Προς το περιεχόμενο

Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος: “Δεν υπάρχει ανωνυμία στο ίντερνετ – το πάρτι τελείωσε”


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"Λεφτά υπάρχουν"....

 

Επειδή βγήκε κάποιος και είπε ότι λειτουργεί σωστά, δε σημαίνει ότι ισχύει, έτσι; Ζούμε στη χώρα του παραλόγου και των ψευδών δηλώσεων, γι αυτό κράζουν και ειρωνεύονται όλοι. Δεν τους αδικώ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθείαν όμως να κράξουμε και να ειρωνευτούμε. Όταν κάτι δεν λειτουργεί καλά κράζουμε, όταν είναι σε καλό επίπεδο πάλι κράζουμε.

 

Ότι γίνεται κάποια δουλειά γίνεται, φίλε μου, αλλά δεν θεωρείται καθόλου καλό το επίπεδο.

 

Δεν μπορείς να βγαίνεις στην τηλεόραση (πριν 1 με 2 χρόνια) , σε μια ξενάγηση στις εγκαταστάσεις τους..., και να λες "Εδώ είναι το κέντρο όπου βρίσκουμε όλους τους που**δες- παιδεραστές, έχουμε εκπαιδευμένους ανθρώπους που μπαίνουν σε Φορουμς, μπλογκς και IRC Channels χρησιμοποιώντας διάφορα ψευδώνυμα που θα τραβήξουν το θύμα"

 

Σοβαρή δουλειά!!! κάθεσαι και ψαρεύεις σε IRC Chanels ως LOLATAKANWOLA...

 

Άσε μας ρε θείο τώρα...

 

ΦΥΣΙΚΑ και πρέπει να το κάνουν αυτό ΑΛΛΑ είναι η κύρια τακτική τους... αν είναι να περιμένεις από αυτό....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι γίνεται κάποια δουλειά γίνεται, φίλε μου, αλλά δεν θεωρείται καθόλου καλό το επίπεδο.

 

Δεν μπορείς να βγαίνεις στην τηλεόραση (πριν 1 με 2 χρόνια) , σε μια ξενάγηση στις εγκαταστάσεις τους..., και να λες "Εδώ είναι το κέντρο όπου βρίσκουμε όλους τους που**δες- παιδεραστές, έχουμε εκπαιδευμένους ανθρώπους που μπαίνουν σε Φορουμς, μπλογκς και IRC Channels χρησιμοποιώντας διάφορα ψευδώνυμα που θα τραβήξουν το θύμα"

 

Σοβαρή δουλειά!!! κάθεσαι και ψαρεύεις σε IRC Chanels ως LOLATAKANWOLA...

 

Άσε μας ρε θείο τώρα...

 

ΦΥΣΙΚΑ και πρέπει να το κάνουν αυτό ΑΛΛΑ είναι η κύρια τακτική τους... αν είναι να περιμένεις από αυτό....

Πιστεύεις ότι θα έβγαζαν στην δημοσιότητα την μεθοδολογία που ακολουθούν ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φραση ισχυει για τους παραβατες που δεν ξερουν πως να καλυψουν τα ιχνη τους.

Σαφως και υπαρχουν αντιμετρα, αλλα για το μεσο στοχο της Διωξης εφοσον οπως φαινεται εστιαζουν στους παιδοφιλους, θα ελεγα οτι σε γενικες γραμμες εχουν καποιο δικιο, χωρις βεβαια να σημαινει αυτο οτι πρεπει να προβαινουν σε βαρυγδουπες δηλωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόποι υπάρχουν και πολλλοι μαλιστα για να πάρεις προφυλάξεις στο internet οσο αφορα την ανωνημία σου , αλλα αν θέλουν να σε βρουν θα σε βρουν ειδικά αν εισαι απρόσεκτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα συγγενικό μου πρόσωπο απειλούσε με αυτοκτονία από τον Μάιο μέχρι και τον Αύγουστο μέσο FB. Μέσα Σεπτεμβρίου τελικά παρά τις παρεκκλίσεις μας κρεμάστηκε... Well done Mr. Sfakianakis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα συγγενικό μου πρόσωπο απειλούσε με αυτοκτονία από τον Μάιο μέχρι και τον Αύγουστο μέσο FB. Μέσα Σεπτεμβρίου τελικά παρά τις παρεκκλίσεις μας κρεμάστηκε... Well done Mr. Sfakianakis.

