Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι από 2 ή περισσότερα άτομα στο ίδιο PC [couch, co-op, vs, split screen]


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά,

 

προσπαθώ να βρω κανένα αξιόλογο παιχνίδι με cooperative mode σαν τα παρακάτω που να παίζεται με χειριστήρια σε ίδια οθόνη.

 

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει και μου άρεσαν τα:

 

Trine 2

Broforce

Binding of Isaac

Shank I και II

 

Τι έχετε να προτείνεται σε παρόμοιο στυλ με τα παραπάνω που να έχουν καλή υποστήριξη χειριστηρίου?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά που έχω παίξει και θεωρώ πώς είναι καλά ειδικά για co-op sessions:

 

FORCED

TowerFall Ascension

Double Dragon Neon

Keep talking and nobody explodes

Magicka 1 + 2

Όλα τα LEGO

Overcooked

 

To keep talking δεν είναι co-op με τον κλασσικό τρόπο που σκέφτεται κανείς, αφού ένας παίκτης δεν κοιτάζει ποτέ

την οθόνη, αλλά είναι συνεργατικό παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ψάχνω pc games που παίζονται διπλά με joysticks...

 

Καλησπέρα,

 

ξέθαψα κάποια παλιά joysticks που είχα πάρει εγώ και ο αδερφός μου για να παίζουμε διπλά παιχνίδια στον υπολογιστή.

 

Ήθελα να ρωτήσω, ξέρει κανείς κάποια παιχνίδια που παίζουν με αυτό τον τρόπο. Δεν με νοιάζει να είναι καινούργια. Εάν είναι και τρομακτικό ακόμα καλύτερα. Γνωρίζω πως υπάρχει έλλειψη τέτοιων παιχνιδιών, απλά θέλω να δω μήπως υπάρχει κάποιο που μας έχει ξεφύγει.

 

Έχουμε παίξει στον παρελθόν:

Obscure

Obscure 2

Spider-Man Friend or Foe

X-Men Legends 2

Marvel Ultimate Alliance

Marvel Ultimate Alliance 2

Δεν μου έρχεται κάποιο άλλο...

 

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω, τι παίζει με τη δόνηση των joysticks και τα windows 10; Το κουμπί της δόνησης δουλεύει κανονικά αλλά στο παιχνίδι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ στο Co-Optimus για διάφορα παιχνίδια που έχουν co-op (το έχω φιλτράρει να δείχνει για shared screen, τουλάχιστον 2 παίκτες, PC αλλά μπορείς να παίξεις με τα φίλτρα για να βρεις κάτι στα μέτρα σου). Δεν ξέρω αν όλα υποστηρίζουν joystick, αλλά όλο και κάτι θα βρεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω τα φώτα σας για κάνα παιχνίδι για διπλό από έναν υπολογιστή. Διαθέτουμε χειριστήρια επίσης. Αγαπημένα τύπου Μάριο καρτ αλλά και ότι άλλο νάνε . Ευχαριστώ

 

Κάνα καλό παιχνίδι για δύο άτομα παίδες; Στο ίδιο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...
4 ώρες πριν, arsenal είπε

Παιδιά κανένα καλό παιχνίδια που παίζεται στον ίδιο υπολογιστή από δυο άτομα?

Αν θελεις να παιξεις με κανα φιλο σου κατι με περισσοτερη δραση παιξε κανα ARPG του στυλ Victor Vran, Magicka και Forced.

Εγω παντως εχω παιξει με την κοπελα μου καποια Lego, το Overcooked (πολυ γελιο), το Lovers in a Dangerous Spacetime (επισης πολυ καλο) και το Battleblock Theatre.

Τσεκαρε τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, arsenal είπε

Παιδιά κανένα καλό παιχνίδια που παίζεται στον ίδιο υπολογιστή από δυο άτομα?

 

Worms πάνω απ'όλα, αλλά αν δεν ξέρουμε τα γούστα των δύο ατόμων δύσκολο. Υπάρχουν πολλές προτάσεις στις πίσω σελίδες πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FIFA/PES split-screen / coop

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να παίξω ένα από τα ποδοσφαιράκια αυτά με το γιο μου, είτε σε LAN είτε σε split screen, δύο εναντίον του Η/Υ. Ποιο από τα δύο υποστηρίζει κάτι τέτοιο; Παρένθεση: πρέπει να είναι έκδοση από το 2016 και πριν καθώς το πισί του μικρού δεν υποστηρίζει τα νεώτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...