Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό είναι με 32GB. Εμείς αυτό με 16 δεν παραγγείλαμε?

 

 

Με τα 32 παραγγειλαμε, μεχρι πριν λιγο υπηρχε μονο στα καταστηματ που το έχουν 525€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη δλδ, πιστεύεις πραγματικά οτι η vodafone παίρνει συσκευές από άλλα καταστήματα για να καλύψει τη ζήτηση; :-D

 

Μπορει η lg να ενημερωνει τα καταστηματα οτι δεν ειναι σε θεση να τουε προμηθεύσει με αλλο στοκ

και αυτο με απωτερο σκοπο να τα διαθεσει ολα στην βοντα...just a thought

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δε χαλάνε το ονόμα τους με άλλα θέματα...εδώ θα το χαλάσει; θα φάει το κράξιμο και μετά από λίγο καιρό..πάλι στα ίδια.

έτσι κ αλλιώς, όπως χειρίστηκαν την προσφορά δεν θα φτάσει για όλους όσο απόθεμα και να έχει..θα μείνει αρκετός κόσμος εκτός και ας έχει κωδικούς κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι παίδες. Έχω να σας πω τα εξής από την πρωινή μου βόλτα σε 3 καταστήματα Vodafone της Θεσσαλονίκης:

  • Στο κατάστημα στο οποίο έχω δηλώσει προτίμηση παραλαβής της συσκευής LG Optimus G: Οι υπάλληλοι δήλωναν ότι υπάρχει διαθεσιμότητα του προϊόντος και μάλιστα με ιδιαίτερη αυτοπεποίθηση με καθησύχασαν ότι θα παραλάβω τη συσκευή εφόσον έχω λάβει κωδικό συναλλαγής. Η πρώτη επαφή μου μαζί τους ήταν τηλεφωνικά. Περνώντας από εκεί στη συνέχεια η υπάλληλος μου καταχώρησε άλλη μια παραγγελία και τη σημείωσε μάλιστα ΚΑΙ σε χαρτάκι!!! Πόσο σίγουρος είμαι για το που θα καταλήξει το σημείωμα αυτό!!!!
  • Στο δεύτερο κατάστημα Vodafone που κάλεσα τηλεφωνικά και έπειτα επισκέφθηκα: Ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχουν αποθέματα και όταν του ζήτησα αν μπορώ να κάνω κράτηση (τηλεφωνικά ως εδώ) με άφησε λίγο στην αναμονή ενώ εγώ άκουγα τη συζήτησή του με τους υπόλοιπους υπαλλήλους: 
    "- Ρε σεις! Έχουμε πάρει ήδη 4 για μας! Πόσες παραγγελίες να δεχτούμε ακόμη;"
    - "Έλα εντάξει! Ας είναι αυτός ο τελευταίος. Πες του ότι θα του κάνουμε κράτηση εφόσον το θέλει αλλά σε κανέναν άλλο από κει και πέρα!"
    Δήλωσα λοιπόν με τη σειρά μου μία ακόμη κράτηση για τον αδερφό μου και σ' αυτό το κατάστημα μιας και δεν πρόλαβε να παραγγείλει την Παρασκευή από το e-shop. Μετά από ακριβώς 1 λεπτό όταν πήρε ένας φίλος μου τηλέφωνο για κράτηση (με δική μου προτροπή) του είπανε ότι θα τον έχουν σε αναμονή και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί του μόλις μάθουν νεότερα. Tragic!!!!! Περνώντας και αυτοπροσώπως έπειτα από το κατάστημα αυτό οι υπάλληλοι μου επιβεβαίωσαν την θετική εξέλιξη της παραγγελίας μου και πως από Πέμπτη το προϊόν θα είναι διαθέσιμο προς παραλαβή!
  • Στο τρίτο μαγαζί Vodafone που επισκέφθηκα: Ο υπάλληλος ευθαρσώς μου απάντησε ότι δεν είναι δυνατόν να υπάρχει σε κανένα κατάστημα διαθεσιμότητα και πως η βάση δεδομένων τους απλά δεν ανανεώθηκε. Τα αποθέματα έχουν εξαντληθεί και δεν υπάρχει καμία σχετική ενημέρωση. Μου είπε ότι ήδη είχε αρκετές παραγγελίες (χαρακτηριστική αοριστία) και πως δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει γιατί δεν είναι δυνατόν να καταχωρήσει παραγγελία (κάτι που στα παραπάνω μαγαζιά ήταν εφικτό).
  • Στο τέταρτο κατάστημα Vodafone που επισκέφθηκα: Ο υπάλληλος γεμάτος χαμόγελο και περιποίηση μου έκανε κανονικότατα την κράτηση ηλεκτρονικά και μου είπε πως από την άλλη εβδομάδα (όχι από την Πέμπτη που μου είχαν πει στο άλλο κατάστημα) η συσκευή μου θα είναι έτοιμη προς παραλαβή!

Μετά από όλα αυτά τα συμπεράσματα είναι δικά σας! Και ας μην βιαστούν αυτοί που θέλουν να λασπολογήσουν για τις κρατήσεις που έκανα. Προφανώς και δεν θα αγοράσω αυτά τα κινητά ακόμη κι αν μπορούσαν να ικανοποιηθούν οι παραγγελίες. Το πιθανότερο είναι να μην πάρω ούτε καν τη συσκευή που παράγγειλα ηλεκτρονικά. Τουλάχιστον όμως με τις ενέργειές μου αυτές μπορώ πλέον να πω με βεβαιότητα ότι η κατάσταση στην Vodafone είναι απλά ΜΠΑΧΑΛΟ! Ανενημέρωτο προσωπικό, μπερδεμένος κόσμος, απογοητευμένοι πελάτες και τυχοδιώκτες υπάλληλοι συνθέτουν έναν σκηνικό πλήρους αποσύνθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...