Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο facebook ενα παλικαρι αναφερει κατι για 5 ψηφιο κωδικο αγορας.σταλθηκε σε κανεναν κατι τετοιο? Για κωδικο συναλλαγης και κωδικο παραγγελιας λεγαμε μεχρι τωρα...

 

Μήπως έχει να κάνει με πραγματοποίηση πληρωμής; Τότε ίσως να ακολουθει και κωδικός αγοράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στον αδερφο μου ειπαν απο καταστημα οτι δε ξερουν ποσα εχουν ακομα στοκ, καθως περιμενουν k αναφορα απο τα franchise. Και πως το κινητο εχει καταργηθει απο την lg. Γενικα δε ξερουν ακομα τι και πως. BTW ο αδερφος μου εχει μονο κωδικο, δεν του ηρθε email - η παραγγελια του ομως φαινεται στο συστημα τους οπως ειπε και αλλο παιδι επανω.

Τελος ειπε του εσκασαν τυποι το πρωι που ελεγαν πως εχουν παραγγειλει και ζηταγαν τα κομματια! Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και διάβασα στο facebook και μου έγιναν τα νεύρα κορδέλες με αυτά που γράφουν κάποιοι χρήστες.

 

Για να τελειώνει η ιστορία με τις Πυθίες και τους μάντεις,

 

Vodafone Greece Καλησπερα , απο αυριο όσοι έχουν λάβει κωδικο παραγγελίας θα ενημερωθουν αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον αδερφο μου ειπαν απο καταστημα οτι δε ξερουν ποσα εχουν ακομα στοκ, καθως περιμενουν k αναφορα απο τα franchise. Και πως το κινητο εχει καταργηθει απο την lg. Γενικα δε ξερουν ακομα τι και πως. BTW ο αδερφος μου εχει μονο κωδικο, δεν του ηρθε email - η παραγγελια του ομως φαινεται στο συστημα τους οπως ειπε και αλλο παιδι επανω.

Τελος ειπε του εσκασαν τυποι το πρωι που ελεγαν πως εχουν παραγγειλει και ζηταγαν τα κομματια! Αυτα.

 

Τσαμπουκάς; Δεν το είχα σκεφτεί. Αν κάτσει στραβή, πέρα από την επιλογή καταγγελιών και λοιπών φλωροκαταστάσεων έχουμε και τον τραμπουκισμό!  :lol:  :lol:  :lol:

 

Αστειεύομαι προφανώς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουν ακουστεί και θα συνεχίσουν να ακούγονται πολλά:

  • Δεν μπορείς να ξεκινάς καμπάνια προσφορών 10ημέρου έχοντας ελάχιστα κομμάτια. Μην ξεχνάτε άλλωστε ότι μιλάμε για μια εταιρία τεράστιου βεληνεκούς. Συνεπώς οφείλεις να έχεις μερικές χιλιάδες κομμάτια απόθεμα πριν αποφασίσεις να αρχίσεις μια τέτοια προσφορά πανελλαδικά. Δικαιολογίες από υπαλλήλους και εκπροσώπους του τύπου "η προσφορά άνοιξε για 15 μόνο κομμάτια" είναι τουλάχιστον τραγελαφικές. Καμία σοβαρή εταιρία δεν ανοίγει προσφορά 10ημέρου με τόσα λίγα κομμάτια και προφανώς δεν είναι δυνατόν να εξαντλήθηκαν όλα τα αποθέματα τόσο γρήγορα.
  • Τόσο το πρωί όσο και το απόγευμα η επιλογή παραγγελίας κράτησε για πολύ λίγο ανοιχτή. Για μένα τουλάχιστον - και αν πάρω ως δεδομένη τη παραπάνω υπόθεση για ύπαρξη αποθεμάτων - υπάρχουν σίγουρα άλλοι λόγοι που οδήγησαν στην απότομη διακοπή της προσφοράς αυτής και όχι προφανώς η υπερπληθώρα απότομων παραγγελιών. Το ποιοι μπορεί να ήταν οι λόγοι αυτοί αποτελεί αντικείμενο διέγερσης της φαντασίας του καθενός. Να σας υπενθυμίσω ότι δεν αναφέρθηκε ποτέ ότι υπήρξε επισήμανση για ελάχιστα κομμάτια ακόμη προς παραγγελία κάτι που με τη σειρά του εγείρει περισσότερες υποψίες. Σε καμία περίπτωση δεν είναι πάντως αυτός ο τρόπος που λειτουργούν τα σωστά δομημένα e-shop. Το γεγονός ότι έπεσε απότομα το banner της Vodafone και έκλεισε η προσφορά, προφανώς και δεν οφείλεται σε δυσλειτουργία του e-shop της, δεδομένου ότι μιλάμε για ένα άρτια κατασκευασμένο σύστημα (το οποίο είχε βραβευτεί κιόλας αν δεν με απατά η μνήμη μου).
  • Όταν αρχίζεις μια τέτοια καμπάνια δεν είναι δυνατόν να μην γνωρίζεις τον αντίκτυπο που θα προκαλέσει η προσφορά σου. Είναι αυτονόητο ότι είσαι έτοιμος και έχεις εξοπλιστεί αναλόγως. Είναι πασιφανές λοιπόν ότι η εταιρία επιδίωξε να προκαλέσει ντόρο με το συγκεκριμένο προϊόν. Και το πέτυχε! Αναλογιστείτε πόση συζήτηση έχει γίνει από χθες για την εταιρία και γι αυτή τη συσκευή. Πόσο διαφημίστηκε το e-shop της και πόσο πολύ κόσμο έχει αναστατώσει. Όπως λένε και οι συγγραφείς βιβλίων marketing, "Η αρνητική διαφήμιση δεν παύει να είναι διαφήμιση"! Άλλωστε θα ήταν εξίσου ελκυστική η συσκευή και στα 179 ευρώ για παράδειγμα.
  • Τέλος, δεν θα πρέπει να ξεχνάμε, ότι όση ζήτηση κι αν υπάρχει από το καταναλωτικό κοινό, εάν δεν υπάρχουν τα ανάλογα κομμάτια στις αποθήκες τις εταιρίας, τότε πολύ απλά δεν θα εξυπηρετηθούν όλοι. Άλλωστε η LG προφανώς και θέλει να πλασάρει στην αγορά το νέο της μοντέλο. Συνεπώς εξ αρχής αναφερόμαστε σε πολύ συγκεκριμένα και λίγα κομμάτια προς πώληση. Μην τρέφετε ευσεβείς πόθους ότι η Vodafone θα παραγγείλει ξανά container με κινητά LG Optimus G για να μας αφήσει όλους ικανοποιημένους.