 

Στα σοβαρα το λες αυτο τωρα?Πρεπει να τρεχε ο σφακιανακης να σωσει τους παντες που απειλουν με αυτοκτονια...Επισης δεν το καταλαβα...αν θες να αυτοκτονησεις αυτοκτονας....δεν το κανεις βουκινο για δημοσιοτητα....

 

και μετα μας φταιει ο αλλος που δεν τον βρηκε/ειδε/προλαβε....οι συγγενεις του και οι φιλοι του τι κανανε 3 μηνες?

 

Ατυχες παραδειγμα.......

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα συγγενικό μου πρόσωπο απειλούσε με αυτοκτονία από τον Μάιο μέχρι και τον Αύγουστο μέσο FB. Μέσα Σεπτεμβρίου τελικά παρά τις παρεκκλίσεις μας κρεμάστηκε... Well done Mr. Sfakianakis.

 

Και ο Σφακιανακης σε τι ακριβως φταιει?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το προβλημα με την ελλαδα δεν ειναι αν λειτουργει κατι καλα η οχι. αλλα ποτε θελει να λειτουργει καλα και ποτε οχι..</p>

 

Το προβλημα στην Ελλαδα ειναι πως δεν θελουμε να λειτουργει κατι καλα για να μπορουμε να το κραζουμε απο τον καναπε...

 

...και οταν ξεκολλησουμε απο τον καναπε να κανουμε ευκολοτερα την λαμογια μας....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα σοβαρα το λες αυτο τωρα?Πρεπει να τρεχε ο σφακιανακης να σωσει τους παντες που απειλουν με αυτοκτονια...Επισης δεν το καταλαβα...αν θες να αυτοκτονησεις αυτοκτονας....δεν το κανεις βουκινο για δημοσιοτητα....

 

και μετα μας φταιει ο αλλος που δεν τον βρηκε/ειδε/προλαβε....οι συγγενεις του και οι φιλοι του τι κανανε 3 μηνες?

 

Ατυχες παραδειγμα.......

Σοβαρά το λέω, εγώ σχέσεις μαζί του δεν είχα γιατί ήταν μακρινός ούτε καν στο FB, από όσο ξέρω και έμαθα μετά είχε εισαχθεί σε κλινική αλλά τζίφος. Επίσης το διαλαλούσε τόσους μήνες σε αγνώστους... ο στενός του κύκλος μετά την κλινική δεν ξέρω τι έκανε.

 

Και ο Σφακιανακης σε τι ακριβως φταιει?

Στο ότι το διαλαλούσε στο FB και δεν το "μυρίστηκαν" τα τσακάλια του παρά τα ανεπάλληλα τηλέφωνα που κάνανε στην δίωξη η γυναικά του και ο κολλητός του και στο τηλέφωνο η δίωξη από όσο έμαθα τα παρέπεμπε στην κλινική. Δεν λέω δίκιο είχαν αλλά κανείς δεν είδε κανέναν με πολιτικά να τον πάρει από το χέρι να τον πάει στο κοντινότερο τμήμα, να συζητήσει μαζί του και να τον ξαναβάλουν μέσα γιατί οι δικοί του πλέον δεν μπορούσαν να το κάνουν χρειάζεται εισαγγελική εντολή για να τον πάρει η αστυνομία η οποία εντολή άργησε 20 μέρες...

 

Αλλά τέλος πάντων μην εστιαστούμε σε αυτό αλλά παράλληλα δεν είναι και τέλειοι εκεί στην Δ.Η.Ε. έχουν κάνει και τις πατατιές τους εκτός από σωτηρίες. Απλά εδώ να λέγονται όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...