Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση δεδομένων στο σκληρό δίσκο


giannis_92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Έχω φτιάξει ένα νέο pc και έχω βάλει μέσα έναν SSD και έναν WD, επειδή είναι πρώτη φορά που βάζω SSD έχω κάποια προβλήματα. Λοιπόν έβαλα τα windows 7 μέσα στο SSD και μέχρι εδώ κανένα πρόβλημα, στην αρχή δεν έβλεπα καθόλου τον WD μετά όμως έκανα νέο τόμο και εμφανίστηκε κανονικά. Το πρόβλημα μου όμως τώρα είναι ότι και να αποθηκεύσω πάει στο SSD και όχι στον WD. Αυτό που θέλω λοιπόν είναι πως γίνετε τα δεδομένα να πάνε στον WD και όχι στον SSD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα περισότερα προγράμματα οταν τα κανεις install σε ρωτάνε και σου δίνουν την επιλογή που θέλεις να γίνει η εγκατάσταση οποτε απο εκει μπορεις να επιλέξεις. Απο εκει και πέρα καλύτερα τα προγράμματα τύπου office καποιο player οπως το vlc και γενικότερα προγράμματα που εχουν άμεση σχέση με το σύστημα σου αν μπορω να το πω ετσι ( καταλαβες πιστεύω) καλυτερα να τα βάζεις στον SSD , απο εκει και πέρα παιχνίδια , μουσική , φωτογραφίες κτλπ στον 2ο δίσκο τον WD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ακόμα και μια εικόνα να κατεβάσω από το internet αν δεν επιλέξω φάκελο θα πάει στις λήψεις που είναι μέσα στον ssd γιαυτό ρώτησα, ή αυτό θα γίνετε αναγκαστικά εφόσον τα windows είναι στον SSD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τα windows ειναι στον ssd ναι και αφου οι λήψεις που ρωτάς ειναι μεσα στα windows , αλλα σου δίνεται η επιλογή που να το αποθηκεύσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και αυτη την  εικόνα που κατεβάζεις από το internet την κατεβαζεις με καποιο προγραμμα px mozilla !

πηγαινε λοιπον στις ρυθμισεις του καθε προγραμματος που κατεβαζεις το οτιδηποτε και ορισε αυτα που κατεβαζεις να πηγαινουν στον μηχανικο απ ευθειας !

μπορεις δλδ να ορισεις να μην πηγαινουν στις ληψεις , που ειναι στον ssd στον οποιο μεσα ειναι τα win ,   αλλα σε εναν φακελο που θα εχεις φτιαξει εσυ στον μηχανικο !

πιο κατανοητα δε μπορω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...