Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματι   ετσι   και   χειροτερα.....

 

Υπαρχουν   αντικειμενα   μεταχειρισμενα   στην  τιμη   καινουργιου......

 

Και  χωρις   εγγυηση!!!!! :-)  :-D  :shock:  :cry:  :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν σε βλεπουν ανταγωνιστικα , απλα βαριουνται.

Επισης πραγματικα στοιχεια σε forum ?

Αυτό ακριβώς!! Βαριούνται να γράψουν 5 λέξεις!! Έλεος!! Ίσως εαν μετά απο αξιολόγηση του πωλητή προς τον αγοραστή, ο αγοραστής έχανε κάποια ''δικαιώματα'' (π.χ. πρόσβαση στις αγγελίες) μέχρι να κάνει κ αυτός μια αξιολόγηση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

 

Μιας και εγω δραστηριοποιουμαι κυριως στις αγγελιες (νταξ γραφω και καμια βλακειουλα που και που... :D) εχω να πω οτι δεν χρειαζεται και πολυ να πρηζουμε τους διαχειριστες για αυτες...

 

Ειναι ευθυνη του αγοραστη να κανει εναν ελεγχο αξιοπιστιας του πωλητη, εναν ελεγχο τιμων του προιοντος που θελει να αγορασει... Εναν ελεγχο γενικα...

 

Σημερα για παραδειγμα ρωταω εναν τυπο που πουλαγε κινεζικη ταμπλετα τιμη με λεει 200.. Με ενα πολυ γρηγορο ψαξιμο ειδα οτι πουλιεται καινουρια 132. Του το ανεφερα και δεν θελει να αλλαξει την τιμη... Εεε δεν θα αγορασω απο αυτον ρε αδερφε! Δεν χρειαζεται να χαλιεμαι και να γραφω αλλου...

 

Εχω καει απο αγγελιες, εχω γνωρισει και υπεροχα παιδια που δινανε διαμαντια σε καλες τιμες... Για ολα η ευθυνη βαρυνει εμενα παντως...

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω απο εμενα στην διαχειριστικη ομαδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω αγανακτησμένος καθώς αναγκάστηκα να στείλω p.m. σε πάνω από 20 άτομα ψάχοντας τις αγγελίες, για να τους ρωτήσω από ποια περιοχή είναι. Το αστείο είναι πως οι περισσότεροι δεν ήταν από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη αλλά παρόλα αυτά δεν φρόντισαν να γράψουν την περιοχή τους.

Όλο αυτό θα είχε αποφευθχεί αν υπήρχε η υποχρεωτική καταχώρηση περιοχής στις αγγελίες,
πράγμα που έχει ζτητηθεί εκατοντάδες φορές από δεκάδες μέλη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως   τοχουμε   χιλιοσυζητησει......

 

Επισης   και   την  τιμη   ωστε   να   ξερουμε   αν   πρεπει  ν  ασχοληθουμε   η   οχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως   τοχουμε   χιλιοσυζητησει......

 

Επισης   και   την  τιμη   ωστε   να   ξερουμε   αν   πρεπει  ν  ασχοληθουμε   η   οχι....

 

Πεδίο τιμής υπάρχει. Περιοχής δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεδίο τιμής υπάρχει. Περιοχής δεν υπάρχει.

 

Ναι  το  γνωριζω.

 

Απλα   λεω   αν  γινετε   να   μην   μπορει   ν  ανεβει   η   αγγελια   διχως   την   υποχρεωτικη   συμπληρωση   και  των   δυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι  το  γνωριζω.

 

Απλα   λεω   αν  γινετε   να   μην   μπορει   ν  ανεβει   η   αγγελια   διχως   την   υποχρεωτικη   συμπληρωση   και  των   δυο.

 

Σε αυτό δεν συμφωνώ γιατί κάποιος μπορεί να θέλει ανοιχτό πεδίο τιμής ώστε να του γίνουν προτάσεις. Γι αυτό εξάλλου υπάρχει και η επιλογή "επικοινωνία".

Το πεδίο περιοχής όμως είναι απαραίτητο. Κι απορώ πόσο γκασμάδες είναι ορισμένοι που είναι απο κάτι κατσικοχώρια αλλά στην αγγελία δεν γράφουν την περιοχή τους και πρέπει να τους ρωτάς.

