Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

OXI !! Εγω θα προτεινα να μειωθουν οι αγγελιες σε 1 την εβδομαδα δωρεαν και οποιος καιγεται η χρησιμοποιει την σελιδα για αγοραπωλησιες να πληρωνει μια συνδρομη ενος ''Χ'' ποσου με paypal για καθε εχτρα αγγελια ! ευχαριστω ..

Οι αγγελιες για μενα ειναι λαθος ετσι οπως το εχουν.

 

Επρεπε να ειχε περιορισμους οπως π.χ. 1 χρονο μελος +1κ ποστ για να μπορεις να βαλεις.

 

και θα επρεπε να ειχες 3-4αγγελιες ανα βδομαδα για πολλους λογους.

 

Οσο για την πληρωμη υπαρχουν αλλου ειδους προβληματα που δεν θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο. (φορολογικα σιγουρα,Βλεπε ricardo!)

Εντάξει πάντως επειδη ειμαι μέλος σε πολλα φόρουμ μουσικής κυρίως , ακομα και μεγάλα φόρουμ εξωτερικού και εσωτερικού , με τέτοιες συμπεριφορές εκδίκησης η και άνευ λόγου η εξέλιξη ηταν σε 2 χρονάκια μα ψάχνονται για άλλη δουλεια ! Το εχω δει ήδη 2 φορές ! Τα φόρουμ εχουν ήδη καποια κέρδη μεσα απο τις διαφημίσεις που προέρχεται απο Την επισκεψιμότητα ! Αμα ξενερώσεις τον κόσμο με τέτοιες πρακτικές μην φανταστείς οτι θα βάλει και τα κλάματα ! Υπάρχουν 1000δες φόρουμ που θα παει , η και νεα φορούμ που ανοίγουν και για μα σε προσελκύσουν σου δίνουν πολλα ! Εφοσον εδω για παράδειγμα εχει στηθεί μια καλη δουλεια , δεν βλέπω λογο να διώξει τον κόσμο με τέτοιες πρακτικές ! Και πίστεψε με οταν αρχίζουν τετοια σκεπτικά ειναι θεμα χρόνου η συρρίκνωση ! Με φιλική διάθεση τα λέω και με εκτίμηση σε όλο αυτο που εχουν κανει οι διαχειριστές του φόρουμ ! Αυτα ειναι γνωστά δεν το παίζω έξυπνος ! Σε ακολουθεί κόσμος ; Πρόσφερε και δεν θα χάσεις ! Όπως σας ειπα φόρουμ με χιλιάδες επισκέψεις καθημερινά οπου Ανέβαζες μια ερώτηση τωρα και σε δέκα λεπτά είχε παει στη δεύτερη σελίδα το θεμα σου , με τέτοιες πρακτικές κατέληξαν μα μενει το θεμα σου στην πρώτη σελίδα 2 βδομάδες ! Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εντάξει πάντως επειδη ειμαι μέλος σε πολλα φόρουμ μουσικής κυρίως , ακομα και μεγάλα φόρουμ εξωτερικού και εσωτερικού , με τέτοιες συμπεριφορές εκδίκησης η και άνευ λόγου η εξέλιξη ηταν σε 2 χρονάκια μα ψάχνονται για άλλη δουλεια ! Το εχω δει ήδη 2 φορές ! Τα φόρουμ εχουν ήδη καποια κέρδη μεσα απο τις διαφημίσεις που προέρχεται απο Την επισκεψιμότητα ! Αμα ξενερώσεις τον κόσμο με τέτοιες πρακτικές μην φανταστείς οτι θα βάλει και τα κλάματα ! Υπάρχουν 1000δες φόρουμ που θα παει , η και νεα φορούμ που ανοίγουν και για μα σε προσελκύσουν σου δίνουν πολλα ! Εφοσον εδω για παράδειγμα εχει στηθεί μια καλη δουλεια , δεν βλέπω λογο να διώξει τον κόσμο με τέτοιες πρακτικές ! Και πίστεψε με οταν αρχίζουν τετοια σκεπτικά ειναι θεμα χρόνου η συρρίκνωση ! Με φιλική διάθεση τα λέω και με εκτίμηση σε όλο αυτο που εχουν κανει οι διαχειριστές του φόρουμ ! Αυτα ειναι γνωστά δεν το παίζω έξυπνος ! Σε ακολουθεί κόσμος ; Πρόσφερε και δεν θα χάσεις ! Όπως σας ειπα φόρουμ με χιλιάδες επισκέψεις καθημερινά οπου Ανέβαζες μια ερώτηση τωρα και σε δέκα λεπτά είχε παει στη δεύτερη σελίδα το θεμα σου , με τέτοιες πρακτικές κατέληξαν μα μενει το θεμα σου στην πρώτη σελίδα 2 βδομάδες ! Sent from my iPhone using Insomnia

 

15 χρονια, λες το Insomnia να στηριζεται τοσο πολυ στις αγγελιες του ? ......  σαφως

 

