Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

stormrain στο ένα συμφωνούμε :) στο άλλο το θεωρώ θέμα ηθικής (στο ότι εσύ το πουλάς 500), όπως υπάρχουν κανόνες στο Forum συμπεριφοράς (ηθικής) κτλ υποτίθεται ότι πρέπει να υπάρχει και προστασία σε ένα section με ανταλλαγές αντικειμένων.

Εάν λάβουμε στα υπόψη  το ΦΠΑ στην θεωρία ένα αντικείμενο που το πήρες 515, δεν θα πρέπει να το πουλήσεις αφαιρώντας το ΦΠΑ ; (διότι αυτός που θα το παραλάβει δεν θα έχει απόδειξη δική του).     

 

deesnider έλα Man λίγα λεπτά ακόμα διότι είσαι παλικάρι σπάνιο. Δεν θα πω ότι έχεις κόμπλεξ αλλά σίγουρα έχεις νεύρα και δεν νομίζω το ότι το forum είναι μέρος που πρέπει να τα ξεσπάς. Εκτός αυτού αναφέρεις εμένα ως ειρωνικό ενώ από την πρώτη σου απάντηση, που μιλάω με τον stormrain, συννενοούμαστε κομπλέ πετάγεσαι εσύ και γράφεις 

Τώρα που το σκέφτομαι ξανά όμως, ναι θα τσαντιστώ με τον πωλητή! Διότι μού κουράζει το δάχτυλο...

 

και στην συνέχεια στραβώνεις με το  Missing the point και λες περί Μανούλας. Σίγουρα την αυτοκριτική σου δεν την έκανες. 

Πάμε παρακάτω, εκτός του ότι παρεξήγησες το missing the point, διότι πες ότι δεν διατύπωσα κάτι εγώ όπως θα έπρεπε ή θεωρώ κάτι αυτονόητο, κάθομαι και σου απαντάω κομπλέ και σου εξηγώ διότι σίγουρα ξέρω ότι δεν έχεις μαντικές ικανότητες, μετά απαντάς με quotes για να βγει κάτι ή για να βγεις από πάνω;  

Άντε χαιρετίσματα τώρα, που νομίζεις ότι μπορείς και να ειρωνευτείς...

 

yeah! 

 

Μετά την απάντησή μου όμως, τα γυρίζεις και πλέον το πρόβλημά σου δεν είναι αυτό που είπες στα δύο προηγούμενα post σου, αλλά ότι:

 

Δεν γύρισα κάτι, θεωρώ δηλαδή πως είναι ΚΑΙ αυτό πρόβλημα. Δεν αναιρεί το ένα το άλλο, δεν είναι αντιφατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα γραφω εδω γιατι δε ξέρω που αλλού να ρωτήσω , είχα βάλει μια αγγελία για τηλέφωνο thl w9 και μετα απο αρκετές μέρες μου το ζητάει κάποιος με ξένο όνομα από Καναδά για ενα πελάτη του στην ...Νιγηρία . Μάλιστα προσφέρει και παραπάνω απο όσα ζητάω , θέλει φωτό και στοιχεία τραπεζας για κατάθεση .

εγώ του είπα μονο paypal και δε φαινεται να τον πειράζει .

Σας εχει τύχει κάτι ανάλογο ?

Που μπορει να στήσει απάτη?

Οποίος ξέρει η σκέφτεται κάποια πιθανή παγίδα ας βοηθήσει .

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωσοπικα δεν μου εχει τυχει κατι αναλογο , τωρα τι να πω μπορει απλα να μλκζεται ο τυπος , σαν κατι  ηλιθιους που σου στελνουν χιλια δυο πμ    και στο τελος δεν ξανα απαντανε ποτε.    απο την αλλη μπορει  να ειναι και το τυχερο σου..(ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΠΙΦΙΛΑΚΤΙΚΑ)  τωρα  οσο αφορα την απατη δεν ξερω τι να σκεφτω  , περναει απο το μυαλο μου και μια ακραια σκεψη  να   το χει καποιος..  να χακαρει  λογαριασμους  και να τραβαει λεφτα..   και χιλιες  δυο αλλες σκεψεις ..      που με οδηγουν στο συμπερασμα να σου πω και εγω    ΜΑΚΡΥΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρόκειται για ενα Μεταχειρισμένο - thl W9 κινέζικο

Περίεργο ..περίμενα ότι θα μου πείτε για επιδημία τέτοιων περιπτώσεων .

Εγώ πάλι σκέφτηκα μήπως έχουν τροπο να ξανά βρίσκουν τα data σου με κανά recovery ψάχνοντας κωδικούς απο προσωπικά δεδομένα ... Πολυ τραβηγμένο ..

