Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι από 2 ή περισσότερα άτομα στο ίδιο PC [couch, co-op, vs, split screen]


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά ψάχνω κάτι ανάλαφρο!

 

Εκτός απο Mega Drive Classics τότε, ξεκίνα με Castle Crashers ή Rayman Origin - είναι και τα δύο σχεδιασμένα γύρω απο το co-op κυρίως (και ειδικά το Rayman είναι φτιαγμένο ώστε να μην φέρνει σε αντιπαράθεση τους παίκτες :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια σορρυ για το hijack, ανακαλυψα μολις τωρα το wii emulator!

εχω ενα λαπτοπ που εχει bt αμα αγωρασω ενα wii remote θα παιζω κανονικα?

τα παιχνιδια θα τα σηκωνει? το λαπτοπ ειναι το dell inspiron 7750 special edition,θα τρεχουν ολα νορμαλ χωρις κολληματα,μην αγωραζω τσαμπα το remote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ για το hijack, ανακαλυψα μολις τωρα το wii emulator!

εχω ενα λαπτοπ που εχει bt αμα αγωρασω ενα wii remote θα παιζω κανονικα?

τα παιχνιδια θα τα σηκωνει? το λαπτοπ ειναι το dell inspiron 7750 special edition,θα τρεχουν ολα νορμαλ χωρις κολληματα,μην αγωραζω τσαμπα το remote

E δοκίμασε πρώτα χωρίς το remote,μόνο με το πληκτρολόγιο απλά για να δεις πως πηγαίνει...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E δοκίμασε πρώτα χωρίς το remote,μόνο με το πληκτρολόγιο απλά για να δεις πως πηγαίνει...

α μπορω να παιξω χωρις το remote?

νομιζα οτι ηθελε οπωσδηποτε το χειριστηριο του ωστε να παιξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποια σίγουρα θα το χρειαστείς,αν θες να παίξεις σαν άνθρωπος,π.χ. άλλο να κουνάς το remote και άλλο να ψάχνεις που είναι τα κουμπιά για το «κούνημα» ,βέβαια όλα συνήθειο είναι οπότε όπως βολεύεται ο κάθε ένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους,

 

το σύστημα είναι αυτό της υπογραφής μου, και όπως λέει και ο τίτλος, ψάχνω για παιχνίδι/α που να παίζονται με 2 άτομα ταυτόχρονα. Κάτι διασκεδαστικό, να βάλω πάνω 2 χειριστήρια, για να μπορώ να παίζω με την φίλη μου καμιά φορά να γελάμε.

 

Έχετε κάτι στο μυαλό σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είδους παιχνίδια ; το μηχανημα σου αντεχει μια χαρα να παιξει παιχνίδια . Τι όμως ; αλλοι διασκεδαζουν με τα ΜΑΜΕ και αλλοι με το wow ...! Τι ειδος σας αρεσει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι είδους παιχνίδια ; το μηχανημα σου αντεχει μια χαρα να παιξει παιχνίδια . Τι όμως ; αλλοι διασκεδαζουν με τα ΜΑΜΕ και αλλοι με το wow ...! Τι ειδος σας αρεσει ;

Απ οτι καταλαβα, θελει παιχνιδια που εχουν δυνατοτητα Couch Co-Op, δες τα LEGO ή διαφορα αθλητικα παιχνιδια, πχ Virtua Tennis.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βγει τόσα πολλά που πραγματικά δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε έτσι απλά.

 

Worms είναι κλασσική επιλογή για VS.

 

Trine 1 - 2 για puzzle adventure

 

Ας προτείνουν και άλλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trine 1+2, Rayman Origins, Rayman Legends, Renegade Ops, Gatling Gears από αυτά που έχω δοκιμάσει.

 

Περισσότερες ιδέες θα βρεις εδώ:

http://www.co-optimus.com/system/4/pc.html

 

Επίσης άπειρα παιχνίδια μέσω του MAME.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο ότι δεν ήμουν καθόλου σαφής, αλλά πραγματικά δεν είχα τίποτα συγκεκριμένο στο μυαλό μου. Απλά όπως είπα αρχικά, και σωστά καταλάβατε κι εσείς, κάτι που να παίζετε 2πλο και να έχει χαβαλέ.

 

Το μόνο που έχω δει από κοντά και μπορώ να σας φέρω ένα παράδειγμα, είναι το Toy Story 3.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μου δώσατε αρκετές ιδέες για να κοιτάξω και για να ψάξω περισσότερο. Ειδικά το τελευταίο link, πιστεύω θα με βοηθήσει αρκετά.

 

Καλή συνέχεια από μένα, και αν βρω πραγματικά κάτι που να αξίζει και δω ότι μας αρέσει, θα σας πω την γνώμη μου.

 

Thanks all!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...