Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι από 2 ή περισσότερα άτομα στο ίδιο PC [couch, co-op, vs, split screen]


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω πολυ παιδια καποια τα παιζω ηδη που προτεινατε και ειναι τρομερα και το co optimus πολυ καλο σαιτευχαριστω κα παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το saints 3 thanx τωρα τελευταια δοκιμασα το emulator toy sony 2 και δουλευει αρκετα καλυτερα και περισσοτερα παιχνιδια ειναι συμβατα ,εχει λοιπον αρκετα καλα сo-op kai party games crash ta crash team racing kai alla fysika απλως θελει καλο cpu αλλα κατα τα αλλα εναι αρκετα καλο ενα αλλο ωραιο сo-op gia pc eina to f1 race stars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα σας φιλοι μου,

ψαχνω να βρω εδω και καιρο ενα καλο game για υπολογιστη να μπορω να παιζω στις ελευθερες ωρες μου μαζι με την κοπελα μου...Οπως καταλαβαινεται..οχι fifa και racing παιχνιδια...Ψαχνω κανα καλο με περιπετεια και να μπορει να παιζεται σε splitscreen ή σε συνεργασια(στην ιδια οθονη να δειχνει και τους δυο).Εχω βρει κατι... παιχνιδακια...τα οποια ειναι ''αθλια'' σε γραφικα σα να παιζω σε PS1 !! Ψαχνω καποιο καλο λοιπον να περναμε την ωρα μας..Αν εχετε καποιο να προτεινεται θα σας ειμαι ευγνωμων !!

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σας φιλοι μου,

ψαχνω να βρω εδω και καιρο ενα καλο game για υπολογιστη να μπορω να παιζω στις ελευθερες ωρες μου μαζι με την κοπελα μου...Οπως καταλαβαινεται..οχι fifa και racing παιχνιδια...Ψαχνω κανα καλο με περιπετεια και να μπορει να παιζεται σε splitscreen ή σε συνεργασια(στην ιδια οθονη να δειχνει και τους δυο).Εχω βρει κατι... παιχνιδακια...τα οποια ειναι ''αθλια'' σε γραφικα σα να παιζω σε PS1 !! Ψαχνω καποιο καλο λοιπον να περναμε την ωρα μας..Αν εχετε καποιο να προτεινεται θα σας ειμαι ευγνωμων !!

Ευχαριστω

ψάξε το rayman legends φίλε !! θα διασκεσετε πολυ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

παιχνιδακια local co-op πλατφορμα κοιτας, κοιτα και στην αντιστοιχη κατηγορια στο steam.

οπως εγραψε και ο φιλος επανω  τα Rayman ειναι ωραια local co-op

και το Origin και το τελευταιο Legend.

επισης κοιτα τα καταπληκτικα Τrine 1 & 2.

επισης εγω στην συλλογη μου local co-op εχω ευχαριστηθει και το sacred citadel.

οσο για αυτο που λες για τα γραφικα ειμαι αντιθετος καθως ακομα και σημερα απο τα αγαπημενα μου local co-op games ειναι τα Donkey Kong Country απο 1,2 & 3 στο snes που ουτε για πλακα δεν εχουνε γραφικα ps1.

κατεβασε τα με ενα emulator το αξιζουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλημέρα δεν ξέρω αν έχουν κάποια "ειδική" ονομασία ,ψάχνω παιχνίδια που να μπορόυν να παίξουν 2 άτομα σε 1 pc... π.χ pro αλλα όχι αναγκαστικά αθλητικά games. αν μπορείτε προτείνετε μου κάποια .

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hotseat games λέγονται(ψάξε και google αν βαριέσαι εδώ να περιμένεις),αλλά πρέπει να πεις και τι είδους σας αρέσουν αφού υπάρχουν πάρα πολλά.

Από τα καλύτερα πάντως θα βρεις στο mame αλλά είναι μόνο απλά παιχνιδάκια για να περνάει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε αυτό το wiki έχει μια αρκετά αναλυτική λίστα, και κατηγοριοποίηση των local (non-LAN) multiplayer games (co-op, vs, split screen, shared screen)

Πρέπει να ενημερώνεται ακόμα (αλλά δεν είμαι σίγουρος για το κατα πόσο πλήρης είναι)

 

http://pcgamingwiki.com/wiki/The_Big_List_of_Local_Multiplayer_Games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για την συνένωση του θέματος η αλήθεια είναι δεν έκανα τον κόπο να ψάξω γιατί δεν φαντάστηκα ότι έψαχνε και άλλος κατι τέτοιο. θα τα κοιτάξω το απόγευμα η το σκ ενα ενα ευχαριστώ και πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...