Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γράφω πρώτα εδώ, πριν υποβάλω ξεκάθαρη αρνητική αξιολόγηση. Αναφέρομαι σε αυτή την αγγελία : http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/motorolasmartphones/273604-motorola-moto-g-%CE%BC-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%B3%CE%BF%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-Στις2-5%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%BF-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%83/

/όπου είμαι ο αγοραστής, τα στοιχεία του οποίου έχασε ο πωλητής. Εν συντομία, 22/4 μετα από συνομιλία με τον πωλητή έκανα τραπεζική μεταφορά στο λογαριασμό που μου έδωσε, και περίμενα...και άρχισαν τα όργανα: 1) Χάνει τα στοιχεία μου. Του τα δίνω τηλεφωνικά και με μήνυμα.2) Με ενημερώνει στις 22/4 ότι το κινητό έχει ένα προβληματάκι και θα το πάει στο public για έλεγχο, καθότι δεν είναι σωστό να μου το δώσει έτσι. Παιρνούν οι μέρες και 24/4 τον ρωτάω τι έγινε(με μήνυμα, τηλέφωνο δεν σηκώνει) και μου απαντάει ότι 28 με 29/4  θα αποστείλει. 3) Στις 2/5 τον ρωτάω τι έγινε και μου απαντάει την επομένη( Σάββατο 3/5) ότι ο ίδιος ήταν στο Νοσοκομείο και ενδεχομένως θα κάνει αποστολή σήμερα, του εύχομαι περαστικά κι ότι περιμένω(όλα με μήνυμα). Δευτέρα (5/5) ρωτάω τι έγινε, χωρίς απάντηση. Τρίτη 6/5 στέλνω μήνυμα(καθότι κινητό δεν σηκώνει) ότι περιμένω ή το κινητό ή τα χρήματα πίσω. Μου απαντάει αμέσως ότι έχει δώσει το κινητό σε φίλο του να το στείλει κι ότι για τόσα χρήματα δεν τίθεται θέμα. Από τότε τίποτα. Τηλέφωνο δεν σηκώνει, ούτε έχω καμιά ειδοποίηση.

Όποιος δεν βαρέθηκε να διαβάσει το σεντόνι, ας πει τη γνώμη του. Έχουν περάσει 16 μέρες από τότε που έδωσα τα χρήματα και δεν  έχω πάρει τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μαλιστα προφανως σε δουλευει , πες του οτι εκτος απο την αρνητικη θα  στειλεις ολα  τα στοιχεια στην διοξ. ηλεκτρονικου εγγληματος για εξαπατση     εαν δεν σου γυρισει το ποσο πισω  (εδω που τα λεμε 130 ευρω σημερα δεν ειναι και λιγα..)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ελπίζω να διαβαστεί το θέμα κι από αυτόν που πρέπει.   :)

ελπίζω να βγάλεις ακρη.... Παντως και δυστυχως παντα ο  αγοραστης  σε τέτοιου τύπου αγγελίες εχει το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΡΙΣΚΟ...  γιατι ενώ ο πωλητής  μπορει να χάσει τα ταχυδρομικά ο αγοραστής είμε καταθεση σε τραπεζα είτε με αντικαταβολη (δεν εμποδιζει  τιποτα τον πωλητη να στειλει ... ενα αδειο κουτι..)  μπορεί να χάσει και ταχυδρομικα και κεφαλαιο....

Τελευταία για όσους έχουν λογαριασμους με ειδικές τιμές  σε ιδιωτικές  courrier ....  ανθεί και η αντικατααβολη  με διακαιωμα του αγοραστη να ανοίξει τι δεμα και να ελέξει το περιεχόμενο... το οποίο βέβαια περνάει την κατάσταση στο άλλο ακρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ελπίζω να διαβαστεί το θέμα κι από αυτόν που πρέπει.   :)

 

Τα εχεις τα στοιχεια του, που μενει, διευθυνση, κτλ? Εχω κατι γνωστους,, :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις τα στοιχεια του, που μενει, διευθυνση, κτλ? Εχω κατι γνωστους,, :devil:

Πως να τα έχει? Εχει ποτε ό  αγοραστής τα στοιχεια του πωλητη?  Το μονο που πρέπει να έχει είναι ενα ονομα και εναν τραπεζικό λογαριασμό.... αντιθετα ο πωλητής έχει τα στοιχεια του αγοραστή για να του <<στειλει>> το δεμα... 

Ο φίλος θελει αρνητική αξιολογηση και  επαφή με δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος  μηπως βγάλεις άκρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές μου έστειλε μήνυμα ότι έκανε αποστολή, αλλά δεν μου έδωσε αριθμό voucher. Ελπίζω να διάβασε εδώ και εν τέλει να πάρω κάτι στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να προτείνω στην κατηγορία Laptops να μπει μια ξεχωριστή κατηγορία για ανταλλακτικά/χαλασμένα laptops για να μπορούμε να βρίσκουμε ευκολότερα αυτό που ψάχνουμε. Οι μισές και πλέον αγγελίες αφορούν parts με αποτέλεσμα οι περισσότερες -κατά περίσταση- αγγελίες να μην ενδιαφέρουν αυτόν που ψάχνει είτε λαπτοπ είτε ανταλλακτικά.

 

Επίσης, αρκετές φορες χαλάει το pagination και εμφανίζονται μόνο 2-3 αγγελίες/σελίδα αντί του default αριθμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.εχω υποβαλλει μια αρνητικη αξιολογηση,δικαιολογημενα.λιγες ωρες μετα ομως,δεν υπαρχει απλα.γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.εχω υποβαλλει μια αρνητικη αξιολογηση,δικαιολογημενα.λιγες ωρες μετα ομως,δεν υπαρχει απλα.γινεται αυτο?

 

ειχε ολοκληρωθει η συναλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...