Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να εχουν κανει ψευτικα προφιλ, μπορει ομως να ειναι πραγματικες οι αξιολογησεις απο πολυαριθμους πραγματικους χρηστες! το θεμα δεν ειναι ομως στο αν καποιος ειναι απατεωνας αλλα στο πως θωρακιζει κανεις τον εαυτο του απο τον απατεωνα! οπως και να 'χει παντως ενα φορουμ δεν μπορει να αντικαθιστα την αυτοπροστασια των χρηστων και φυσικα δεν μπορει να προστατευει τους χρηστες του απο τα παντα! παντως η πραγματικοτητα ειναι οτι υπαρχουν χρηστες που ενδιαφερονται μονο για τις αγγελιες, δεν θα γραψουν κατι στο φορουμ και δεν θα ασχοληθουν με κατι αλλο! αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι απατεωνες! εγω προσωπικα ειμαι καθετα αντιθετος με την λογικη του για να αποφυγουμε τους κακους θα καψουμε και τους καλους! σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ειναι ποναει δοντι βγαζει ολοκληρη την οδοντοστοιχια! αλλα ποναει δοντι; μαθαινουμε γιατι πονεσε το δοντι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

:-D .

 

Οικονομικη κριση.Που ειναι οι καλες εποχες που παρακαλαγες να σου χαλασει κατι για να αναβαθμιστεις και στο πωλητη ελεγες απλα τυλιξε το μου ?  :P


 μου θυμιζει τις εποχες στο δισκαδικο της γειτονιας που εμπαινε ο αλλος ακουγε οτι βυνιλιο υπηρχε για 3 ωρες και στο τελος ελεγε καλημεραααα και εφευγε!

 

Φανταζεσαι ? Θελει να δοκιμασει καποιος μια καρτα γραφικων , την τεσταρει καμμια ωρα στο σπιτι του πωλητη ντε και καλα για ελεγχο καλης λειτουργιας και μετα..ευχαριστω θα το σκεφτω  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D .

 

Οικονομικη κριση.Που ειναι οι καλες εποχες που παρακαλαγες να σου χαλασει κατι για να αναβαθμιστεις και στο πωλητη ελεγες απλα τυλιξε το μου ?  :P

Φανταζεσαι ? Θελει να δοκιμασει καποιος μια καρτα γραφικων , την τεσταρει καμμια ωρα στο σπιτι του πωλητη ντε και καλα για ελεγχο καλης λειτουργιας και μετα..ευχαριστω θα το σκεφτω  :-D

Τωρα ειναι οι εποχες του "Γεια σας θελω 1 κιλο φετα" "ειναι 1 200 να το αφησω;" "ναι αστο και βαλε μου 1 κιλο φετα"!!!! :P

 

Το περιμενω να γινει απο κανεναν ληγμενο! παλι καλα που δεν ζητανε επιστροφη στις 15 ημερες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω συχνά στις αγγελίες άτομα με 0-10 ενεργά μηνύματα , σχετικά πρόσφατα γραμμένα και με μεγάλο πλήθος θετικών αξιολογήσεων. Ειναι άτομα που ενδιαφέρονται μόνο γιά αγοραπωλησίες - δεν ειναι κακό, ή πιθανώς βάζουν άλλους "φαντασματα" ή έχουν πολλούς λογαριασμούς, να τους κάνουν θετικές αξιολογήσεις γιά να τσιμπήσει κάποιος?

 

επειδη αγορασα προσφορα απο τετοιο μελος μπορω να σου πω οτι ηταν τελεια ολα!

 

Απλα αυτοι εχουν ακρες και αγοραζουν τα πραγματα φτηνοτερα ωστε να βγαζουν καποιο μικρο κερδος απο το καθε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω κατι παραξενο που ειδα...

 

Ο πωλητης ηταν ο.. Μanolitos7, με 8 θετικες και 1 δικη σου αρνητικη,  αξιολογησεις (απο 9 συναλλαγες).

 

Στην απαντητικη του αξιολογηση προς τα εσενα λεει οτι εχει:...

 

100% θετικο feedback σε 40+ πωλησεις (και σαν μελος vamvakoulas)  !!

 

Νομιζω απαγορευεται να εχουμε εδω μεσα δευτερους λογαριασμους, ομως ο φιλος απο πανω προδιδεται μονος του!...

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/542429-%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%B9/

 

Το μυνημα(αξιολογηση) του.. Μανολιτος (με τον δευτερο λογαριασμο που λεει οτι εχει..)

http://www.insomnia.gr/user/310982-ppo/?tab=classifieds

 

Επιτρεπονται οι δευτεροι λογαριασμοι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω εδω μονο ενα μοντ μπορει να απαντησει αλλα γενικα δεν θα επρεπε για λογους ευνοητους... καλα κανεις και το αναφερεις


Aυτο που με εκνευρίζει περισσότερο απ'ολα ειναι που δεν γράφουν περιοχή.

 

Αλλος δε γουστάρει αντικαταβολές, καταθέσεις, Αθήνες, Σαλονίκες, Πάτρες κτλ. Γράψε ευλογημένε που διάολο είναι το προϊον και τέλος.

 

+το δωρεάν που γράψατε πιο πάνω, αλλά και στη περιγραφή άνευ τιμής!