υπαρχει ενα μεριδιο και σε αυτες, αλλα οχι τοσο μεγαλο οσο φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μπορούν να σου απαντήσουν οι διαχειριστές σε αυτο . Αλλα βαση της εμπειρίας μου απο αλλα φόρουμ θα πω οτι το 30% των μελών ειναι άνθρωποι που κυρίως ασχολούνται με τις αγγελειες ! Μπορεί να κάνω λαθος αν και εφοσον το ινσομνια λειτουργεί διαφορετικά απο τα περισσότερα φόρουμ . Οι αγγελειες πάντως συνήθως στα γνωστά φόρουμ παίζουν καθοριστικό ρολο . Ειμαι πολυ ψαγμένος σε αυτο το θεμα . Υπάρχουν φόρουμ που είχαν καλη επισκεψιμότητα , και καναν την εξυπνάδα να σπάσουν τις αγγελιες σε άλλο domain και το φόρουμ σε άλλο . Παράρτημα ομως το ενα του αλλού . Ξαφνικά είδα το φόρουμ να πεφτει 50% . Οι αγγελιες καθόλου ! Δεν θέλω να επιμείνω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου βάσει της εμπειρίας μου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι  αλλα   φορουμ   "εσπασαν"   για  να   πουληθουν   η  να   γινουν  επαγγελματικα   αλλα   ηδη   το  διαδικτυο   ηταν   στομωμενο   απο   δ  αυτα.....

Και   ειχαν  την   τυχη   του   ρικαρντο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ηθελα να πω και κατι ακομα απευθυνομενος αυτην την φορα στα μελη . Τελευταια λες και τους τραβαω σαν μαγνητης μου την πεφτουν στις αγγελειες μου κατι τυποι που μιλανε αγγλικα και παρεθετουν το γνωστο παραμυθι οτι θελουν να στειλω το item στην κορουλα τους στην Νιγηρια και οτι πληρωνουν και παραπανω χρηματα. Δεν το παιζω και παλι εξυπνος , απλα εφιστω την προσοχη οτι ολοι αυτοι ειναι απατεωνες , και δευτερον σας προτρεπω να το αναφερεται σε καποιον διαχειριστη ωστε να τους κανει ban απο το σαιτ. Υποθετω οτι αυτο το κανετε οι περισσοτεροι απλα το λεω μηπως και καποιος δεν το κανει. Να προστατευσουμε και κανενα πιο καλοπροαιρετο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ινσομνια προσφερει στον τομεα της πληροφορησης και καθιερωθηκε σαν το μεγαλυτερο τεχνολογικο site με καποια ποιοτικα κριτηρια,δεν ειναι γιουσουρουμ για να γινεται χαμος αγγελιων.Εξυπηρετηση κανει στα μελη του,απλα.Και 2 αγγελιες την εβδομαδα που επιτρεπει,για καποιον μη εμπορο,αλλα απλο χρηστη ειναι μια χαρα,δεν χρειαζεται περισσοτερο.

 

Οι εμποροι να πληρωσουν για να διαφημιστουν.

 

Επισης παιδια να γινει κατι με το αισχος των αγγελιων στα status που ουσιαστικα παρακαμπτουν το κανονικο section των αγγελιων!Εχει παραγινει το κακο.Να ληφθουν αυστηρα μετρα για τους χρηστες που επιμενουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ινσομνια προσφερει στον τομεα της πληροφορησης και καθιερωθηκε σαν το μεγαλυτερο τεχνολογικο site με καποια ποιοτικα κριτηρια,δεν ειναι γιουσουρουμ για να γινεται χαμος αγγελιων.Εξυπηρετηση κανει στα μελη του,απλα.Και 2 αγγελιες την εβδομαδα που επιτρεπει,για καποιον μη εμπορο,αλλα απλο χρηστη ειναι μια χαρα,δεν χρειαζεται περισσοτερο.

 

Οι εμποροι να πληρωσουν για να διαφημιστουν.

 

Επισης παιδια να γινει κατι με το αισχος των αγγελιων στα status που ουσιαστικα παρακαμπτουν το κανονικο section των αγγελιων!Εχει παραγινει το κακο.Να ληφθουν αυστηρα μετρα για τους χρηστες που επιμενουν.

Ακριβώς το insomnia.gr είναι forum απόψεων, προβλημάτων και νέων σε θέμα πληροφορικής αλλά το να δίνει την δυνατότητα στα μέλη να μπορούν να πουλήσουν –αγοράσουν μέσα από τις αγγελίες κάλο είναι  και κάποια άλλα forum με την ιδία ακριβώς θεματολογία δίνουν την δυνατότητα στα μέλη για αγγελίες απεριόριστες και να μπορούν να διαγραφούν και λύνει και το προβλήματα των status που όντως δημιουργεί προβλήματα αλλά όταν ο άλλος έχει ανάγκη τα χρήματα και πιστεύει πως έτσι μπορεί να επισπεύσει την πώληση του αντικείμενου δεν μπορείς να του πεις κάτι ο καθένας ανεβάζει ότι θέλει στα status όσο για το εάν το site είναι παζάρι ρίξε ματιά στα μέλη που είναι μόνο στις αγγελίες να δεις εάν έχουν έστω και ένα ενεργό θέμα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ρίξε ματιά στα μέλη που είναι μόνο στις αγγελίες να δεις εάν έχουν έστω και ένα ενεργό θέμα.  

