Προς το περιεχόμενο

iPhone 5s: Αγορα απο Apple Store Αμερικης


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Συντομα θα βρισκομαι στην αλλη μερια του Ατλαντικου και επι της ευκαιριας σκεφτομαι να παρω ενα 5s.

Δυστυχως δεν υπαρχει unlocked version απ οσο γνωριζω, οποτε εαν βρω διαθεσιμο αποθεμα, η μονη αγορα που μπορω να κανω ειναι το κλειδωμενο στην T-Mobile. Με μια γρηγορη ματια στο eBay δεν βρηκα κατι σχετικο με official unlock ή κατι παρομοιο. Οποτε, προς το παρον, η μονη λυση για τη συγκεκριμενη συσκευη ειναι το όποιο jailbreak/unlock υπαρξει στο μελλον. Σωστα? Ευχομαι να κανω καπου λαθος.

Tl;dr εκδοση: Tο αγοραζω ή να κατσω στ αυγα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μπες eBay βρες ένα Verizon και πες του.

Verizon θέλεις ειναι unlocked εδώ.

A, υπεροχα. Επομενη απορια: Στο site τους η contract free επιλογη υφισταται μονο για T-Mobile. Υπαρχει καπου και για Verizon?

Σας ευχαριστω και τους δυο για τα replies

 

Α στο φέρει σπίτι σου στην Αμερική.

Yup, θα την τιμησω την επιλογη, αρκει να βγαλω ακρη με το μοντελο.

 

Edit: Διαβαζοντας λιγο καλυτερα τις απαντησεις σας, οταν λετε "θελω verizon", εννοειτε το unlock το οποιο θα αγορασω απο το eBay και οχι το μοντελο, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να ξέρεις πάντως ότι λογικά δεν θα παίζει το 4G λόγω διαφορετικού band...

Yup, θα αντεξω :-)

 

Πάρε Verizon. Ειναι τα ίδια με αυτά που έρχονται Ελλάδα.

Και εγώ Verizon κρατάω στα χέρια μου.

Μαιστα. Thanx a million!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1..Μολις εκανα ενα τσεκ στο ebay για αγορα verizon 5s απο Αμερικη.Ειναι στα 750 δολαρια συν 41 τα μεταφορικα συν 178 τελωνειο!.....969το συνολο,δηλαδη 718 ευρω...τη στιγμη που στην Ελλαδα το βρεισκεις με 700..ποιος ο λογος για ταλαιπωρια? 

2.Εχοντας διευθηνση Αμερικης τυπου USA2Greece που αποτελει μεσαζον στην αγορα προιοντων απο Αμερικη..μπορει να αποστειλει αυτα ως δωρα?Και αν γεινει αυτο γλυτωνουμε τελωνειο?Ευχαριστω και σορι για την παρεμβαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν η πρωτη σου απορια απευθυνεται σε μενα, δεν εχω σκοπο να το αγορασω απο το eBay. Σχετικα με την 2η απορια, ναι μπορεις, αλλα ο πλεον καταλληλος για να σου απαντησει ειναι η εκαστοτε υπηρεσια που αναλαμβανει να στο φερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι και ειδικός, νομίζω πως ίσως παιχτεί πρόβλημα σε περίπτωση που πάθει ζημιά η συσκευή και είσαι Ελλάδα.

Τουλάχιστο Κύπρο έτσι παίζει. Η Apple αρνείται να καλύψει κινητά για US εδώ. Πρέπει να προορίζονται για EU. (αυτό είναι για GSM συσκευές, μάλλον λόγο baseband.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι και ειδικός, νομίζω πως ίσως παιχτεί πρόβλημα σε περίπτωση που πάθει ζημιά η συσκευή και είσαι Ελλάδα.

Τουλάχιστο Κύπρο έτσι παίζει. Η Apple αρνείται να καλύψει κινητά για US εδώ. Πρέπει να προορίζονται για EU. (αυτό είναι για GSM συσκευές, μάλλον λόγο baseband.)

 

Επιβεβαιώνω και εγώ για Κύπρο το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...