Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το "δωρεάν" στην τιμή που σε αναγκάζει να ανοίξεις την αγγελία για να μάθεις την τιμή από την περιγραφή είναι εκνευριστικό.

το ωραιο που μπορεις να κανεις.βλεπεις τη περιγραφη για λιγο.κλεινεις την αγγελια,στελνεις μυν Ναι θελω να το παρω το προιον που πουλας,,,
κανονιζετε να βρεθειτε,,στο δειχνει το  αντικειμενο,,,το βλεπεις,,το παιρνεις,,σου λεει τοσα στο δινω,,και συ απαντας
Μα δωρεαν δεν ειπες στην αγγελια σου οτι το δινεις;;Αυτος τα παιρνει στο κρανιο μαλλον,,γυρναει σπιτι εκνευρισμενος στη τσατιλα,,και συ γυρνας σπιτι και μπαινεις στο ινσομνια,μπαινεις στο προφιλ του,,και του κανεις
μια ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ οτι σου ζητουσε λεφτα ενω ελεγε στην αγγελια ΔΩΡΕΑΝ
το κανουν η δεν το ξανακανουν  :-D
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πραγματι   συμφωνα   με   την  αγγελια   αυτο  θαταν   σωστο.

 

Αμα   δεν  εχεις   τιποτα  καλυτερο  ν  ασχοληθεις   βεβαια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δωρεάν στις αγγελίες θα πρέπει να απαγορευτεί. Δωρεάν να γράφουν μόνο όσοι χαρίζουν και τους υπόλοιπους να τους στέλνουμε για μπάνιο.Η τιμή να αναγράφετε υποχρεωτικά αν είναι ένα αντικείμενο και στο κατώφλι. Αλλιώς όταν αφορά περισσότερα αντικείμενα να αναγράφετε μέσα και όχι να χρειάζεται να επικοινωνήσουμε για να μας πούνε το μεγάλο μυστικό της τιμής. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και   αγγελιες   δημοπρασιες   τυπου   "δεχομαι   προσφορες"  η  "ποσα   δινετε  θα  το  παρει  η  καλυτερη   προσφορα"  να  σβηνονται   αμεσα.

Ημαρτον   πλεον  με   το  παπαντζιλικι.

Και   τοποθεσια  υποχρεωτικα   για   υπολογισμο   μεταφορικων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και   αγγελιες   δημοπρασιες   τυπου   "δεχομαι   προσφορες"  η  "ποσα   δινετε  θα  το  παρει  η  καλυτερη   προσφορα"  να  σβηνονται   αμεσα.

Ημαρτον   πλεον  με   το  παπαντζιλικι.

Και   τοποθεσια  υποχρεωτικα   για   υπολογισμο   μεταφορικων.

 

Ναι οι προσφορές δεν έχουν νόημα εκτός και αν ανοίξουμε τμήμα δημοπρασιών  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το ωραιο που μπορεις να κανεις.βλεπεις τη περιγραφη για λιγο.κλεινεις την αγγελια,στελνεις μυν Ναι θελω να το παρω το προιον που πουλας,,,
κανονιζετε να βρεθειτε,,στο δειχνει το  αντικειμενο,,,το βλεπεις,,το παιρνεις,,σου λεει τοσα στο δινω,,και συ απαντας
Μα δωρεαν δεν ειπες στην αγγελια σου οτι το δινεις;;Αυτος τα παιρνει στο κρανιο μαλλον,,γυρναει σπιτι εκνευρισμενος στη τσατιλα,,και συ γυρνας σπιτι και μπαινεις στο ινσομνια,μπαινεις στο προφιλ του,,και του κανεις
μια ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ οτι σου ζητουσε λεφτα ενω ελεγε στην αγγελια ΔΩΡΕΑΝ
το κανουν η δεν το ξανακανουν  :-D

 

 

δεν υπολόγισες κάτι, αν του κάνεις αρνητική αξιολόγηση, μετά θα σου κάνει και αυτός αρνητική αξιολόγηση "αντεκδίκησης"...

όταν η σελίδα επιτρέπει στους πωλητές να κάνουν αρνητικές αξιολογήσεις είναι δώρον άδωρον να "τολμήσεις" να κάνεις

αρνητική αξιολόγηση ως αγοραστής γιατί θα την φας και εσύ κατάμουτρα μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα υποχρεωτικα προτεινονται..

 

Γιατι αν γραφει δωρεαν και ανοιξει καποιος την σελιδα θα του πεσουν τα χερια απο την κουραση ?

 

Αν δεν θελει να γραψει περιοχη θα του πεσουν τα χερια του αγοραστη απο την κουραση αν στειλει ενα πμ να ρωτησει ? Στο κατω κατω οι περισσοτερες αγγελιες ειναι αντικαταβολη.


δεν υπολόγισες κάτι, αν του κάνεις αρνητική αξιολόγηση, μετά θα σου κάνει και αυτός αρνητική αξιολόγηση "αντεκδίκησης"...

