Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.insomnia.gr/classifieds/traders/54953-dellman/

Λοιπον για να μιλαμε με παραδειγματα.. χριστης dellman Παραγγελνει κατι ειναι διπλα μου ταυρο με εβαλε επειδη ...δεν ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΩ ..ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ....ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ 6€ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ..Οτυπος εχει φαει 2 αρνητικες εγινε αναφορα στον paredwse και βεβαια καμμια παρατηρηση...ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΕΡΩΤΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ BAN 2 MHNΩΝ στις αγγελιες θα ηταν υπερβολικο!!! Και ναι θα μου πειτε θα ανοιξει νεο λογαριασμο..ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ 0 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ Η ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/traders/54953-dellman/

Λοιπον για να μιλαμε με παραδειγματα.. χριστης dellman Παραγγελνει κατι ειναι διπλα μου ταυρο με εβαλε επειδη ...δεν ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΩ ..ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ....ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ 6€ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ..Οτυπος εχει φαει 2 αρνητικες εγινε αναφορα στον paredwse και βεβαια καμμια παρατηρηση...ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΕΡΩΤΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ BAN 2 MHNΩΝ στις αγγελιες θα ηταν υπερβολικο!!! Και ναι θα μου πειτε θα ανοιξει νεο λογαριασμο..ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ 0 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ Η ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ..

Αν και σε συμπονω σε αυτο που σου ετυχε,συγνωμη,αλλα εσυ φταις που δεχτηκες τους ορους του.Εγω δεν υπηρχε περιπτωση μια στο δις να ειναι στην ιδια πολη και να του το στειλω ταχυδρομικα πριν καταθεσει ολο το ποσο μαζι με τα ταχυδρομικα στον λογαριασμο μου.Δεν θα ηθελε? Ας πηγαινε αλλου να κανει εξυπναδες.

 

Η μονη περιπτωση θα ηταν αν ειχε πολλες θετικες και ουτε μια αρνητικη,τοτε ισως αλλα και παλι πολυ δυσκολα.Εσυ λες φιλε οτι ηδη ειχε αρνητικες,οποτε εκανες πατατα που του εστειλες.Να κοιταμε και τις δικες μας ευθυνες,για αυτο μαλλον εικαζω οτι δεν σου απαντησε ο Paredwse γιατι γκρινιαζεις χωρις να κανεις την αυτοκριτικη σου και γιατι προχωρησες σε συναλλαγη που ηταν επικινδυνη ευθυς εξαρχης.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου ειχε μια αρνητικη 13 'θετικες και ενα δυο ουδετρες απο καποιουςνπου δεν συμμετυχαν σε συναλλαγη και αιτιολογηθηκε οτι λογω εργασιας ερχεται αργα ενω του ειναι πιο ευκολο να περασεια πο ταχυδρομειο.....τι να κανω? Συνυπευθυνοτητα φιλε μου δεν μπορω να δεχθω ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ.. ΤΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΛΛΙΣΤΑ....ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΡΝ ΚΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ!!!! Μου εχει τυχει ουτε γατα ουτα ζημια....ΕΙΧΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ!..Αλλωστε δεν κανουμε και αγορα πωλησιες αυτοκηνιτων....Ενταξει το μετανοιωσε...ΔΕΝ ΠΡΝΟΥΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ...ΑΛΛΑ..ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕ!!!!!Αντε βγαλε ακρη......

Επεξ/σία από doctorC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρίκ είναι ότι θα σε βάλει να το στείλεις σε άλλη διεύθυνση από τη δική του δηλωμένη στο paypal

(ο φιλος στον Καναδά και όχι η διεύθυνση του στη Νιγηρία)

Στη συνέχεια θα κάνει ‘με τον κανόνα’ refund από το PayPal

(αφού εσύ δεν θα έχεις στείλει τίποτα στην επίσημη δηλωμένη paypal διεύθυνση του)

εβγαλα ακρη τελικα

 

http://the-colloquium.blogspot.gr/2009/04/nigerian-scams-buying-items-using-fake.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

TΤο διαβασα αλλά δεν καταλαβα τι έγινε ... Μηπως μπορεις να μας διαφωτισεις καπως περιληπτικα για να μην την πατησουμε και εμεις?