 

Δεν βλέπω πάντως να αλλάζει μιας και έχει προταθεί πολλάκις και δεν μπορώ να μαντέψω και τον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. υποχρεωτικη καταχωρηση περιοχης ωστε να αποφευγουμε την ταλαιπωρια τον ερωτησεων ειδικα οταν μας ενδιαφερουν αρκετες αγγελιες πρεπει καθε φορα να ρωταμε τον καθενα ποια περιοχη ειναι
  2. να γινεται καποια πιο παλαια μελη η με περισσοτερα μηνυματα οποτε και πιο ενεργα να βαζουν περισσοτερες απο 2 αγγελιες ωστε να μην αναγκαζονται να εχουν 2 και 3 προφιλ πραγμα που βλεπω καθημερινα απο πολλους.εχουν 2-3-4 προφιλ μονο και μονο για να βαζουν αγγελιες.(εγω εχω 1 προφιλ και οταν θελω να πουλησω κανω υπομονη 7 μερες μεχρι να ειμαι ενεργος για αγγελιες και παλι αλλα οι περισσοτεροι δεν περιμενουν και φτιαχνουν ετσι ευκολα ενα προφιλ και εχει ο καθενας 3-4...)
  3. υπαρξη κουμπιου η κατι αλλο τελος παντων ωστε να δινεται η δυνατοτητα ''παζαρεματος'' σε μια τιμη που εχει βαλει ενα μελος.  π.χ μια μητρικη την εχει βαλει 100 ευρω ωστε να κανεις μια αντιπροταση στα 85 ευρω εσυ.και αν δεχεται να το κλεινεται και ολα καλα.ωστε να μην χρειαζονται τα μηνυματα και το πολυ μπλα μπλα για ενα πραγμα.αν θελει αποδεχεται την τιμη αν οχι τελειωσε το θεμα.βεβαια να υπαρχει και ενας περιορισμος.οχι να το εχει 100 ευρω και να του κανω προταση 10 ευρω να το δωσει.

πρεπει να σταματησει αυτο το φαινομενο δεν ξερω πως αλλα πρεπει να σταματησει με τις τιμες που ειτε ειναι υπερβολικες για κατι μεταχειρισμενο που το δινουν σε τιμη καινουργιου η σε κατι προιοντα που δεν κοιταει ο αλλος που δεν το δουλευει να παρει μερικα χρηματα και να το δωσει παρα κοιταει να το πουλησει και να βγαλει μηνιατικο απο κατι.οκ ξερουμε οι εποχη ειναι δυσκολη αλλα μερικοι το παρακανουν...αυτο ειναι πραγματι κατι πολυ ασχημο οταν βλεπεις αγγελιες σε ενα τετοιο τεχνολογικο site να προσπαθουν μερικοι να πιασουν ''κοροιδα'' απο ενα προιον που ειναι μεταχειρισμενο και το δινουν σε τιμη καινουργιου επειδη εχουν το κουτι και τα χαρτια.

πρεπει να καταλαβουν οτι απο την στιγμη που το ανοιξες και το κοιταξες θεωρειτε μεταχειρισμενο και ας μην το δουλεψες.ετσι ειναι το εμποριο.ισχυει για ολα τα πραγματα απο μια ram μεχρι ενα πανακριβο λαπτοπ.απο την στιμη που ανοιξες την συσκευασια εχασε την αξια του καινουργιου και σφραγισμενου.

απλος και κατανοητος-αγραφος κανονας.​ (εχω αγορασει και πουλησει παρα μα παρα πολλα αντικειμενα και απο ελλαδα και εξωτερικο και ημουν και υπαλληλος-υπευθυνος αποθηκης σε 2 μεγαλα μαγαζια τεχνολογιας εδω στην αθηνα οποτε ξερω πιστευω απο αγορες-πωλησεις τιμες κτλπ) ισως βεβαια να κανω σε καποια πραγματα λαθος η να τα βλεπω εγω στραβα οποτε παρακαλω να με διορθωσετε!