Λέτε με paypal να κινδυνεύω πάλι απο κάτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω επίσης ότι μου γράφει στα αγγλικά και το μονο μέρος που το έχω δημπσιευσει ειναι εδω στο ινσομνια

Thanks για τις συμβουλές πορεία να χρειαστεί και σε κάποιον άλλο η περίπτωση μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γραφω εδω γιατι δε ξέρω που αλλού να ρωτήσω , είχα βάλει μια αγγελία για τηλέφωνο thl w9 και μετα απο αρκετές μέρες μου το ζητάει κάποιος με ξένο όνομα από Καναδά για ενα πελάτη του στην ...Νιγηρία . Μάλιστα προσφέρει και παραπάνω απο όσα ζητάω , θέλει φωτό και στοιχεία τραπεζας για κατάθεση .

εγώ του είπα μονο paypal και δε φαινεται να τον πειράζει .

Σας εχει τύχει κάτι ανάλογο ?

Που μπορει να στήσει απάτη?

Οποίος ξέρει η σκέφτεται κάποια πιθανή παγίδα ας βοηθήσει .

Ευχαριστω

 

Το τρίκ είναι ότι θα σε βάλει να το στείλεις σε άλλη διεύθυνση από τη δική του δηλωμένη στο paypal

(ο φιλος στον Καναδά και όχι η διεύθυνση του στη Νιγηρία)

Στη συνέχεια θα κάνει ‘με τον κανόνα’ refund από το PayPal

(αφού εσύ δεν θα έχεις στείλει τίποτα στην επίσημη δηλωμένη paypal διεύθυνση του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια από το topic  λοιπουν επιδεικτικα  οι αποψεις των moderators ... Θα περιμενα τον  paradwse ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΕΔΕΙΔΕΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΚΑΘΕ ΑΜΦΙΒΙΛΙΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ..... ΝΟΝΙΖΩ ΤΟΥ έχω κοινοποιήσει δυο τέτοιες περιπτωσεις και δεν εχω δει  καμμια αντιδραση... Πχ το να το παρει και να πει οτι δεν πληρούσε την περιγραφει του πωλητή να το συζητήσω ..ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ....... ΕΙΝΑΙ  ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ   ο (τύπος/τυποι) να κυκλοφορουν χωρίς ουτε μια  παρατητηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια από το topic  λοιπουν επιδεικτικα  οι αποψεις των moderators ... Θα περιμενα τον  paradwse ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΕΔΕΙΔΕΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΚΑΘΕ ΑΜΦΙΒΙΛΙΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΜΑ..... ΝΟΝΙΖΩ ΤΟΥ έχω κοινοποιήσει δυο τέτοιες περιπτωσεις και δεν εχω δει  καμμια αντιδραση... Πχ το να το παρει και να πει οτι δεν πληρούσε την περιγραφει του πωλητή να το συζητήσω ..ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ....... ΕΙΝΑΙ  ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ   ο (τύπος/τυποι) να κυκλοφορουν χωρίς ουτε μια  παρατητηση...

 

κανε του  αρνητικη αξιολογηση  ,   εαν σου κανει και αυτος τοτε πρεπει να ασχοληθουν και οι μοντς..... 

 

αλλα φοβομαστε να κανουμε και αρνητικη  γιατι θα απαντησει αναλογα και ο αλλος ,   και θα βγει και λαδι.... 

 

με αυτα να ασχοληθουν λιγο περισοτερο οι αγαπητοι μοντς.

 

να εκφρασω και  μια απορια σαν νεο μελος σχετικα  35 σελιδες τωρα   σε ολα αυτα που εχουμε γραψει οι insomniacs  , εχει γινει καποια αλαγη στης αγγελιες?    εαν ναι θα ηθελα να μου πει   καποιος  τι εχει αλαξει (γιατι πραγματικα δεν γνωριζω εαν εχει αλαξει κατι ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  εχει γινει καποια αλαγη στης αγγελιες?    εαν ναι θα ηθελα να μου πει   καποιος  τι εχει αλαξει (γιατι πραγματικα δεν γνωριζω εαν εχει αλαξει κατι ) 

 

H μονη αλλαγη που βλεπω εγω ειναι οτι την εκανες αλαγη (εις τριπλουν) :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  εχει γινει καποια αλαγη στης αγγελιες?    εαν ναι θα ηθελα να μου πει   καποιος  τι εχει αλαξει (γιατι πραγματικα δεν γνωριζω εαν εχει αλαξει κατι ) 

 

H μονη αλλαγη που βλεπω εγω ειναι οτι την εκανες αλαγη (εις τριπλουν) :D

Χαχα υσχει κατι ξεχνουσα συμπληρωνα και μου δημιουργηθηκε η απορια. Το καψα το μηχανημα λεμεε :-D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...