 

Υπάρχει συζήτηση για το συγκεκριμένο είδος απάτης σε αυτό το thread (όπου θα μεταφερθούν και τα σχετικά μηνύματα εντός της ημέρας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειχε μια αρνητικη 13 'θετικες και ενα δυο ουδετρες απο καποιουςνπου δεν συμμετυχαν σε συναλλαγη και αιτιολογηθηκε οτι λογω εργασιας ερχεται αργα ενω του ειναι πιο ευκολο να περασεια πο ταχυδρομειο.....τι να κανω? Συνυπευθυνοτητα φιλε μου δεν μπορω να δεχθω ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ.. ΤΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΛΛΙΣΤΑ....ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΡΝ ΚΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ!!!! Μου εχει τυχει ουτε γατα ουτα ζημια....ΕΙΧΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ!..Αλλωστε δεν κανουμε και αγορα πωλησιες αυτοκηνιτων....Ενταξει το μετανοιωσε...ΔΕΝ ΠΡΝΟΥΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ...ΑΛΛΑ..ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕ!!!!!Αντε βγαλε ακρη......

Στο αγόρασε τελικά;

 

 

Λοιπόν,απ' ό,τι έχω καταλάβει,όταν πρόκειται για "καλές τιμές",οι τυπάδες έχουν άκρες και με το που εμφανίζεται υποψήφιος πελάτης (ψιλοεμποράκια λέμε) τραινάρουν όσο μπορούν το είδος που πουλιέται,που ενδεχομένως να βγάλουν κανα ψιλό απ' τη μεταπώληση...

 

...ε,καμιά φορά "σκάει" πρόβλημα,δεν βγαίνουν οι ημερομηνίες ή ο πωλητής νοιώθει ότι "τον κρεμάνε" και αντιδρά αναλόγως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο αγόρασε τελικά;

 

 

Λοιπόν,απ' ό,τι έχω καταλάβει,όταν πρόκειται για "καλές τιμές",οι τυπάδες έχουν άκρες και με το που εμφανίζεται υποψήφιος πελάτης (ψιλοεμποράκια λέμε) τραινάρουν όσο μπορούν το είδος που πουλιέται,που ενδεχομένως να βγάλουν κανα ψιλό απ' τη μεταπώληση...

 

...ε,καμιά φορά "σκάει" πρόβλημα,δεν βγαίνουν οι ημερομηνίες ή ο πωλητής νοιώθει ότι "τον κρεμάνε" και αντιδρά αναλόγως.

ΟΧΙ φιλε μου ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ...... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ..ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ? Εμενα με τζαντιζει η εμμονη κάποιου στο να λεει ψέμματα Τι πιο ωραιο να πει φιλε μου το μετανιωσα .. μην το στελνεις....,

 

 

ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΡΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ  BLAXOS (ονομα και ππραγμα....._

http://www.insomnia.gr/user/106515-blaxos/

 

ζητα καριυλα agp  του προσφερω μια στα 15 και για να μην του βγουν ταμ εταφορικα  πολλα ( κανονικα 6 ευρω) του χρεωνω 3 και βγαινει 18 ευρω... ΜΕΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΔΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ 

ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΩΝ ΕΛΤΑ  ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΠΟΥ ΤΟ ΔΕΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΩΣ ΑΖΗΤΗΤΟ......

http://www.megafileupload.com/en/file/524491/blaxos-4-2014-pdf.html

Δικαιολογία ότι...δεν του ήρθε ειδιποιηση.... ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑς ΚΙΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ  ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ..

ΤΟΝ εκανα αναφορα στον paredwse.... ΚΑΙ μια και ποσταρε παραπανω ας βγει να μας πει αν σκοπευει να κανιε κατι...

Επεξ/σία από doctorC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ!:)Θέλω να ρωτήσω,έχω ανεβάσει μία αγγελία και καταλάθος πάτησα "κλείδωμα"...θα μπορέσω να την ξανανοίξω την ίδια και μετά από πόσες μέρες?Σας ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ! :)Θέλω να ρωτήσω,έχω ανεβάσει μία αγγελία και καταλάθος πάτησα "κλείδωμα"...θα μπορέσω να την ξανανοίξω την ίδια και μετά από πόσες μέρες?Σας ευχαριστώ! :)

Κάνε αναφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να προτείνω αν γίνεται να υπάρχει στην φόρμα της αγγελίας επιλογή για το μέρος που βρίσκεται το προιόν, πχ Πάτρα, καλαμάτα κλπ. Πολλοί που είμαστε απο επαρχία ψάχνουμε να βρούμε τι προσφέρεται κοντά μας. Εγώ ας πούμε κάνω αναζήτηση στις αγγελίες για "Πάτρα" και βλέπω τι παίζει στην πόλη μου. Τώρα που έχει και πρόβλημα στην αναζήτηση ψάχνομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ! :)Θέλω να ρωτήσω,έχω ανεβάσει μία αγγελία και καταλάθος πάτησα "κλείδωμα"...θα μπορέσω να την ξανανοίξω την ίδια και μετά από πόσες μέρες?Σας ευχαριστώ! :)

 

Δημιουργησε μια αλλη, πανομοιοτυπη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...