όταν η σελίδα επιτρέπει στους πωλητές να κάνουν αρνητικές αξιολογήσεις είναι δώρον άδωρον να "τολμήσεις" να κάνεις

αρνητική αξιολόγηση ως αγοραστής γιατί θα την φας και εσύ κατάμουτρα μετά...

 

Ναι γιατι οι (υποψηφιοι) αγοραστες ειναι παντα σπαθι και εχουν παντα δικιο.Λες και δεν σε πρηζουν με παζαρια αυτοι,η δεν τσατιζονται οταν δεν τους κανεις τα ''χατηρια''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα υποχρεωτικα προτεινονται..

 

Γιατι αν γραφει δωρεαν και ανοιξει καποιος την σελιδα θα του πεσουν τα χερια απο την κουραση ?

 

Αν δεν θελει να γραψει περιοχη θα του πεσουν τα χερια του αγοραστη απο την κουραση αν στειλει ενα πμ να ρωτησει ? Στο κατω κατω οι περισσοτερες αγγελιες ειναι αντικαταβολη.

 

Ναι γιατι οι (υποψηφιοι) αγοραστες ειναι παντα σπαθι και εχουν παντα δικιο.Λες και δεν σε πρηζουν με παζαρια αυτοι,η δεν τσατιζονται οταν δεν τους κανεις τα ''χατηρια''

φυσικα και ειναι εκνευριστικοι μερικοι,ιδιως οταν λες σε μια αγγελια η τιμη ειναι τελικη και δε κανω παζαρια και ιδιως οταν το πουλας το αιτεμ σφραγισμενο καινουριο και λες οχι παζαρια,και ο αλλος συνεχιζει το χαβα του.βεβαια και σε ebay etc    τετιο παιζει και οχι μονο σε αυτο το φορουμ.Απλα οπως ειναι εκνευριστικο οι διαφοροι χρηστες να σου κανουν χαζα παζαρικια,η να μη σου απαντανε οταν δεν θελουν να παρουν πλεον το προιον οταν εχετε συμφωνησει για αγορα,,το ιδιο ειναι και αυτοι που σαν πρεπει να τους παρακαλας για να σου πουνε τιμη και να στο πουλησουν.
Θα πρεπει να καταλαβουν μερικοι πως ανεξαρτητα με το ρισκο απατης η το αντικειμενο να μην ειναι ετσι οπως περιγραγεται σε αγγελια,για αυτο και κει καλυτερα οχι με αντικαταβολη,,,ειναι πως οταν μπαινεις σε ενα φορουμ που σου δινει τη δυνατοτητα να πουλησεις κατι,,τοτε πουλας κατι και ΟΧΙ ΤΟ ΧΑΡΙΖΕΙΣ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα υποχρεωτικα προτεινονται..

 

Γιατι αν γραφει δωρεαν και ανοιξει καποιος την σελιδα θα του πεσουν τα χερια απο την κουραση ?

 

Αν δεν θελει να γραψει περιοχη θα του πεσουν τα χερια του αγοραστη απο την κουραση αν στειλει ενα πμ να ρωτησει ? Στο κατω κατω οι περισσοτερες αγγελιες ειναι αντικαταβολη.

 

Με αυτή την λογική ούτε φωτογραφίες έπρεπε να ανεβάζουν θα έπρεπε να πάμε σπίτι τους να το δούμε εμ πως θα μας πέφτανε τα πόδια.

 

Κατά κύριο λόγο ο πωλητής έχει την ανάγκη να πουλήσει αν δεν θέλει να του μείνει αμανάτι και αν χρειάζεται και τα λεφτά.

 

Εγώ έστειλα καμιά εκατοστή μηνύματα για να μάθω αυτά που θεωρώ αυτονόητα τιμή και μοντέλο και δεν παζάρεψα σε κανέναν αυτοί παζάρευαν λέγοντας μου πόσα δίνεις;

Εγώ σαν αγοραστής δεν θα πω ποτέ τιμή θα μου πει ο πωλητής πόσο το δίνει και αν με ενδιαφέρει θα ενημερώσω.

 

Χτες βρήκα το παιδί με την πιο λογική τιμή και έκλεισα ούτε πολλά πολλά ούτε πόσα δίνεις ούτε κόψε κάτι, που όποιος δεν θέλει παζάρια να γράφει ακατέβατα και οι λογικοί θα το σεβαστούν.

 

Και αυτοί που έχουν κρυφές τις τιμές τι καταλαβαίνουν;κατά την άποψη μου συνήθως προϊδεάζουν αρνητικά τον αγοραστή.Αφού γράφεις που γράφεις την αγγελία βάλε όλα τα δεδομένα να γλυτώνεις και το πονοκεφάλιασμα από τους πάντες τί ταχύτητα είναι; τί μοντέλο;άμα είσαι μαζόχας και κρυψίνους και σου αρέσει να απαντάς όλη μέρα μηνύματα τι να πω η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.Προσωπικά τους κουτοπόνηρους δεν τους πάω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το ιδιο ειναι και αυτοι που σαν πρεπει να τους παρακαλας για να σου πουνε τιμη και να στο πουλησουν.
 