Αυτο συμβαινει ακριβως γιατι το ινσομνια ειναι πλεον του δεοντος ελαστικο,ουσιαστικα η αναφορα σου ισχυροποιει το επιχειρημα μου.Εγω λοπον που το εψαξα εδω και 3 μερες αναλυτικα μπορω να σου παραθεσω δεκαδες λινκ ατομων που γραφονται στο ινσομνια και πριν περασει ενα 5αλεπτο αρχιζουν οχι μονο να βαζουν αγγελιες μεχρι τις 2 που επιτρεπεται αλλα και να σπαμαρουν τα status καθε 5 λεπτα.Ελλειψη μορφωσης ,ελλειψη αξιοπρεπειας και ευγενειας.Οταν γραφεσαι σε ενα site διαβαζεις τους κανονες του και τους τηρεις αλλιως πρεπει να διαγραφεσαι.

 

Τα προσωπικα τους οικονομικα προβληματα δεν ειναι ηθικη υποχρεωση του ινσομνια να τους τα λυσει,να βρουνε αλλο τροπο.Ηδη το site τους επιτρεπει να βαλουν 2 αγγελιες,μεχρι εκει. Δεν θα μας ζαλίζει τα ματια ο καθε ανοητος που ουτε καν τον ξερουμε και μηδενικη αξιοπιστια εχει,δεν εχει γραψει ουτε καν ενα μυνημα να βοηθησει η να πληροφορησει και παρολα αυτα εχει ισα δικαιωματα με μενα που ειμαι 9 χρονια εδω,εχω βοηθησει με χιλιαδες μυνηματα αλλα σεβομαι  τους κανονες και την αισθητικη του site!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν μπορω να καταχωρησω νεα αγγελια ,ενω υπαρχουν 2 παλαιες που ανανεωσα?

Ειναι λογικο να υπαρχει αυτος ο περιορισμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν μπορω να καταχωρησω νεα αγγελια ,ενω υπαρχουν 2 παλαιες που ανανεωσα?

Ειναι λογικο να υπαρχει αυτος ο περιορισμος?

Α. Όροι Χρήσης για την ενότητα των Αγγελιών http://www.insomnia.gr/forum-19/announcement-14-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-insomniagr/

1. Παρέχεται στα μέλη του insomnia.gr το δικαίωμα να δημοσιεύσουν δύο (2) αγγελίες ανά επτά (7) ημερολογιακές ημέρες - είτε αγγελίες Πώλησης είτε αγγελίες Ζήτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πάλι πόση ώρα και έχω στείλει PMs σε 800 άτομα επειδή δεν υπάρχει ένα πεδίο πόλης και ένα φίλτρο αναζήτησης με βάση την πόλη. Έχει προταθεί δεκάδες φορές εδώ και πάρα πολύ καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πάλι πόση ώρα και έχω στείλει PMs σε 800 άτομα επειδή δεν υπάρχει ένα πεδίο πόλης και ένα φίλτρο αναζήτησης με βάση την πόλη. Έχει προταθεί δεκάδες φορές εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

ναι επειδη υπαρχουν πολλα αλλα φιλτρα αναζητησης στις αγγελιες και το μονο που λειπει ειναι αυτο της πολης! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα απαντάνε στα PMs που έστειλα για να ρωτήσω την πόλη και όσα βολεύουν τελικά δεν θυμάμαι από ποια αγγελία είναι και ψάχνω να την ξαναβρω 800 ώρες.

Έχω φάει κανα 2ωρό και δεν είναι η πρώτη φορά, έχει καταντήσει γελοίο.

 

Αν το φίλτρο ή το πεδίο δεν είναι εφικτά για τεχνικούς λόγους ας εφαρμοστεί προσωρινά ή άλλη πρόταση που έχει γίνει:

Να μπει ένα κείμενο προτροπής προς τα μέλή όταν δημοσιεύουν μια αγγελία να γράφουν και την περιοχή τους. Δεν είναι μόνοι οι Αθηναίοι που δεν γράφουν. Έχω πετύχει περιπτώσεις από την Άνω τραχανοπλαγία που δεν αναφέρουν που βρίσκονται, οπότε αναγκάζεσαι να ρωτάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα απαντάνε στα PMs που έστειλα για να ρωτήσω την πόλη και όσα βολεύουν τελικά δεν θυμάμαι από ποια αγγελία είναι και ψάχνω να την ξαναβρω 800 ώρες.

Έχω φάει κανα 2ωρό και δεν είναι η πρώτη φορά, έχει καταντήσει γελοίο.

 

Μπορεις να τους λες "θυμισες μου, για ποια αγγελια μιλαμε", ωστε να μην ψαχνεις με τις ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...