Προς το περιεχόμενο

iPhone 5s: Αγορα απο Apple Store Αμερικης


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα κι εμεις που το εχουμε το 4G κλειστο το εχουμε αφου θελει 2 μπαταριες ελικοπτέρου για 1 ωρα χρήσης.

Δυστυχως ισχυει αυτό..Εδω το 3g ανοιγεις και η μπαταρια αδειαζει στο αψε σβησε...αντε εγω σε 4s εχω το GPRS/EDGE BUTTON οταν δεν θελω να τραβαει μπαταρια..δεν ξερω τι θα κανω αν αλλαξω iphone,γιατι αναβει απευθειας το 3G :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το 5 με iOS 6 ειναι μια χαρα με 7 δεν παλευεται.

το 5S ειναι μια χαρα και με iOS 7.

 

παντα με 3G on.

Στο 5αρι θυμαμαι ολοι πλακωσαν και εκαναν downgrade για να εχουν τα παλια carier settings και σωθηκαν..τωρα σε ios7 δεν ξερω πως παει..εμενα καλά τα παει η μπαταρία για 4S,αν και πιστευω εκανα τη βλακια να αναβαθμισω..επρεπε να κρατησω το ios6...τελος παντων..στο ipad παντως κρατησα το ios6 και ξερω οτι εκανα το σωστο..του χρονου σε ios8 εγω τουλαχιστον δεν θα αναβαθμισω,θα αλλαξω iphone απλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω κ εγω την ερωτηση μου αφου ειλικρινα διαβασα ολα τα ποστ σας..θελω ενα iPhone 5S Silver 16GB που να λειτουργει Ελλαδα (4G η οχι δεν με νοιαζει) .. που θα το βρω πιο φθηνα? Ebay? Κ αν ναι πρεπει να εχω συγγενεις να μου το στειλουν για να γλυτωσω τελωνεια και φορους? Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ebay...τετοιες αγορες ποτε απο ebay... 
αν εχεις συγγενεις και το αγορασουν απο επισημο apple store ναι..στο αγοραζουν,το ανοιγουν απο το κουτι,το βαζουν στη τσεπη η στην τσαντα και δεν πληρωνεις τελωνεια...και να πληρωνες δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο..κατω απο 40ευρω αποσο ξερω αν ερθει απο αμερικη...
απο ευρωπη δεν περναει ποτε τελωνειο προς την ελλαδα...και απο τα επισημα apple stores να το παρεις ερχεται πιο φθηνα παντα απο την ελλαδα... απλα υπολογιζε οτι στην αμερικη ειναι πολυ φθηνοτερα,και αν γλιτωσεις και τα τελωνεια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ...
Αν σε ενδιαφερει περναμε και σε περισσοτερες λεπτομερειες,τι ακριβως να ζητησεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και να πληρωνες δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο..κατω απο 40ευρω αποσο ξερω αν ερθει απο αμερικη...

Source? 40 ευρω τελωνειο για ενα κινητο μπολικων εκατονταδων ευρω/δολαριων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικά εννοεί τα έξοδα αποστολής και όχι το τελωνείο.

ΕΙναι ξεκαθαρο πως μιλαμε για τελωνειο:

 

στο αγοραζουν,το ανοιγουν απο το κουτι,το βαζουν στη τσεπη η στην τσαντα και δεν πληρωνεις τελωνεια...και να πληρωνες δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο..κατω απο 40ευρω αποσο ξερω αν ερθει απο αμερικη...

Αναμενω την πηγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας αλλα ευτυχως με πληροφορησε η Cosmote για μια αναβαθμιση της ταξεως των 300 Euro οποτε μαλλον θα το προμηθευτω απο εκει μιας και μου ερχεται πιο φτηνα!! ( 300 αναβαθμιση + 439 δικα μου )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας αλλα ευτυχως με πληροφορησε η Cosmote για μια αναβαθμιση της ταξεως των 300 Euro οποτε μαλλον θα το προμηθευτω απο εκει μιας και μου ερχεται πιο φτηνα!! ( 300 αναβαθμιση + 439 δικα μου )

Γιατι δεν βαζεις τα 300€ επιδοτηση σαν επιδοτηση παγιου και να το αγορασεις απο καποιο αλλο μαγαζι για 600€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βαζεις τα 300€ επιδοτηση σαν επιδοτηση παγιου και να το αγορασεις απο καποιο αλλο μαγαζι για 600€;

Διοτι δεν εχω 600 ευρω τωρα κ αν αργησω κ αλλο θα τα φαω αλλου!!  :-D  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοτι δεν εχω 600 ευρω τωρα κ αν αργησω κ αλλο θα τα φαω αλλου!! :-D :P

Ειναι 150€ παραπανω απο αυτα που θα δωσεις στην αλλη περίπτωση, αλλα θα σου μεινουν τα 300€ για επιδοτηση παγιου.

 

Μπορεις τα 600 να τα βαλεις σε δοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εννοεί τα έξοδα αποστολής και όχι το τελωνείο.

Φυσικά και εννοώ τα έξοδα αποστολής-shipping...Και συγκεκριμένα με USPS (με τα εξοδα αποστολης να ανέρχονται στο 40αρι περίπου όπως ανέφερα) μιας και η usps αναλαμβάνει ως επί το πλείστον την αποστολή δεμάτων εκτός Αμερικής... Aλλά χρειάζεται αρκετή εμπειρία,ειδικά στο ebay.Είναι γνωστό για τους γνώστες τουλάχιστον ,πως η πλειοψηφία όσων δεμάτων στέλνονται με usps από αμερική,δεν υφίσταται εκτελωνισμό,δεν περνούν από έλεγχο,ειδικά στην περίπτωση που η απόδειξη αγοράς σταλθεί σε ξεχωριστό φάκελο από το πακέτο-δέμα του προιοντος...

ΕΙναι ξεκαθαρο πως μιλαμε για τελωνειο: Αναμενω την πηγη.

Προτρέχεις ανευ λόγου .Τα βιαστικά συμπεράσματα δεν ωφέλησαν κανέναν.

οχι ebay...τετοιες αγορες ποτε απο ebay... 

αν εχεις συγγενεις και το αγορασουν απο επισημο apple store ναι..στο αγοραζουν,το ανοιγουν απο το κουτι,το βαζουν στη τσεπη η στην τσαντα και δεν πληρωνεις τελωνεια...(ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ) και να πληρωσεις δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο..κατω απο 40ευρω αποσο ξερω αν ερθει απο αμερικη (ΑΝΕΥ ΔΑΣΜΩΝ-μεσω USPS φυσικά..)...

Η σύγχυση έγινε στις μικρές-τρεις τελείες-αποσιωπητικά,που επί της ουσίας σταματούν-χωρίζουν την πρόταση από την επόμενη.

Οι εννοούμενοι όροι αναφέρονται στις παρενθέσεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Και στη βαλιτσα παντως δεν θα χει προβλημα, αρκει να μην ειναι με τα κουτια, τις ζελατινες και τις αποδειξεις του.

αν τα κουτια τα εχεις στη βαλιτσα και ipad, iphone στο χερι ενεργοποιημενα κτλπ..θα υπαρχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...