Προς το περιεχόμενο

Επισκευή gaming mouse ή καινούργιο;


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

 

Τις προάλλες τα παίξε τελείως το gaming mouse μου (razer abyssus) γενικά φταίει η χρήση (πολλά παιχνίδια) αλλά και μια τούμπα που έφαγε και πλέον το αριστερό κλικ κολλάει πολύ.Μάλιστα αν το κοιτάξει κάποιος από μπροστά το αριστερό κουμπί κάθεται πιο κάτω από το δεξί.

 

Διάβασα σε ένα ξένο φορουμ ότι αν το ανοίξω και βάλω λίγη κόλλα στην επαφή του κλικ θα φτιάξει (γιατί τρώγεται το πλαστικό και δημιουργείται κενό).Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Δουλεύει;Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω για να το φτιάξω;

 

Αν είναι να αγοράσω άλλο λέω να μην ξαναπάρω razer γιατί τα αλλάζω κάθε 2 χρόνια όλα με το ίδιο πρόβλημα (κολλάει το κλικ).Πιστεύω ότι εάν ο κατασκευαστής έκανε τις επαφές του κλικ από σιδερο αντί για πλαστικό θα άντεχαν πολύ παραπάνω.Υποτίθεται ότι είναι gaming mouse και θα έπρεπε να αντέχει σε gaming χρήση για παραπάνω καιρό έτσι δεν είναι;

 

Προτείνεται μου gaming mouse μέχρι 50 ευρώ

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εντάξει εισαι άτυχος μαλλον δεν ειναι θέμα razer εγω το δικό μου razer lachesis το εχω 5 χρόνια (και παίζω παιχνίδια) και δεν εχει πάθει τιποτα , αν τελικα πας σε razer παλι στο προτείνω http://www.gameexplorers.gr/item.php?hl=el&id=6029060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα το logitech g500s από amazon , ήταν δελεαστική προσφορά. Δεν ξέρω δεν νομίζω να ξαναπάρω razer πάντως είχα και άλλο ένα abyssus αλλά και το salmosa παλαιότερα και όλα πέθαναν έτσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα razer γενικά δεν είναι και τα πιο ανθεκτικά ποντίκια. Το όνομα πληρώνεις περισσότερο και τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Επίσης, η μακροζωία εξαρτάται και από τη χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν αποκλείεται να φτιάχνεται κιόλας, το πέταξες;

Αμφιβάλλω αν φαγώνεται το πλαστικό από το κλικ. Πιο πιθανόν είναι να χαλάει το ίδιο το button του κλικ, πράγμα που μπορεί να αντικατασταθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HIGHJACK!!! Παρατηρω τις τελευταιες μερες οτι το ποντικι μου διπλοκλικαρει. Δεν το κανει συχνα σε σημειο εκνευρισμου αλλα αυτο ειναι σημαδι κακο ως ποσο καιρο θα ζει ακομα χωρις να με εκνευριζει. Υπαρχει τροπος επισκευης ή θα αναγκαστω να τα σταξω για νεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HIGHJACK!!! Παρατηρω τις τελευταιες μερες οτι το ποντικι μου διπλοκλικαρει. Δεν το κανει συχνα σε σημειο εκνευρισμου αλλα αυτο ειναι σημαδι κακο ως ποσο καιρο θα ζει ακομα χωρις να με εκνευριζει. Υπαρχει τροπος επισκευης ή θα αναγκαστω να τα σταξω για νεο?

 

Πρέπει να δεις τι button έχει και να πας να βρεις αλλο (εγώ για ένα ποντίκι μου είχα βρει σε μαγαζί με ηλεκτρονικά)

Προσωρινή λύση ίσως είναι να ρήξεις σπρέι επαφών μέσα στο κουμπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως το βλεπω αυτο? Πρεπει να το ανοιξω και απλα να αρχισω το ψαξιμο δεξια και αριστερα για τον τυπο του πληκτρου που φοραει? 

Εγώ για το δικό μου ήμουν μάλλον τυχερός και το πέτυχα με την πρώτη προσπάθεια σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά ήδη :P

 

@gianakakis τότε ίσως όντως να είναι αυτό που περιγράφεις, αλλά για τα διπλά κλικ που αναφέρει ο φίλος, είμαι σίγουρος ότι φταίει το button γιατί μου έχει τύχει. Και μάλιστα όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...