 

Eγω τις κλανω αυτες τις αγγελιες ,τοσο απλα.Εκτος πια αν προκειται για καποιο τοσο δυσευρετο προιον ..

.Αφού γράφεις που γράφεις την αγγελία βάλε όλα τα δεδομένα να γλυτώνεις και το πονοκεφάλιασμα από τους πάντες τί ταχύτητα είναι; τί μοντέλο;άμα είσαι μαζόχας και κρυψίνους και σου αρέσει να απαντάς όλη μέρα μηνύματα τι να πω η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.Προσωπικά τους κουτοπόνηρους δεν τους πάω.

 

Σωστο ,Αλλα και αυτες οι υποχρεωσεις,με το ζορι.Ελλειπεστατη περιγραφη ? Κλασιμο ,απλο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτοί που έχουν κρυφές τις τιμές τι καταλαβαίνουν;κατά την άποψη μου συνήθως προϊδεάζουν αρνητικά τον αγοραστή.Αφού γράφεις που γράφεις την αγγελία βάλε όλα τα δεδομένα να γλυτώνεις και το πονοκεφάλιασμα από τους πάντες τί ταχύτητα είναι; τί μοντέλο;άμα είσαι μαζόχας και κρυψίνους και σου αρέσει να απαντάς όλη μέρα μηνύματα τι να πω η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.Προσωπικά τους κουτοπόνηρους δεν τους πάω.

 Σωστος! Αν και το εχω κανει και εγω στο παρελθον, και μου το εχουν κανει σε κινητα που ενδιαφερομουν. Αλλα η αληθεια ειναι πως τελικα, δεν δουλευει..

Πιστευω, πως, οταν βλεπει να του ερχονται πολλα μυνηματα για κατι που πουλαει "δωρεαν", ανεβαζει σκοπιμα την τιμη, καθως λεει, το θελουν πολλοι. Αλλα στο τελος, μενει απουλητο για μηνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, στέλνω σε κάποιον κάτι αντικαταβολή με tracking number και δεν το παραλαμβάνει γιατί έτσι του την βάρεσε με δικαιολογίες πήγα αλλά δεν ήταν εκεί, είχε επιστραφεί και τέτοιες π@π@ριές... Υπάρχει όμως το tracking number και τα προσωπικά μηνύματα που αποδεικνύουν ότι έχω δίκιο. Του βάζω λοιπόν αρνητική κριτική. Αν απαντήσει και εκείνος με αρνητική "για αντεκδίκηση" όπως είπε και παραπάνω ο φίλος τότε τι γίνεται? Γιατί μου έχει συμβεί και δεν άφησα αρνητική κριτική γιατί δεν ήθελα κάποιος #$#$#$# να μου χαλάσει το προφίλ μου στις αγγελίες. Δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλεψη γι αυτό? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

 Χρονια Πολλα αρχικα παιδια... Ο λόγος της δημιουργίας του θέμστος αυτού είται ότι πλεον στο site  των αγγελιων έχει δημιουργηθεί μια πολλή άσχημη κατάσταση ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΝΕΟΥΣ χρήστες  η οποίοι  ΜΑΖΙΚΑ σχεδον αγοράζουν πράγματα  με αντικαταβολή τα οποία ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ  με αποτελεσμα οι πωλητες να υποβαλλονται σε ασκοπα έξοδα αποστολής και αρκετες φορες να χάνονται ή να καταστρέφονται τα αντικειμενα απο τις πολλες ημερες παραμονης....

 Ηδη σε εμενα μου εχει τύχει τρεις φορες τον τελευταίο μήνα , έχω κάνει αντίστοιχες αναφορες στους  administrator ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΠΤΩΣΗ στους ασυνεπεις χρήστες οι οποίοι συνεχίζουν ακαθεκτοι να ταλαιπωρουν και αλλο κοσμο...

(ο paradwse  έχει ήδη λάβει  μια για έναν που το έχει κανει δύο φορες με διαφορά μερικών ημερων,,,)

 ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ  για εκτίμηση από τους χειριστές του τμήματος

1. Πόντος ποινής για τεκμηριωμενη ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΔΕΜΑΤΟΣ (επισυναψη   elta tracking  number απο πωλητη) και ΜΟΝΙΜΟ ban ΑΠΟ ΤΟ  SITE   ΑΓΓΕΛΙΩΝ (ΜΟΝΟ) ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΥΠΟΤΡΟΠΗ

2. Ειδικη επισημανση του χρηστη  ότι δεν ανταποκριθηκε σε αντικαταβολη και ενημερωση αλλων χρηστων για προτιμηση ΠΩΛΗΣΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή  είναι πιθανό (για να μην πω σίγουρο) να μην θα γίνουν δεκτά τα αιτήματα σου θα σου πρότεινα στο μέλλον να ζητάς με κατάθεση τα έξοδα αποστολής πριν στείλεις το οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...