σωστος !!! ετσι γλιτωνεις χρονο 

 

η αγγελια πρεπει να εχει καποια στανταρ πραγματα.... τιτλος,περιγραφη, εγγυση, ποτε αγοραστηκε και περιοχη τιμη

 

αν μπορουσε καποιο μοντ να ασχοληθει να φτιαξει αυτα τα πεδια μεσα στις αγγελιες θα βοηθουσε στην εξοικονομηση και στον χασιμο χρονο καποιον μηνυματων μεταξυ πωλητη-αγοραστη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω εδω μονο ενα μοντ μπορει να απαντησει αλλα γενικα δεν θα επρεπε για λογους ευνοητους... καλα κανεις και το αναφερεις

σωστος !!! ετσι γλιτωνεις χρονο 

 

η αγγελια πρεπει να εχει καποια στανταρ πραγματα.... τιτλος,περιγραφη, εγγυση, ποτε αγοραστηκε και περιοχη τιμη

 

αν μπορουσε καποιο μοντ να ασχοληθει να φτιαξει αυτα τα πεδια μεσα στις αγγελιες θα βοηθουσε στην εξοικονομηση και στον χασιμο χρονο καποιον μηνυματων μεταξυ πωλητη-αγοραστη

 

 

Ετσι!!

 

Το   εχουμε   πει   αρκετες   φορες   κι  απ  οτι   φαινεται   το   θελουν   πολλοι   χρηστες.

να προσθεσω κατι παραξενο που ειδα...

 

Ο πωλητης ηταν ο.. Μanolitos7, με 8 θετικες και 1 δικη σου αρνητικη,  αξιολογησεις (απο 9 συναλλαγες).

 

Στην απαντητικη του αξιολογηση προς τα εσενα λεει οτι εχει:...

 

100% θετικο feedback σε 40+ πωλησεις (και σαν μελος vamvakoulas)  !!

 

Νομιζω απαγορευεται να εχουμε εδω μεσα δευτερους λογαριασμους, ομως ο φιλος απο πανω προδιδεται μονος του!...

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/542429-%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%B9/

 

Το μυνημα(αξιολογηση) του.. Μανολιτος (με τον δευτερο λογαριασμο που λεει οτι εχει..)

http://www.insomnia.gr/user/310982-ppo/?tab=classifieds

 

Επιτρεπονται οι δευτεροι λογαριασμοι;;

 

Ο  μανολιτος   μας   αφησε   χρονους...... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο  μανολιτος   μας   αφησε   χρονους...... :-D

 

Κριμα ρε.. τουλαχιστον πηγαν χαμενες μονο 9 απο τις 40+ αξιολογησεις του απ το αλλο προφιλ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω και τις 49 σελιδες για να δώ τι έχει ήδη συζήτηθει, έχω να προτείνω το εξής και αν έχει ήδη αναφερθεί pls μη βαράτε :blink:.

 

Eπείδη κάποια απο τα προβλήματα που ήδη αναφέρουν άλλα μέλη τα έχω συναντήσει και εγώ μήπως θα ήταν σοφο να επιτρέπεται μόνο η χρήση των αγγελιών από άτομα που έχουν ολοκληρωμένα προφίλ? ίσως και μία αλλαγή με πραγματικά στοιχεία μόνο για τις αγγελίες και προσβάσιμα μόνο απο τα άτομα που ενέργησαν πάνω σε κάποια αγγελία (κατανοώ ότι θέλει μελέτη και σχεδίαση αυτό που προτείνω).

 

Επίσης υπάρχουν αρκετές πλατφόρμες αγγελιών για χρήση σε forum που θα βοηθούσαν πραγματικά στην αντιμετώπιση κακόβουλων μελων/αγγελιών.

 

edit

μην ξεχάσω ότι και το σύστημα αξιολογήσεων θέλει ρετουσάρισμα, αρκετοί απο εμάς χάνουν αξιολογήσεις απο μέλη που απλά δεν τις κάνουν γιατι σε βλέπουν ανταγωνιστικά (προσωπική εμπειρία, εχω 11 αξιολογήσεις ενω θα έπρεπε να έχω πάνω απο 20, και όλοι λένε οτι θα την βάλουν και μετά απλά σε αγνοούν (και απο αγορές που έκανα και από πωλήσεις)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε βλεπουν ανταγωνιστικα , απλα βαριουνται.

Επισης πραγματικα στοιχεια σε forum ?

δεν μίλησα για το φορουμ, μιλάω καθαρά για τις αγγελίες και προσβάσιμα μόνο απο άτομα που θα έχουν ενεργό ρόλο στην εκάστοτε αγγελία (αγοραστης/πωλητης), εξου και το ότι θέλει μελέτη και σχεδίαση(ebay style maybe?).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημόσιος λιθοβολισμός σε όσους αναρτούν αγγελίες και δεν απαντούν σε μηνύματα που τις αφορούν. Κατανοητό ότι το αντικείμενο μπορεί να πουληθεί πολύ γρήγορα ορισμένες φορές(κλείδωσέ την αγγελία ρε άνθρωπε!!), αλλά μια απάντηση του στύλ("Φίλε το αντικείμενο πουλήθηκε, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον") δεν πιστεύω πως θα έβλαπτε κανέναν!

 

Αργύρης

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο σπαστικο ειναι να μην απαντουν ενω δεν εχει πουληθει αλλα προφανως δεν τους βολευεις ως αγοραστης.

 

Εχει τυχει κατα καιρους να βλεπω αγγελια, να στελνω μηνυμα χωρις να παρω απαντηση. Μετα απο 2-3 βδομαδες ξαναβλεπω την ιδια αγγελια σε νεα υποβολη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν δεν απανταει, αυτο λεει κατι περισσοτερο για τον χρηστη αυτον ως πωλητη. Καλο για σενα ειναι γιατι αποφευγεις τη συναλλαγη με καποιον που δεν εχει το common decency να σου πει ενα "Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε μου, αλλα πουληθηκε". 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...