Προς το περιεχόμενο

iPhone 5s: Αγορα απο Apple Store Αμερικης


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ριξε μια ματια στο Apple Store. Προσθεσε και το φορο της πολιτειας απο την οποια θα γινει η αγορα και εισαι ετοιμος

ποσο ειναι ο φορος πολυτελειας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aναλογα την πολιτεια οπως σου ειπα και πριν.

Το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις στο Apple Store ενα ταχυδρομικο κωδικα απο αυτη που σ ενδιαφερει και να προσθεσεις το κινητο στην καρτα. Πριν κανεις την πληρωμη θα σου εμφανισει το φορο και το συνολικο ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε Verizon. Ειναι τα ίδια με αυτά που έρχονται Ελλάδα.

Και εγώ Verizon κρατάω στα χέρια μου.

 

Πάρε Verizon. Ειναι τα ίδια με αυτά που έρχονται Ελλάδα.

Και εγώ Verizon κρατάω στα χέρια μου.

Αν το verizon ειναι σκετο δλδ χωρις να ειναι unlocked θα δουλεψει Ελλαδα;Κ αν δε δουλεψει μπορει να ξεκλειδωθει σχετικα ευκολα κ σε προσιτη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγορασεις Verizon εκδοση δουλευει κανονικα Ελλαδα και απο οσο ξερω δουλευει κανονικα και το 4G. Οσο για την εγγυηση δεν ειναι international και αν σου παθει κατι θα πρεπει να το ξαναστειλεις με δικα σου εξοδα Αμερικη! Το μονο καλο σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι σου δινουν κατευθειαν καινουργιο και οχι ανακατασκευασμενο οπως εδω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οσο για την εγγυηση δεν ειναι international και αν σου παθει κατι θα πρεπει να το ξαναστειλεις με δικα σου εξοδα Αμερικη!

Συμφωνα με τα λεγομενα δυο διαφορετικων "apple genius", ειναι international. Αλλα κραταω μικρο καλαθι ελεω της φημης τους.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με τα λεγομενα δυο διαφορετικων "apple genius", ειναι international. Αλλα κραταω μικρο καλαθι ελεω της φημης τους.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μακαρι να εχεις δικιο γιατι και γω αυτο θελω  αν μου παθει κατι το iphone, αλλα οταν ρωτησα σε istore εδω μου ειπαν οτι πρεπει να το στειλω αμερικη και οτι οι εγγυησεις για Ευρωπη ειναι ξεχωριστες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με τα λεγομενα δυο διαφορετικων "apple genius", ειναι international. Αλλα κραταω μικρο καλαθι ελεω της φημης τους.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Μακαρι να εχεις δικιο γιατι και γω αυτο θελω  αν μου παθει κατι το iphone, αλλα οταν ρωτησα σε istore εδω μου ειπαν οτι πρεπει να το στειλω αμερικη και οτι οι εγγυησεις για Ευρωπη ειναι ξεχωριστες!

Καλησπέρα. Λοιπόν περί εγγύησης.

 

Φίλος αγόρασε πέρσι iPhone 5 απο Αμερική (Verizon έκδοση) και μένει Ελλάδα. Πρίν το αγοράσει του είπαν απο το Apple Store ότι η εγγύηση κάνει και για Ελλάδα. Με λίγα λόγια το τηλέφωνο του έπαθε πρόβλημα και εδώ δεν το αναλαμβάνουν να το φτιάξουν ούτε να το αλλάξουν λόγω ότι είναι απο Αμερική αγορασμένο. Μίλησε με Apple Store και του είπαν για να του δώσουν άλλο θα πρέπει να πάει Αμερική το τηλέφωνο. Εγγυημένα. Τώρα αν άλλαξαν τα πράγματα με το iPhone 5S δεν γνωρίζω αλλά λογικά το ίδιο θα ισχύει.

 

Υ.Γ.: Κοινώς παντού υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν καλά τη δουλειά τους και το χειρότερο δημιουργούν θέματα σε άλλους. Τι εννοώ? Ότι αν του είχαν πεί ότι το τηλέφωνο ΔΕΝ θα έχει εγγύηση στην Ελλάδα τότε πιθανόν δεν θα το αγόραζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Λοιπόν περί εγγύησης.

 

Φίλος αγόρασε πέρσι iPhone 5 απο Αμερική (Verizon έκδοση) και μένει Ελλάδα. Πρίν το αγοράσει του είπαν απο το Apple Store ότι η εγγύηση κάνει και για Ελλάδα. Με λίγα λόγια το τηλέφωνο του έπαθε πρόβλημα και εδώ δεν το αναλαμβάνουν να το φτιάξουν ούτε να το αλλάξουν λόγω ότι είναι απο Αμερική αγορασμένο. Μίλησε με Apple Store και του είπαν για να του δώσουν άλλο θα πρέπει να πάει Αμερική το τηλέφωνο. Εγγυημένα. Τώρα αν άλλαξαν τα πράγματα με το iPhone 5S δεν γνωρίζω αλλά λογικά το ίδιο θα ισχύει.

 

Υ.Γ.: Κοινώς παντού υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν καλά τη δουλειά τους και το χειρότερο δημιουργούν θέματα σε άλλους. Τι εννοώ? Ότι αν του είχαν πεί ότι το τηλέφωνο ΔΕΝ θα έχει εγγύηση στην Ελλάδα τότε πιθανόν δεν θα το αγόραζε.

Αυτο ξερω και γω! Και πιστευω οτι και παλι θα το αγοραζε γιατι ειναι πολυ πιο φθηνο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ξερω και γω! Και πιστευω οτι και παλι θα το αγοραζε γιατι ειναι πολυ πιο φθηνο! :P

Μπορεί να το αγόραζε και πάλι αλλά όπως και να το κάνεις η παραπληροφόρηση είναι ΛΑΘΟΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το αγόραζε και πάλι αλλά όπως και να το κάνεις η παραπληροφόρηση είναι ΛΑΘΟΣ. 

Καλα ναι αλλα για δες τι ειπε ο Gi0!! Τι ισχυει τελικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...