Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτηση.

 

Αν παρουμε ενα αντικειμενο που ειναι σε προσφορα στο black friday και βαλουμε στο καλαθι και κατι αλλο ασχετο τα μεταφορικα θα ειναι ιδια ή θα αυξηθουν?

Εγω π.χ. λεω να χτυπησω Huawei Ascend Y300 και λεω να βαλω και το samsung e1200 στα 13 ευρω (για τον πατερα μου) καθως και ενα πουκαμισακι που βρηκα.

Θα ειναι ιδια τα μεταφορικα σαν να επαιρνα μονο το Huawei?

 

Για το γερμανικο αμαζον μιλαω...

 βάλε όσα θες στο καλάθι και φτάσε μέχρι το τελευταίο βήμα πριν τη παραγγελία για να δεις το τελικό ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Γερμανικο εχει σε 1 ωρα την Canon 100D που μπορει να ενδιαφερει καποιους...

 

σκεφτομαι αυτα τα σκουλαρικια για δωρο...αλλα ειμαι πανασχετος, μπορει να με διαφωτησει κανεις κατα ποσο ειναι faux και αν μετρανε στα 75 ευρω που βγαινουν? Ή ειναι εντελως μουφα η αρχικη υποτιθεμενη τιμη 200+?

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B002BA5476/ref=gb1h_tit_c-1_8827_bcae46a3?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0572XJPKY9Q27F76SA44&pf_rd_i=161428031&pf_rd_p=449478827

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εβαλα απο την αρχη στο καλαθι τον Crucial CT240M500SSD1 2.5-inch 240GB M500 SATA 6Gb/s Internal Solid State Drive και σκεφτομουνα να τον παρω οποτε εκανα checkout.

οι τιμες ειναι με εκπτωση απο την RRP οποτε το 47% του 179.99 ηταν οντως 96 λιρες.

ειδα ομως στο ιντερνετ οτι επικοινωνουσαν με αμαζον uk και λεγανε οτι το 47% ειναι λαθος και τους εδιναν τον ssd στις 63 λιρες..

μιλησα και γω στο chat αλλα δε μου εκανε νεα εκπτωση..μου επιβεβαιωσε οτι το 47% ειναι απο την RRP και οτι η εκπτωση ειναι 18% δλδ -21.95GBP.

του απαντησα οτι θελω να ακυρωσω(μετα απο καποια αρνητικα σχολια εδω και αλλου, ειπα ας περιμενω μπας και βγει κανενας samsung) και του ανεφερα και για τα shipping cost(ειπα να το πεταξω) και μου αντιπροτεινε να παρω τον ssd αλλα και αλλη μια παραγγελια που εχω κανει απο προηγουμενη μερα χωρις μεταφορικα.

του απαντησα αν γινεται να ακυρωσω τον ssd και να παρω χωρις μεταφορικα μονο τη προηγουμενη παραγγελια..

ενταξει 5 λιρες γλυτωσα εκει που δε το περιμενα.

κατα τα αλλα ας ελπισουμε να βγει κανεις samsung ssd σε καλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι αυτα τα σκουλαρικια για δωρο...αλλα ειμαι πανασχετος, μπορει να με διαφωτησει κανεις κατα ποσο ειναι faux και αν μετρανε στα 75 ευρω που βγαινουν? Ή ειναι εντελως μουφα η αρχικη υποτιθεμενη τιμη 200+?

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B002BA5476/ref=gb1h_tit_c-1_8827_bcae46a3?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0572XJPKY9Q27F76SA44&pf_rd_i=161428031&pf_rd_p=449478827

Στα κοσμήματα και στα ρολόγια οι αρχικές τιμές τους είναι... διαστημικές... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μου θυμίσει κάποιος το 43 στο αντρικό παπούτσι είναι το 8.5 σε uk ή μήπως είναι το 9?

Μην κοιταξεις γενικα conversion tables, γιατι διαφερει απο μαρκα σε μαρκα.

