

 

Είχα κάνει pledge όταν το παιχνίδι ήταν στο kickstarter ακόμη την άνοιξη του 2012. Ήταν πολύ φιλόδοξο και φάνταζε ιδανικό τώρα είναι στο steam και σε alpha stage αλλά δεν βλέπω αυτό το "κάτι" ιδιαίτερο που με είχε ωθήσει να το στηρίξω.Γενικά φαίνεται να έχουν καλή οργάνωση αλλά δεν ξέρω. Είχαν υποσχεθεί πολλά τα οποία βλέπω να αργούν πολύ ή να μην υλοποιούνται ποτέ.

 

Λένε φυσικά ότι είναι σε alpha ακόμη και ότι θα αλλάξουν πολλά,αλλά το Minecraft από apla ξεκίνησα να το παίζω και από την πρώτη στιγμή με τράβηξε.

 

Δεν ξέρω, τι λέτε; αποτυχία ή επιτυχία σε 2-3 χρόνια;

 

http://www.thedeadlinger.com/info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι παιχνίδι έχω παίξει με unity μηχανή ήταν τόσο άθλιο οπτικά όσο και από άποψη gameplay..

(το πρόσφατο 7days to die)

ψάχνω το βίντεο που δείχνει που σκοτώνει κάτι ζομπι,από το χιλιόμετρο με ένα σφυρί,ούτε impact δεν έχει..

alpha ξεalpha για μένα θα περάσει και θα φύγει,γιατί not worthy..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι παιχνίδι έχω παίξει με unity μηχανή ήταν τόσο άθλιο οπτικά όσο και από άποψη gameplay..

(το πρόσφατο 7days to die)

ψάχνω το βίντεο που δείχνει που σκοτώνει κάτι ζομπι,από το χιλιόμετρο με ένα σφυρί,ούτε impact δεν έχει..

alpha ξεalpha για μένα θα περάσει και θα φύγει,γιατί not worthy..

Εντάξει συμψωνώ εν μέρει.Η unity για Indie τίτλους είναι ότι πρέπει,τώρα το συγκεκριμένο παιχνίδι απλά με δυσαρεστεί υποτίθεται το δουλεύουν 2 χρονία από ότι λένε ( 6 μήνες έλεγαν πριν το Kickstarter) και ακόμη είναι σε αυτό το επίπεδο.Έχει προοπτικές σαν ιδέα αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να το υλοποιήσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...