Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι από 2 ή περισσότερα άτομα στο ίδιο PC [couch, co-op, vs, split screen]


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Helloz,

 

Πριν 2 μέρες αγόρασα το "WiFi" που έχει μέσα το XBOX 360, το οποίο σε range 10 μέτρων μπορεί να αναγνωρίζει στο PC όλα τα Gamepads, Joysticks, Headgears κτλπ του XBOX 360.. Ήδη πήρα Gamepad XBOX και είναι άψογο στη χρήση.

 

Μετά σκέφτηκα, ΑΝ έπαιρνα τους φίλους μου που έχουν XBOX 360 Controllers και ερχόμασταν εδώ.. υπάρχουν ενδιαφέρον τίτλοι που (όπως στις παιχνιδομηχανές) χωρίζουν την οθόνη στα 2/3/4 και μπορούν να παίζουν πολλοί Players ταυτόχρονα? :rolleyes:

 

It'd be fun.. :P

 

Split-screen multiplayer ψάχνω. Όχι απλά Multiplayer.. και ας παίζονται με ότι νάνε..

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς απο fps δεν νομίζω να υπάρχει κάτι στο PC.

Γενικά νομίζω το Grid και το Dirt υποστηρίζουν διπλό παιχνίδι.

 

Επίσης δοκίμασε το NBA 2k9, μετράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα..

 

Το Grid είχε πολύ low Resolution στην 22άρα μου, αλλά και Quality. Ενώ το Racing style ήταν γουστόζικο, το πως φαινόταν με χαλούσε..

 

Το DiRT παραείναι off-road για μένα..

 

Το NBA 2k9 το παρήγγειλα. :-)

 

Τα παιχνίδια αυτά που ψάχνω ονομάζονται Split-Screen Multiplayer Games, και δυστυχώς δεν βρήκα πολλά..

 

Worms λέγανε (το παίζω που και που ήδη), ποδοσφαιράκια (μοιράζονται οι παίκτες την ίδια οθόνη), Serious Sams (τα οποία είναι too old σε grafics λογικά..).

 

Κανείς δεν γνωρίζει άλλο..? :-(

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Swat4 είναι παιχνίδι του 2005..

 

Τώρα μόλις παράτησα το θεματάκι του Hack στο L4D.. Θα ήταν φανταστικό Split-screen, αλλά είμαι άτυχη γιατί δεν μπορείς να κάνεις το κόλπο με Wireless XBOX Controller. (δεν βρήκα τρόπο να γίνω Player 2, πράγμα που δεν με αφήνει να συνεχίσω το Guide με τίποτα :-()

 

Θα δω και αυτό το Kane & Lynch.

 

Ευχαριστώ!

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι..

 

Split-screen multiplayer ψάχνω. Όχι απλά Multiplayer.. και ας παίζονται με ότι νάνε..

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Bionic Commando που βγήκε πέρσυ ή αρχές τις χρονιάς (δεν θυμάμαι καλά :P)

 

Θα το κοιτάξω. :-)

 

Koritsi_Gia_PC, δες αυτό το site και επέλεξε. ;)

 

Μωρή παιχτούρα τι Site ανίχνευσες?! :P

 

OMG.. Έκλεισες το Topic με χρυσή κλειδαριά καμάρι μου..

 

(Καλά το Dynasty Warriors 6 υπήρχε για PC?! Had no idea..!)

 

Είμαι κομπλέ παίδες! Χίλια ευχαριστώ! ;)

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

 

Μα ρε συ, για χρόνια είμαστε στο ψάξιμο, μπας και τελικά βγει κάτι καλό.

 

Το Lord of the Rings: The Return of the King ήταν μεγάλο co op κάψιμο (χωρίς split screen), όπως και το Marvel Ultimate Alliance (αν θυμάμαι καλά :-)).

 

Και αυτό το site, κάποια παλιά δεν τα έχει, αν και είναι σίγουρα τρομερή πηγή, μιας και έχει μπόλικα μαζεμένα και είναι up to date.

 

Αλλά με το σταγονόμετρο βγαίνουν ρε γμτ :-(

 

(το Dynasty το έβγαλα στο 5λεπτο, σε προειδοποίησα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το έβγαλες?

 

Το έχω παίξει ρε c.. Ξέρω πως είναι.. Η παρέα μου είναι πωρωμένη :P

 

Εκτός αν ΔΕΝ είναι πιστό αντίγραφο με του PS3..

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, μου φάνηκε πολύ, πολύ μέτρια η έκδοση για PC (δεν ξέρω αν ήταν έτσι κι αυτή των PS3/XBOX360, δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα - καμία σχέση πάντως το Dynasty πχ με το Devil May Cry 4 που βγήκε)...

 

Καλά, εννοείται, δοκιμάστε το όμως, δεν σημαίνει ότι και ντε και καλά θα είναι όπως τα λέω, άσε που ίσως στο coop, να έχει πλάκα όπως και να έχει :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...