Το πια πολιτική εξυπηρέτησης θα ακολουθήσει η εταιρία, είναι ένα ζήτημα που θα διελευκανθεί μέσα στις επόμενες ημέρες. Φυσικά αν όλοι παραλάβουμε τελικά τις συσκευές που παραγγείλαμε (έστω και από μια ο καθένας) η vodafone θα έχει αυτόματα "αγιοποιηθεί" και θα έχει καταγράψει ίσως και την πιο επιτυχημένη διαφημιστική καμπάνια της διαχρονικά. Αν όχι, τότε θα χάσει κάποιους συνδρομητές και την εμπιστοσύνη πολλών δυνητικών πελατών.

Και όλα αυτά προφανώς για όσο θα το θυμόμαστε γιατί δυστυχώς σ' αυτή τη χώρα ξεχνάμε πολύ γρήγορα. Ντρέπομαι που το λέω, αλλά για χάριν του συμφέροντός μου κι εγώ παρασύρομαι μόνο από το δέλεαρ της τιμής και παραβλέπω το μαύρο ιστορικό αυτής της εταιρίας. Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούργιοι, η Vodafone ήταν στο επίκεντρο του σκανδάλου υποκλοπών που είχαν αποκαλυφθεί επί κυβερνήσεως Καραμανλή (2005) και σύμφωνα με τα πορίσματα υπέκλεβε συζητήσεις μέχρι και του ίδιου του πρωθυπουργού.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και διάβασα στο facebook και μου έγιναν τα νεύρα κορδέλες με αυτά που γράφουν κάποιοι χρήστες.

 

Για να τελειώνει η ιστορία με τις Πυθίες και τους μάντεις,

 

Vodafone Greece Καλησπερα , απο αυριο όσοι έχουν λάβει κωδικο παραγγελίας θα ενημερωθουν τους περιποιηθούμε αναλογα.

φιξντ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ξερα ποιος φαεινός εγκέφαλος δεν σκέφτηκε τον χαμό που θα γίνει με τέτοια προσφορά.
 

 

Το γεγονός ότι έπεσε απότομα το banner της Vodafone και έκλεισε η προσφορά, προφανώς και δεν οφείλεται σε δυσλειτουργία του e-shop της, δεδομένου ότι μιλάμε για ένα άρτια κατασκευασμένο σύστημα (το οποίο είχε βραβευτεί κιόλας αν δεν με απατά η μνήμη μου).

 

Οντως, ή είχαν έτοιμο banner χωρίς το G ή οι γραφίστες τους είναι πάντα σε ετοιμότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, ή είχαν έτοιμο banner χωρίς το G ή οι γραφίστες τους είναι πάντα σε ετοιμότητα.

πιθανότερο μου ακούγεται το πρώτο.

και λογικό- δε μπορεί να μην ήξεραν το χαμό που θα λάμβανε χώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε σε τέτοιες περιπτώσεις η νομική προστασία καταναλωτή θα ήταν χρήσιμη;
π.χ. http://www.arag.gr/gr/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=41

 

  • μη τήρηση των όρων παραγγελίας ή παράδοσης των αγορασθέντων προϊόντων

 

:devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πατε καλα; Τι νομικές ενέργειες και λουτσες μπλε; Την προσφορά την έκανε η Vodafone που δεν ειναι τυχαία εταιρεία και έχει κάνει παρόμοιες προσφορές στο παρελθον. Δεν είχε 100 κομμάτια όπως κάποιοι άλλοι που κάνουν ψευτο προσφορές. Μαθετε να συμπεριφέρεστε σωστά, δεν είμαστε ζωα σε σπηλια.

Sent from my LG-E900

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μηπως μπορει να καποιος να ξαναγραψει το link οπου τσεκαρουμε τον κωδικο παραγγελιας?

 

 

2 σελιδες ποιο πισω ηταν!

 http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/loadOrderTracking.action?null#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...