Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά συγγνώμη, αλλά δεν κατακρίνω αυτόν που θέλει να κάνει καταγγελία γιατί παρήγγειλε μια συσκευή, την πλήρωσε και μετά του την ακύρωσαν, κατακρίνω όποιον πρωτοστατεί στις καταγγελίες με 10 κομμάτια παραγγελία, συγγνώμη κιόλας αλλά προφανώς και το βρίσκω αστείο, και εγώ ήθελα ένα 820, δεν το πρόλαβα, αν δεν παραλάβει κανείς από δω, ναι, θα κάνω και εγώ την όποια κίνηση παραπόνων για στήριξη της κοινότητας, αλλιώς δεν θα στηρίξω κανέναν wannabe έμπορο από εκμετάλευση προσφοράς. kthnxbye.

σε οσους παραγγειλαν πανω απο 1 τμχ.,οφειλαν να δωσουν ενα....δε δωσαν ομως κανενα....

γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από το μαγαζάκι της γειτονιάς δεν περιμένω κάτι...Αλλά από τη vodafone δεν περιμένω να συμπεριφέρεται σαν μαγαζάκι της γειτονίας ούτε να χρησιμοποιεί δικαιολογίες του στυλ λάθος συστήματος..λες και οι παραγγελίες δεν ελέγχουν-ελέγχονται αυτόματα και από το απόθεμα.... Μιλάμε για παραγγελίες που ενώ έχουν ολοκληρωθεί επιτυχώς ακυρώθηκαν από τη vodafone..Να το δεχτώ αυτό οκ...το δούλεμα που ακολούθησε μετά δεν δέχομαι και αυτό ούτε το μαγαζάκι της γειτονιάς δεν το κάνει γιατί αυτό έχει πρόσωπο (Δείτε πως αντέδρασε το ebw σε περίπτωση λάθος τιμής που δικαιολογείται νομικά)....Από προσωπική εμπειρία κι εγώ έχω βρει άκρη αν και δεν το πίστευα...Κάποιοι ηθελήμενα ή μη προσπαθούν να δημιοιυργήσουν εντυπώσεις...

σκοπος μου δεν ειναι η δημιουργια εντυπωσεων και οπως ειπα δεν υποστηριζω κανεναν ...το πως συμπεριφερεται καθε μεγαλη εταιρια εχει να κανει με πολλους παραγοντες οπως ειπα δεν εχει σημασια το ονομα...φυσικα  υπαρχουν και εταιριες που λειτουργουν με αλλη λογικη αφου το ξανασκεφτουν πολλες φορες και το ζυγησουν...μακαρι να μπορουσε η καθε εταιρια να λειτουργουσε παντα με βαση την ικανοποιηση ολων των καταναλωτων...σε ποιο δουλεμα αναφερεσαι μετα οτι σου προτειναν το 820?? μα δεν μπορω να καταλαβω τι θελατε να σας προτειναν το g2 αν και θα επρεπε ...απλως ηθελαν να ξεστοκαρουν συγκεκριμενα κομματια ...παντως για μενα κοροιδια θα ηταν να μην αντιπροτεινουν τιποτα...θα μπορουσα να πω πολλα μιας και εχω εργαστει σε μεγαλη εταιρια με τεχνολογικα προιοντα και γνωριζω αμεσα τη διαχειρηση αλλα δεν ειναι επι του παροντος...οποτε σταματαω εδω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο δουλεμα αναφερεσαι μετα οτι σου προτειναν το 820??

Όταν σου προτείνουν σαν μία συσκευή ίσων δυνατοτήτων με το optimus g το lumia 820 δεν είναι δούλεμα? Μάλιστα επί λέξη ό εκπρόσωπος όταν του είπα ας μη κοροϊδευόμαστε δεν είναι ίδιων δυνατοτήτων και μου απαντάει έχετε δίκιο τι είναι? Όταν το lumia είχε 129 ευρώ προς όλους την ίδια μέρα για ποια αντιπρόταση μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ακομα περιμενω τη συσκευη μου η οποια τελευταια φορα εθεαθη μεταξυ Ανδαλουσιας και Ορεινης Ναυπακτιας.Το e-shop λεει την εστειλε το καταστημα δεν ξερει αμα την παρελαβε και αν ναι σε ποιον την εδωσε.Μολις βγαλουν ακρη (που δεν νομιζω) θα σας ενημερωσω.