 

κατι ειναι καινουργιο μονο και εφοσον ειναι σφραγισμενο στην εργοστασιακη του συσκευασια και δεν εχει ανοιχτει ποτε!!

 

αυτα προς το παρον.δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες που υπαρχουν για τις αγγελιες που εχουν γραψει τα παιδια παντως σε γενικες γραμμες αν δεν εκλειναν κανα δυο σιτε με αγορες-πωλησεις δεν θα ειχε μαζευτει ολη αυτη η σαβουρα και κουτοπονηρια εδω μεσα. που ο αλλος εχει κατι καινουργιο 50 ευρω και βαζει το μεταχειρισμενο στα 49 ευρω και κατι αλλα παλαβα τετοια παραδειγματα......τελος παντων. συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα μου.

 

ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 2 καλά τα λες.

γιατι η υπαρξη ενος παιχνιδιου σε στυλ ''παζαρεματος'' δεν ειναι καλη:; σε ενα γνωστο site υπαρχει και ειναι πολυ καλο πιστευω γιατι μπορει και ο πωλητης να πει το οκ ενταξει ας το δωσω λιγο ποιο χαμηλα να το πουλησω και ο αγοραστης να νιωσει οκ οτι το πηρε λιγο πιο χαμηλα και κατι γλυτωσε.που διαφωνεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι η υπαρξη ενος παιχνιδιου σε στυλ ''παζαρεματος'' δεν ειναι καλη:; σε ενα γνωστο site υπαρχει και ειναι πολυ καλο πιστευω γιατι μπορει και ο πωλητης να πει το οκ ενταξει ας το δωσω λιγο ποιο χαμηλα να το πουλησω και ο αγοραστης να νιωσει οκ οτι το πηρε λιγο πιο χαμηλα και κατι γλυτωσε.που διαφωνεις;;

 

Εδώ δεν έχουμε τα βασικα...

Δεν λέω δεν είναι άσχημο αλλά είναι πολυτέλεια την στιγμή που λείπουν χαρακτηριστικά που καθιστούν το forum των αγγελιών δυσχρηστο.

 

Όσο για τα παράπονά σου για τις τιμές δεν έχουν νόημα. Ελεύθερη αγορά έχουμε, όποιος θέλει πουλάει ότι θέλει σε ότι τιμή θέλει και όποιος θέλει το αγοράζει ή το αγνοεί. Αν δεν αγοραστεί ο πωλητής είτε δεν θα το πουλήσει επειδή δεν θα θέλει είτε θα ρίξει την τιμή. Δεν καταλαβαίνω που κολλάς. Δεν θα ήταν σοβαρό να γίνονται συστάσεις για τις τιμές, έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ ελευθερη αγορα εχουμε αλλα αυτη η ασυδοσια στις τιμες ειναι εντελως εξωφρενικη.δεν μπορω να βλεπω καποιο μεταχειρισμενο να πωλειτε στην τιμη καινουργιου η και ποιο πανω ωστε να πιασει καποιον ''κοροιδο'' και να μην πω τιποτα.εννοειται συμφωνω οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει απλα εγω κολλαω οπως λες στο θεμα οτι μερικοι προσπαθουν να πιασουν κοροιδα απο την αγνοια μερικων χρηστων που δεν γνωριζουν τις τιμες η ποσο εχει ενα αντικειμενο.αυτο ειναι η αδικια.δεν μπορω οταν βλεπω μια αδικια η μια υπερβολη να μην την σχολιασω αρνητικα.ισως ειναι και στον ανθρωπο.βεβαια ξαναλεω οτι οκ εχεις δικιο σε αυτο οτι ο καθενας πουλαει οσο θελει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάνουμε προτάσεις όμως.
Γενικά κακό πράμα η κοροιδία κτλ αλλά ως πρόταση δεν στέκει οπότε εστιάζω και πάλι στα σημαντικά όπως η ύπαρξη πεδίου για τον τόπο μήπως και ακουστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να ακουστουμε..καλο για ολους θα ειναι.

πρεπει μερικα βασικα πραγματα στις αγγελιες να διορθωθουν.

 

ελπιζω με τον καιρο να γινουν ωστε να βελτιωθει προς το καλυτερο ο συγκεκριμενος τομεας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...