Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο δεν μπορει να γινει με τιποτα σε κανενα μερος. συμφωνω μαζι σου σε αυτο που λες αλλα δεν γινονται. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ενημερωσεις στην αξιολογηση οτι ο ταδε ειναι ετσι και δεν αλλιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτο δεν μπορει να γινει με τιποτα σε κανενα μερος. συμφωνω μαζι σου σε αυτο που λες αλλα δεν γινονται. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ενημερωσεις στην αξιολογηση οτι ο ταδε ειναι ετσι και δεν αλλιως.

...και να φας μιά μεγαλοπρεπέστατη κατσάδα απ' τους παράγοντες,γιατί βαθμονόμισες μη πραγματοποιειθείσα αγοραπωλησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Flexeril Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες, από τι στιγμή που τα έστειλες και έχεις και την απόδειξη από το ταχυδρομείο μπορείς να βάλεις αρνητική αν δεν το παρέλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Flexeril Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες, από τι στιγμή που τα έστειλες και έχεις και την απόδειξη από το ταχυδρομείο μπορείς να βάλεις αρνητική αν δεν το παρέλαβε.

Ρώτα το χασοδίκη να σου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κατι πρεπει να γινει ....η αντικαταβολη χωρις υποχρεωτικα να ειναι ο ασφαλεστερος τρολος συναλλαγης θεωρηται απο πολλους αγοαραστες ως ο καλυτερος τροπος συναλλαγης... Απο την αλλη αν φτασεις να κανεις καταθεση ΜΟΝΟ τα ταχυδρομικα γιατι ν μην κανεις Ο ΤΟ ΠΟΣΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από την στιγμή που έχει κάποιος πρόσβαση στις αγγελίες με φρέσκο account, penalty points και bans είναι δώρον άδωρον...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως.αυτος που θα κανει οτι κανει μπορει αφου φαει αρνητικη να μπει να φτιαξει αλλο account.προσωπικα πιστευω επειδη ακριβως δεν μπορουν να ελεγχθουν πραγματα απλα αν ο αλλος δεν εχει θετικες κριτικες και ειναι και νεος απλα δεν στελνεις αντικαταβολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 απλα αν ο αλλος δεν εχει θετικες κριτικες και ειναι και νεος απλα δεν στελνεις αντικαταβολη.

 

Με αυτο το σκεπτικο κανεις δεν θα εκανε συναλλαγες ουτε θα αποκτουσε ποτε θετικε κριτικες, αφου δε θα μπορουσε να ξεκινησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτο το σκεπτικο κανεις δεν θα εκανε συναλλαγες ουτε θα αποκτουσε ποτε θετικε κριτικες, αφου δε θα μπορουσε να ξεκινησει.

μπορει καποιος να ξεκινησει face to face συναλλαγες για αρχη.επισης μπορει να υπαρχουν περιπτωσεις που εγω πχ με 0 θετικες στελνω με αντικαταβολη σε καποιον που εχει 10 κριτικες.οποτε εχω παρει αυτοματα μια θετικη.καθε αρχη ειναι παντα δυσκολη ακομα και στο ebay που μπορει να πουλας κατι και να μην το αγοραζουν που σε βλεπουν νεο χρηστη,ειναι λογικο.απλα εδω εχεις και το πλεονεκτημα οτι καποιος μπορει να εχει 0 θετικες αλλα να εχει και 1000 posts που δειχνει μια χ παρουσια μεσα στο Forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έστειλα σε κάποιον αντικαταβολή και δεν το παρέλαβε (το γράφω μερικά ποστ πιο πίσω) αλλά σύμφωνα με τους διαχειριστές ΔΕΝ επιτρέπεται να του αφήσω αρνητική αφού η συναλλαγή "δεν ολοκληρώθηκε" !!!! Και φυσικά υπάρχει το Tracking number που αποδεικνύει αυτό που λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έστειλα σε κάποιον αντικαταβολή και δεν το παρέλαβε (το γράφω μερικά ποστ πιο πίσω) αλλά σύμφωνα με τους διαχειριστές ΔΕΝ επιτρέπεται να του αφήσω αρνητική αφού η συναλλαγή "δεν ολοκληρώθηκε" !!!! Και φυσικά υπάρχει το Tracking number που αποδεικνύει αυτό που λέω...

Κακώς φίλε μου επρεπε να του τραβειξεις μια καρααρνητικη για να ενημερωθούν και οι υπολοιποι...

     Η έννοια της << μη ολοκληρωσης συναλλαγης>> ΔΕΝ νομιζω οτι περιλαμβανει αυτη την περιπτωση,,, Η αποστολη δεματος η πληρωμη ταχυδρομικων  και η υπαρξη  tracking number  ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ/ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ..... η μη παραλαβη της αντικαταβολης αποτελει αθετηση συμφωνιας...

     Απο την άλλη  πιστευω οτι ο όρος αυτος μπήκε για περιπτωσεις που πχ εγω άλλαξα γνωμη και δεν πουλαω το αντκειμενο ή πχ απο 3 το δίνω σε καποιον αλλον.... Μια τετοια περιπτωση είχα με εναν φιλο που ενω του έκλεισα CPU/memory  και θα επαιρνα την α΄΄η μερα το πρωι.... αυτος αποφασισε να τα δωσει καπου αλλου..... του έγραψα οτι το θεωρω κοροιδια ..αλλα βέβαια δεν πηρε αρνητικη αξιολογηση.. βαση του παραπανω σκεπτικου.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα ξεκινησει face to face καποιος που μενει επαρχια, οταν η μιση Ελλαδα ειναι στην Αθηνα?

ολα εχουν θετικα και αρνητικα.τα ζυγιζει κανεις και αποφασιζει.ειναι το ιδιο ακριβως που μερικα ατομα πιστευουν οτι βρηκαν μια ευκαιρεια και πανε και κανουν τραπεζικη καταθεση.απο εκει και περα αν ειναι να το στειλεις επαρχια περιμενε καποια προσφορα απο καποιον που εχει κριτικες.πρεπεει να τα ζυγισεις και να κρινεις.οπως εχω αρνηθει να στειλω αντικαταβολη για διαφορους λογους ετσι εχω φτασει και στο αντιθετο σημειο να στειλω σε χρηστη του ινσομνια το προιον επαρχια και μετα να μου κανει καταθεση τα λεφτα.εχει να κανει ποιος ειναι ο αλλος ποσο κανει αυτο που του στελνεις.η προτιμω να δωσω πχ κατι 5 ευρω πιο φτηνα σε καποιον face to face παρα να το στειλω αντικαταβολη.γιατι αν παει η αντικαταβολη και γυρισει σιγουρα θα στοιχισει περισσοτερα απο 10 ευρω.απλα θελει σκεψη το ολο πραγμα και οχι για να τελειωνουμε με την αγγελια στελνουμε /αγοραζουμε εετσι χυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα. εμενα  ενα γνωστο μελος απο εδω μεσα μου πουλησε κατι που υποτιθεται ειχε εγγυηση (πριν 6 μηνες) και τσεκαρα την αποδειξη με το eshop και ειχε κανει Photoshop στην αποδειξη. ηταν απο αλλο αντικειμενο.

 

που να τον κραξω αυτον? υπαρχει ειδικο section?  :-D

 

εν τω μεταξυ ενω παλια εγραφε πολυ εδω μεσα τωρα βλεπω εχει σιωπησει. μηπως εχει φαει ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...