Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην κατηγορία για τις φωτογραφικές μηχανές

 

http://www.insomnia.gr/forum/65-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%82-video-%CE%BA%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82/

 

δεν με αφήνει ούτε να ανοίξω νέο θέμα, ουτε να δώσω απάντηση σε παλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

στην ενοτητα games τα pinned θέματα μένουν πάντα με έντονα γράμματα ακόμα και αν τα έχω διαβάσει.μπορείτε να το φτιάξετε αν γίνεται?ευχαριστώ.

Το ιδιο, ουτε εγω μπορω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κατηγορία για τις φωτογραφικές μηχανές

 

http://www.insomnia.gr/forum/65-ÏÏÏογÏαÏικέÏ-μηÏανέÏ-video-κάμεÏεÏ/

 

δεν με αφήνει ούτε να ανοίξω νέο θέμα, ουτε να δώσω απάντηση σε παλιο

Το ιδιο, ουτε εγω μπορω

Όντως, ειδικά στο sb-forum αυτό.

Κάναμε λίγο συγύρισμα. Τώρα κανονικά μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα και απαντήσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

"Πωλειται  μητρικη  καημενη   10  ευρω"

"Πωλειται   καρτα   καημενη  15  ευρω"

"καρτα  4-8  μβ   20  ευρω!!!!"

"πεντιουμ  1   5  ευρω  η  πεντιουμ  2  7   ευρω   η  πεντιουμ  κανενα  10  ευρω"

κλπ

 

 

Μηπως   να   τα   στειλετε  στην  ανακυκλωση   ρε  παιδια?

Η  να   τα   χαρισετε   να   τελειωνουμε?

 

Ειπαμε   κριση   οχι   κλιση   του   ρηματος   πειναω   σε  ολες   τις   κλισεις.....

 

Ημαρτον  μ  αυτες   τις   αγγελιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα ειναι οι αγγελιες.Μαλιστα λογω των αξιολογησεων εχουν μια δικλειδα παραπανω.Και μονο θετικο ειναι η ποικιλια .Αμα καποιος βλεπει οτι αλλος εχει γραφτει προσφατα και η αγγελια ειναι πολυ καλη για να ειναι αληθινη η πολυ ακριβη ας μην αγορασει.Τι θελει ? Ενα αυστηρο μπαμπακα που να ερχεται να τον μαλωσει η να φροντιζει να μην παρασυρθει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους πεστα ρε bluesattaκ!

 

σε νεότερο ποστ έθειξα το θέμα τρολ στις αγγελίες. Παρότι εμένα με ενοχλούν διότι με παραπλανούν ότι θέλουν να αγοράσουν, σκέφτηκα ότι μπορούμε να τους εκμεταλευτούμε! Δηλαδή, με έναν σμπάρο δυο τριβόλια, για να χτυπήσουμε τους πεινασμένους που πουλάνε "καμένη καρτα γραφικών 15 ευρώ" χρησιμοποιούμε τα τρόλ, τους βάζουμε να τους τρολάρουν τις αγγελίες μέχρι να βαραθούν απελπιστούν και πάνε σε άλλο σάιτ να βαζουν τις χαζοαγγελίες τους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 Ρε παιδια αυτο με τις αγγελιες εμενα μια χαρα μου φενεται. Εχω πουλισει και εχω αγορασει παμπολες φορες. Παντα απο ενεργα μελη του φορουμ και παντα αγγελιες που εχουν θετικες αξιολογησεις. Ποτε δεν την πατησα μεχρι τωρα. 

 

 Για τις αγγελιες τωρα που ειναι επικινδυνες, σε αυτο πιστευω ολοι μπορουμε να κρινουμε και να προφυλαχθουμε απο μονοι μας. Αλλωστε το φορουμ αυτο ειναι για κουβεντα, ανταλαγη αποψεων, ενημερωση και φυσικα βοηθεια σε κατι που εχουμε προβλημα. Οι αγγελιες ειναι κατι Bonus σε ολο αυτο. Παλι καλα να λεμε που υπαρχει και η αξιολογηση. Μια χαρα το εχουν στησει ολο το σκινηκο με τις αγγελιες. Εμενα προσωπικα με καλυπτει αυτο. Το να την πατησει καποιος απο αγγελια, σιγουρα δεν ευθυνεται το φορουμ. Να λεγοτανε Ageliopolis να ελεγα :P

 

 Παντως αυτο με το να πρεπει καποιος να ειναι 6 μηνες τουλαχιστον γραμμενος ωστε να εχει προσβαση στις αγγελιες, καλο θα κανει και οχι κακο.

 

 Εν κατακληδει: Εδω υπαρχει μεγαλυτερο response και αρκετα μεγαλη ποικιλια σε αγγελιες απο οτι σε  Sites που ασχολουνται μονο με αγγελιες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσε να απαγορευτεί η δημοσίευση αγγελίας για Χ χρονικό διαστημα στα νέα μέλη, αν ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΤΕ θέλετε να αυστηροποιηθεί, αλλά να έχουν πρόσβαση να βλέπουν, να αγοράζουν, να αξιολογούν.