Τεραστια περιπετεια η παραγγελια απο e-shop!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενημέρωση όσων θέλουν να κάνουν καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (www.efpolis.gr):

 

http://www.insomnia.gr/topic/347439-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C/

 

Σε βάρος εταιρείας ηλεκτρονικού και τηλεπικοινωνιακού υλικού (Γερμανός) επιβλήθηκε μετά από καταγγελίες καταναλωτών χρηματικό πρόστιμο ύψους 95.000 ευρώ για παραπλανητική εμπορική πρακτική. Ειδικότερα, η εν λόγω εταιρεία πρόβαλε στο ηλεκτρονικό της κατάστημα την διάθεση προς πώληση ηλεκτρονικών παιχνιδιών στην τιμή των 2,10 ευρώ, τα οποία εντούτοις δεν διέθετε σε αρκετές ποσότητες, ούτε γνωστοποιούσε στους καταναλωτές που επιδίωκαν να τα παραγγείλουν τους οποιουσδήποτε εύλογους λόγους για τους οποίους δεν θα μπορούσε τελικά να τα προμηθεύσει

 

Είναι περίπτωση παραπλάνησης που είχε γίνει ο χαμός πάλι εδώ μέσα. Οπότε υπάρχουν σημαντικές πιθανότητες να επιβληθεί πρόστιμο από το Υπουργείο Ανάπτυξης, είναι ουσιαστικά ίδια περίπτωση!

 

1) Προϊόν σε πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με την αξία του στην αγορά

2) Διάθεση σε πολύ χαμηλές ποσότητες σε σχέση με την αναμενόμενη ζήτηση

3) Μη γνωστοποίηση εύλογων λόγων για τους οποίους δεν θα μπορούσε τελικά να τα προμηθεύσει, στους καταναλωτές που επιδίωκαν να τα παραγγείλουν (δηλαδή δεν τους ενημέρωνε έστω στο site όταν αυτοί παρήγγειλαν ή έστω στο mail με τον κωδικό παραγγελίας!)

 

Αξίζει να γίνουν αρκετές ατομικές καταγγελίες για το γαμώτο, για να μη μας περνάνε και για κορόιδα τους Έλληνες καταναλωτές.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟΙ ΠΗΡΑΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΝΤΕ ΟΛΟΙ:

http://www.1520.gov.gr/eponymi-proionta , επωνυμη εκανα, επωνυμη να κανετε και εσεις! για την κοροιδια που φαγαμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή με τον Συνηγορο του Καταναλωτη τι σχεση εχουν? Ειδα και καποιον που προτεινε και ακομα ενα οργανισμο.. Ποσοι υπαρχουν? Εγω πιο παλια που εκανα μια καταγγελια σε εναν απο αυτους τους οργανισμους για την Wind, η απαντηση που μου εστειλαν ταχυδρομικως μετα απο 3 μηνες ηταν να τους δωσω περισσοτερα στοιχεια..... Γελοία κατασταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω και εγώ τον topic starter , παρέλαβα σήμερα το 8s με 99 ευρώ μετά από μια εβδομάδα που είχα κάνει την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προστιμο που θα φανε(100000) θα ειναι περιπου οσο αν  εδιναν

τις συσκευες.... B) :cool: B) εγω παντως θα ειχα απολυσει αυτον

που πηρε την αποφαση να μην τηρησει τη σειρα προτεραιοτητας :whistle: :whistle:

με 100.000 ευρω θα διναν 500 τμχ επιπλεον και θα ηταν η καλυτερη διαφημιση...

ενω τωρα οι φορητοτητες,η δυσφημηση ,οι καταγγελιες, τα προστιμα και τα παραπονα

θα αναγκασουν την εταιρεια σε αποχωρηση και λουκετο,με τοσες απολυσεις εργαζομενων

που δε φταινε σε τιποτα..... :X :mad: ποιος manager της πλακας σκεφτηκε αυτο το εγκλημα?????

πιστευε οτι θα περασει ετσι???? :-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟΙ ΠΗΡΑΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΝΤΕ ΟΛΟΙ:

http://www.1520.gov.gr/eponymi-proionta , επωνυμη εκανα, επωνυμη να κανετε και εσεις! για την κοροιδια που φαγαμε!

Αλλη μια και απο εδω εφυγε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει στο παρελθον καταγγελια η οποια ειχε εξαιρετικα αποτελεσματα τουλαχιστον το ενα κομματι της 

 

Link.png Site: καταγγελια acer eshop

 

Link.png Site: αποτελεσμα

 

καλο ειναι να υπαρξει κινητοποιηση γιατι τελικα πετυχαν αυτο που ηθελαν να ξεστοκαρουν χωρις προγραμματισμο και ενημερωση και φυσικα να διαφημιζονται και να ακουγεται διαρκως το ονομα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην κάνετε μονο στη γενική γραμματεία καταναλωτή (επιβολή προστίμου στην εταιρία) αλλά κάντε και στο συνήγορο του καταναλωτή αν θέλετε να διεκδικήσετε το προϊόν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...