Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταστείτε τωρα τον διαδοχο του t100, με cherry trail επανω (14nm και επιπλέον βελτιωσεις) 4GB ram και την HD gen8 με 16 unified shaders, όλα αυτά μεσα σε 64bit os..... :-D

Ειπε κανεις με ipad ή android ταμπλετα κατι....???

Στην πραγματικότητα ούτε τώρα μπορεί να πει κάτι... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλό αλλά πότε????

Θα βγει σύντομα asus t200 με bay trail atom πάλι λίγο καλύτερο CPU παραπάνω ghz μάλλον πάλι 2gb ram win 8.1 την ίδια ανάλυση απο ότι φαίνεται. Αλλά στοιχεία δεν είναι γνωστά, αλλά αν έβαζαν και κανά USB παραπάνω δεν θα με χαλούσε.

 

Αυτό επίσης που θα έχει ενδιαφέρον θα είναι το thinkpad 10 Lenovo, θα βγει με μεγαλύτερη ανάλυση και σε 2 εκδόσεις 2gb ram 64gb και 4gb 128gb. Το 2ο θα ξεφεύγει πολύ απο την τομή των asus, για να δούμε το πρώτο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μιλαω για την επομενη γενια. Ότι και να βγει τωρα παλι με τα ιδια specs και απλα καποιες μικροβελτιωσεις, δεν είναι λογος για να πουλησω το t100 και να παρω παλι πανω κατω το ιδιο. Τα καλυτερα ερχονται λοιπον :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ψαχνω και για ενα ασυρματο Bluetooth ποντικι..

Microsoft ή Logitech..

εχει παρει κανεις; δεν με ενδιαφερει να ειναι μικρου μεγεθους.. προτιμω το κανονικο..

αυτο τι λεει; κανει δουλεια η επιφανεια αφης; αξιζει γενικοτερα;

MICROSOFT SCULPT TOUCH MOUSE

 

 

Επισης θελω και ενα USB hub..

αυτο που εχει και microUSB εκτος απο τη κανονικη;

KALLIN USB-HUB WITH MICRO-USB CONNECTOR

ή αυτο που φαινεται να ειναι λιγο καλυτερο;

HAMA 39776 USB 2.0 HUB 1:4 BUS POWERED

usb2 ειναι αυτα..

 

καμια γνωμη γι αυτα;

για το ποντικι ειδα οτι παιζει κατα καιρους προσφορα στα 19€ ενω τωρα ειναι στα 36.. ισως περιμενω λιγο..δεν με καιει αμεσα..

 

Το παρελαβα τωρα το πρωι απο You.. ειχαν αμεσα διαθεσιμο και σε λιγοτερο απο 24ωρες το εχω στα χερια μου. Παντως αν και το You μου δινει 2 χρονια εγγυηση, το αυτοκολλητο πανω στο ταμπλετ λεει 12Μ... δεν ξερω τι παιζει τελικα με αυτη την ιστορια.

 

Μια ερωτηση.. στις οδηγιες λεει να το συνδεσω πρωτα στο πληκτρολογιο και μετα να το φορτισω 8 ωρες.. δεν το συνδεσα και απλως εβαλα στην πριζα μονο το ταμπλετ.. δεν πιστευω να κανει καμια διαφορα ε; δεν μου φαινεται λογικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια γνωμη γι αυτα;

για το ποντικι ειδα οτι παιζει κατα καιρους προσφορα στα 19€ ενω τωρα ειναι στα 36.. ισως περιμενω λιγο..δεν με καιει αμεσα..

 

Το παρελαβα τωρα το πρωι απο You.. ειχαν αμεσα διαθεσιμο και σε λιγοτερο απο 24ωρες το εχω στα χερια μου. Παντως αν και το You μου δινει 2 χρονια εγγυηση, το αυτοκολλητο πανω στο ταμπλετ λεει 12Μ... δεν ξερω τι παιζει τελικα με αυτη την ιστορια.

 

Μια ερωτηση.. στις οδηγιες λεει να το συνδεσω πρωτα στο πληκτρολογιο και μετα να το φορτισω 8 ωρες.. δεν το συνδεσα και απλως εβαλα στην πριζα μονο το ταμπλετ.. δεν πιστευω να κανει καμια διαφορα ε; δεν μου φαινεται λογικο

Αφού το έκανες που το έκανες γιατί δεν έβαζες και το πληκτρολόγιο να μην έχεις την αμφιβολία? :P Δε νομίζω ότι κάνει κάποια διαφορά, όλα στο tablet είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το έκανες που το έκανες γιατί δεν έβαζες και το πληκτρολόγιο να μην έχεις την αμφιβολία? :P Δε νομίζω ότι κάνει κάποια διαφορά, όλα στο tablet είναι

 

το ειχα βαλει πριν ανοιξω τις οδηγιες.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια γνωμη γι αυτα;

για το ποντικι ειδα οτι παιζει κατα καιρους προσφορα στα 19€ ενω τωρα ειναι στα 36.. ισως περιμενω λιγο..δεν με καιει αμεσα..

 

To ποντικι αυτο το ειχα παρει τοτε στα €18 αν θυμαμαι καλα.... στα 36 ειναι ακριβο!

Κατα τη γνωμη μου αξιζει, εχει καλο μεγεθος και το touch συνηθιζεται.

Προσωπικα με βολεψε και το εχω δουλεψει με το Τ100 χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για bluetooth ποντικι ,δειτε και το logitech m557 .

Eχει και την κορυφαια ροδελα της logitech, εξαιρετικη κινηση και 3 χρονια εγγυηση + εξαιρετικο after sales support απο logitech.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την ωρα που ανακαλυψα τα gestures του touch pad αυτά χρησιμοποιω όταν σερφαρω στο νετ και δεν θελω να αγγίξω την οθονη....απίστευτα βολικοτερο από το mouse. Το τελευταιο το εχω για τα πιο δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο απο τα 2 παραπανω ποντικια ειναι καλυτερο;;

@kostasfalcon το touch pad δεν ειναι λιγο αργο; γενικα λενε οτι δεν ειναι και πολυ καλο οι περισσοτεροι απ οτι βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ποιο απο τα 2 παραπανω ποντικια ειναι καλυτερο;;<br><br>

@kostasfalcon το touch pad δεν ειναι λιγο αργο; γενικα λενε οτι δεν ειναι και πολυ καλο οι περισσοτεροι απ οτι βλεπω</p>

Μίλησα για gestures και εκεί είναι μια χαρά. Με τα 2 δάχτυλα είτε πάνω είτε κάτω ρολαρει μια web Σελίδα, και ρολαρει πολύ ωραία.....καθυστέρηση δεν έχει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενω μου αρεσει πολυ η ιδεα , εχω καλομαθει στην αναλυση του ipad 3  και δεν αποφασιζω να κανω την κινηση ..

Αυτο πιστευω πως θα ειναι η σημαντικη αλλαγη και πλεονεκτημα που θα εχει ο αντικαταστατης του asus t100.

Full hd αναλυση, καινουριος atom(αρα λιγο καλυτερες επιδοσεις, 3d, μεγαλυτερη αυτονομια), λιγο λεπτοτερο λογω καλυτερου/πιο energy efficient atom, ανανεωμενο πληκτρολογιο και touchpad.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Τ200 μεχρι στιγμής ξέρουμε ότι θα είναι 11.6" με Atom 3775, τίποτα σπουδαιο...

 

Αν βγει εκδοση του Τ200 με 4GB ram το πηρα την επομενη μερα, αν οχι wait. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...