Μεσα σε καθε προιον, εχει τους πινακες της εκαστοτε μαρκας, αλλα αν θες να εισαι πιο σιγουρος, πρεπει να διαβασεις τα σχολια των πελατων, απο εκει καταλαβαινεις καλυτερα για τα αληθινα μεγεθη.

(Αλλο κολπο: Ξερω τυπο που τα εχει δοκιμασει απο πριν σε μαγαζια εδω και εχει σημειωσει τα νουμερα του ανα μαρκα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο αλλά έχω τον benq 1070 το μηχάνημα ειναι  από άλλο πλανήτη για τα λεφτά του.. οταν τον πήρα 850 ευρώ πριν ενα χρονο φαντάσου τώρα στα 700..Όσοι πιστοί βαράτε άφοβα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση...Περιμενα το Panasonic

  http://www.amazon.co.uk/dp/B007IZGACC/ref=gb1h_img_c-1_8827_2e508c1b?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=07KN79RP9JSXYBYAPWY9&pf_rd_i=161428031&pf_rd_p=449478827  και μολις εφτασε η ωρα δεν ειχε ουτε waitlist.Τα βαζεις απο πριν στο καλαθι και περιμενεις να αλλαξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση...Περιμενα το Panasonic

  http://www.amazon.co.uk/dp/B007IZGACC/ref=gb1h_img_c-1_8827_2e508c1b?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=07KN79RP9JSXYBYAPWY9&pf_rd_i=161428031&pf_rd_p=449478827  και μολις εφτασε η ωρα δεν ειχε ουτε waitlist.Τα βαζεις απο πριν στο καλαθι και περιμενεις να αλλαξει;

:-D  Όχι, δυστηχώς πρέπει να περιμένεις το 0:00:00 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση...Περιμενα το Panasonic

  http://www.amazon.co.uk/dp/B007IZGACC/ref=gb1h_img_c-1_8827_2e508c1b?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=07KN79RP9JSXYBYAPWY9&pf_rd_i=161428031&pf_rd_p=449478827  και μολις εφτασε η ωρα δεν ειχε ουτε waitlist.Τα βαζεις απο πριν στο καλαθι και περιμενεις να αλλαξει;

Οχι, δεν μπορεις να το βαλεις απο πριν στο καλαθι.

Σε καποια προιοντα οπως αυτο, που ειναι φθηνα και με δωρεαν μεταφορικα σε πολλες χωρες, ειναι θεμα δευτερολεπτων απο την ωρα που θα ξεκινησει...

Πολλοι το βαζουν στο καλαθι αμεσως και μετα στα επομενα 15 λεπτα, κοιτανε να δουν αν θα ολοκληρωσουν την αγορα ή θα την ακυρωσουν. Αν θελεις να εχεις καποια πιθανοτητα, μονο ετσι μπορεις, αλλα και παλι δεν συμφερει πλεον σε φθηνα προιοντα με εξτρα μεταφορικα, κρατα την διαδικασια για αλλο προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το παρακολουθουσα μεχρι  το 0:00:01 και μολις γυρισε δεν ειχε ουτε waitlist :wacko: ...την τυχη μου δεν μιλαμε για δευτερολεπτα αλλα για δεκατα του δευτερολεπτου

 

edit...το χασαμε το τηλεφωνο πατριωτη :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το παρακολουθουσα μεχρι  το 0:00:01 και μολις γυρισε δεν ειχε ουτε waitlist :wacko: ...την τυχη μου δεν μιλαμε για δευτερολεπτα αλλα για δεκατα του δευτερολεπτου

 

edit...το χασαμε το τηλεφωνο πατριωτη :X

εγώ δεν περιμένω να γυρίσει από τα 5 sec αρχίζω το κλικάρισμα. Αυτό δε σημαίνει ότι θα προλάβεις απλά 'εχεις περισσοτερες πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...