Παντως, εγώ δε βλέπω πρόβλημα στον τ΄ροπο λειτουργίας των αγγελιών!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 μερες απαντησα σε μια αγγελια για ενα τηλεφωνο με ανταλλαγη.

0 ποστ, 0 αξιολογηση,γραμμενος κανα δυο μερες νωριτερα κλπ.

Η προταση ηταν να βρεθουμε την ιδια ωρα σε συγκεκριμενη κουριερ για να επιβεβαιωσουμε την αποστολη. Αφου απαντησα οτι αυτο δεν σημαινει και εξασφαλιση του περιεχομενου, ζητησα λιγο χρονο να ρωτησω την κουριερ πως μπορει να γινει. Οταν απαντησα για εντολη να ανοιχθουν τα δεματα το τηλεφωνο ξαφνικα πουληθηκε.

Πριν απο λιγο η αγγελια ανεβαινει με το ιδιο χαρακτηριστικο κειμενο, ιδιο τηλεφωνο αλλα αλλο ονομα. Γραφω στην αξιολογηση το περιστατικο και ξαφνικα διαγραφονται και οι δυο αγγελιες.

Στην δευτερη περιπτωση ο χρηστης με εγγραφη απο τον Μαρτιο...

Σιγουρα ο αριθμος των ποστ και ο χρονος δεν "καθαριζουν" τις αγγελιες αλλα και εγω θα συμφωνουσα με αυτο.

Επισης καλο θα ηταν να μην διαγραφονται, ωστε να φαινονται τα σχολια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 μερες απαντησα σε μια αγγελια για ενα τηλεφωνο με ανταλλαγη.

0 ποστ, 0 αξιολογηση,γραμμενος κανα δυο μερες νωριτερα κλπ.

Η προταση ηταν να βρεθουμε την ιδια ωρα σε συγκεκριμενη κουριερ για να επιβεβαιωσουμε την αποστολη. Αφου απαντησα οτι αυτο δεν σημαινει και εξασφαλιση του περιεχομενου, ζητησα λιγο χρονο να ρωτησω την κουριερ πως μπορει να γινει. Οταν απαντησα για εντολη να ανοιχθουν τα δεματα το τηλεφωνο ξαφνικα πουληθηκε.

Πριν απο λιγο η αγγελια ανεβαινει με το ιδιο χαρακτηριστικο κειμενο, ιδιο τηλεφωνο αλλα αλλο ονομα. Γραφω στην αξιολογηση το περιστατικο και ξαφνικα διαγραφονται και οι δυο αγγελιες.

Στην δευτερη περιπτωση ο χρηστης με εγγραφη απο τον Μαρτιο...

Σιγουρα ο αριθμος των ποστ και ο χρονος δεν "καθαριζουν" τις αγγελιες αλλα και εγω θα συμφωνουσα με αυτο.

Επισης καλο θα ηταν να μην διαγραφονται, ωστε να φαινονται τα σχολια.

 

Δεν υπάρχει λόγος αν ο χρήστης αποκλειστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μονο για να θυμιζει σε ολους να προσεχουν.

Νομιζω το παθαινουμε ολοι καποιες φορες, να θελουμε κατι παρα πολυ και να μην βλεπουμε την παγιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ασφάλεια όλων μας πρέπει να μπει ένα όριο των 100 ποστ σε συνδυασμό με 6 μήνες έγγραφης.

Απορώ γιατί δεν έχει γίνει κατι τέτοιο. Θυσίαζουμε την ποιότητα και αξιοπιστία για το πλήθος που θα μαζευτεί;;

Εγώ όταν βλέπω 0 ποστ και 0 αξιολογήσεις αλλάζω αγγελία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να αλλάζει η συχνότητα για το πότε μπορώ να κάνω ανανέωση της αγγελίας, ανάλογα με το πόσο γνωστό είναι το μέλος. 

 

Ως γνωστόν μπορεί να γίνει ανανέωση τις αγγελίας κάθε 7 ημέρες. Μπορεί να γίνει αλλαγή για τα μη ενεργά μέλη να μπορούν να αλλάξουν κάθε 10 ημέρες. Έτσι θα έχουν κάποιου είδους προτεραιότητα τα παλιά-ενεργά μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να αλλάζει η συχνότητα για το πότε μπορώ να κάνω ανανέωση της αγγελίας, ανάλογα με το πόσο γνωστό είναι το μέλος. 

 

Ως γνωστόν μπορεί να γίνει ανανέωση τις αγγελίας κάθε 7 ημέρες. Μπορεί να γίνει αλλαγή για τα μη ενεργά μέλη να μπορούν να αλλάξουν κάθε 10 ημέρες. Έτσι θα έχουν κάποιου είδους προτεραιότητα τα παλιά-ενεργά μέλη.

Επίσης 2 αγγελίες ανα εβδομάδα είναι λίγες.. Μπορεί να χρειαστεί να πούλησεις 3 διαφορετικά είδη την ίδια στιγμή..

4 αγγελίες είναι μια χαρά. Υπάρχουν όρια εκεί που θα έπρεπε να είμαστε ελαστικοί ενώ επιτρέπουμε σε χρήστες με 0 ποστ και αξιολογήσεις να ανεβάζουν αγγελίες. Αυτό δεν το καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...